Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus ginseng
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus ginseng

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 16:14
shasha prelijep je
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 15:09
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Mario pomagaj!!!!!
Dobila sam ovo na poklon i sad ne znam dal da budem više tužna ili sretna.
Naime,ja nemam poima šta da sa njim radim,a što se ficusa općenito tiče nikako neće rasti kod mene.E zato se još više i bojim da će ovo drvce propasti.
 
 
Nebari (korijenov vrat) mu izgleda super!
Spigan je tipično komercijalno, čini mi se da ima jedan tanji dio debla između dva zadebljanja što narušava estetiku. Nisam siguran, ali čini mi se da ima neka žica na drvetu. To treba pod hitno skinuti, a pogotovo ako je negdje urasla ili pritišće drvo. Poslikaj ga sa više strana da dobijem bolji pregled. Ako posuda nema rupe !!! POD HITNO izvadi drvo sa cijelom korijenovom balom i zemljom. Pokušaj nište ne rastresati več sačuvati kompaktnost bale zemlje. Ako se ne da odvojiti od posude, možda je vezan žicom (no ne vjerujem) Tako izvađeno drvo premjesti u unaprijed pripremljenu posudu sa rupama za oticanje vode. Na dno nove posude stavi drobljeni šljunak do cca. 15mm, na to stavi zemlje, tek da prekrije šljunak, pa onda na to stavi izvađeno drvo sa cijelom balom. Posuda naravno treba biti bar 1-2 broja veča od ove. Ne ustručavaj se upotrijebiti bilo kakvu posudu. O šminkanju čemo na proljeće. Drvo zasipaj zemljom, mislim balu koju si izvadila a ne drvo. Pokušaj da deblo ostane izvan zemlje kako je sada. Ako primjetiš da je ova bala jako vlažna, pusti drvo nek je samo isuši, ako je pak suha, potopi sve zajedno sa novom posudom u vodu dok ne prestanu izlaziti mjehuri zraka.
 
Fikusi rastu sporo u ovom periodu godine, vjerojatno nečeš ni primjetiti da raste. Vole ogromnu vlagu, pa si kupi neku prskalicu i prskaj ga kad god prođeš kraj njega. I 30 x dnevno nije puno, no ne pretjeruj. Voli više da mu je vlažna krošnja nego zemlja u kojoj raste. Pokušaj ga smjestiti na što više svijetla, daleko od televizora, još dalje od radijatora.
 
Ako drvo izgleda kao na fotki, ne brini se ni mrvicu, drvo je zdravo ko dren i čudi me da je tako ako posuda nema rupe za drenažu, no nek je kak je. Smile
Na proljeće čemo se pobrinuti da ga bez straha možeš pojkazati frendovima i držati na udarnom mjestu kako bi ukrasio prostor.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 13:30
ovaj me obara s nogu, stvarno je pjekjasn 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:13
On je u posudi(što se i vidi) bez rupa ispod.Ja bi njega trebala u neku adekvatnu posudu presaditi??? Ali kakvu???? Šta mu još sve treba?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:12
Mario pomagaj!!!!!
Dobila sam ovo na poklon i sad ne znam dal da budem više tužna ili sretna.
Naime,ja nemam poima šta da sa njim radim,a što se ficusa općenito tiče nikako neće rasti kod mene.E zato se još više i bojim da će ovo drvce propasti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,217 sekundi.