Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus ginseng
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus ginseng

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 07:58
Ovdje je meni preljepo,
mislim i želim provoditi više vremena sa vama,
samo se moram portuditi,uvijek sam se divila b o n s a i m aClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 21:31
Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 09:21
Ajme prekrasni su mi... Moram si obavezno nabaviti jednog smile93
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 11:44
ja sam ih kupila u baumaxu za 45kn....dobro se drze...
Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 12:51
Ja sam vidjela jučer da ih prodaju u lidlu isto po 45 kn. Mislim da ću skočiti po jedan ;)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 18:34
A ja mojeg iam hm... čini mi se već 4-5 godina i nekako mi se uvijek čini da sporo raste. Iako raste naravno. Ove mi je godine bio pre pre divan sve dok zimus nisam u jednom naletu čišćenja i luftanja dnevnog boravka, lijepo širom rastvorila staklenu stijenu i ... Moj ficus microcarpa (ginseng ) je lijepo dobio kobni udarac. Za 1 dan mu je lišće potpuno pocrnilo i otpalo,  grane su više od polovice odumrle.. Ubila sam ga cure moje.smile42

sad je lijepo opet na početku ( skoro ) , živ je i tjera ponovno mladice, ali probajte si zamisliti kakvim sam se lijepim riječima počastila zbog svoje gluposti. Šmrc...
belica,zagreb
Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 16:29
Jaoo... Ali glavno da mladice tjera... Iskreno suosjećam. Sličnu stvar sam i ja napravila sa svojim sobnim cvijetom. :( Ali se drži...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 20:02
dobila sam jedan u popriličnom neredu.molim nekoga tko se u to razumije da mi kaže što da radim.nisam ga do sada nikad imala jer smatram da je uzgoj jako zahtjevan,a sad kad sam gaveć dobila želim da na nečeg izgleda
 
 
n,
 
Na vrh
tomios View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomios Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 15:43
Pozz svima.

Evo slika mog fikusa...jedna grana je malo "ošla"..heheh...i sad gubi onaj kompaktan izgled. Gdje ju smijem i da li ju smijem odrezati?










Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 00:05
Zna li neko koliko će narasti to drvce npr za 2-3 god?? Prekrasan je - imam dva komada od prije misec dana... volila bi da naraste iako je bonsai... vidim da mi poklanja nove listiće pa sam jakooo sritna.
Na vrh
sunčica12 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunčica12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 23:21
Pozdrav svim cvjetnim forumašima!

Prije tjedan dana na poklon sam dobila Ficus Ginseng. Izgledao je zdravo i neoštećeno. Nakon 2-3 dana na rubovima listova pojavile su se hrapave piknjice, a za još dva dana poneki listovi su se počeli frkati. I sada se piknjice i frkanje šire na sve više listova. Biljka stoji pokraj južnog prozora. U prijepodnevnim satima na toj strani je sunce, ali zasjenjujem kako na fikus ne bi padala direktna sunčeva svjetlost.
Sutra ću staviti slike (kad ga uslikam po danu).
Upućuje li frkanje listova na neku bolest?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 14:49
Uslikaj fikus i postavi sliku.Neko ce vec znati sta je uzrok tome.Ja mislim da postoji nešto u listu što crpi biljku,Uzmi jedan list i dobro ga pregledaj da nema kakvi štetočina u sebi..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
sunčica12 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunčica12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 09:19
Evo i slika.




Ovdje se vide točkice na listovima. One su se prve počele pojavljivati. Ne primjećujem nikakve nametnike, poput bubica ili sl.


Frkanje listova se sve više širi i polako preuzima sve veći dio biljke.


Na ovoj se vidi kako, unatoč svemu, i dalje pušta mlade, svijetlozelene listiće. Njih promjene još nisu zahvatile.

Drvce stoji pokraj prozora, ispred zavjese, a pokraj monitora. Je li moguće da mu ta zračenja smetaju?


Grijanje još ne radi, pa zrak i nije suh. Zalijevam ga odstajalom vodom na sobnoj temperaturi samo ako je zemlja na dubini od 1cm suha.

Molim za pomoć. Žao mi je da drvce propadne zbog mog neznanja.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 01:17
Točkice su normalna stvar za više vrsta fikusa,lišće je skroz ok.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 05:42
hm i meni izgleda skroz ok, samo mi se čini da mu je ipak zemlja malo prezasušena. Pozicija pokrak kompjutora mu sigurno nije baš najdraže mjesto, stavi ga na mjesto gdje će imati puno svijetla i uživati će.
belica,zagreb
Na vrh
sunčica12 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunčica12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 10:55
a dobro... pričekat ću još neko vrijeme da vidim kako će se stvar razvijati. možda je biljka doživjela šok prelaskom iz dućana u dom.

hvala na odgovorima :)
Na vrh
Lumi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lumi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 14:18
pozdrav,

dobila sam ovo drvce prije 6.mj. i s vremenom je izgubilo svo lišće. znate li u čemu je problem i da li ga mogu spasiti?

slike: http://s1298.beta.photobucket.com/user/Lumi0/library/ginseng

inače ne stoji vani, samo sam ga iznjela da ga mogu poslikati...

Confused


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 19:56
Još jednom da kažemo da ovo nije nikakav bonsai, to je vrsta fikusa.
Sorry Lumi, tvoj je gotov, baci ga u kompost !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2013 u 13:28
Da ga pustim samo da raste ili da mu malo podrežem vrhove pa da raste u obliku nekakve krošnje?


Na vrh
Dario46 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Rujan 2013
Lokacija: Požega
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dario46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 23:17
Pozdrav. Novi sam ovdje i već 2 dana imam.ficus ginseng kod kuce. Ne snalazim se baš pa bi nekoga od vas zamolio da mi od a do ž objasni kako, šta! Najviše me zanima kada ga je najbolje obrezivati, presaditi, formirati u željen oblik itd itd. Znači sve me zanima. Imam puno pitanja Ficus je jako jako sličan ovome samo što je moj razgranatiji puno, nebari mu je debljine kao ovome. Znači u potpunosti su isti samo što moj ima više i veće grane i to zelim rješiti sa željenim oblikom! Šta bi vi i kako napravili, svako mišljene prihvaćam... Evo fotka - http://www.google.hr/search?biw=600&bih=369&tbm=isch&sa=1&ei=GPlBUqyCKIfctAao34CACQ&q=ficus+ginseng&oq=ficus&gs_l=img.1.1.0l6j0i10j0l3.26540.39713.0.41758.32.15.0.0.0.0.336.1548.0j1j3j2.6.0....0...1c.1j4.27.img..26.6.1543.9mDif5ZmTV4#biv=i%7C155%3Bd%7CWXVEEFY7-yixdM%3A
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.