Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus ginseng
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus ginseng

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 09:49
Hvala za odgovor i samo još da pitam ova drvca što su u bašti, da li da ih na proleće stavim u saksije ili u jesen?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 09:56
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Hvala za odgovor i samo još da pitam ova drvca što su u bašti, da li da ih na proleće stavim u saksije ili u jesen?
 
Bolje ne, Brže će ti se razvijati u zemlji nego u posudi. U posudu idu stabla kojima ne treba brz napredak. Brini se o njima i svake godine ih malo oblikuj u željeni smjer. za par godina češ već dobiti iskustva i viziju što sa njima. Do tada šetaj prirodom i traži pogodna debla koja je već Priroda napola učinila oblikovanim za bonsai, to se zove yamadori i ja ga preferiram.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 10:07
Hvala! Viđao sam na Fruškoj Gori u kamenu mala zakržljala stabla, nešto ću već naći.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 10:39
Krš je odličan teren za yamadorie. Želim ti sreču i znam da češ naći dobre primjerke. Sad ako imaš mogučnosti malo prošeči a na prolječe iskopaj odabrane primjerke. Sretno !
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 20:25
Kako volim dok nam se poklope mišljenja. Baš sam te zato i pitala koliko grana mogu ostaviti jer mi izgleda nekoliko jako zgodnih.Ja njega sad samo prskam i promatram.Još nisam pribor kupila(to mislim poslije 1.11.-og) jer bi onda nestrpljiva bila da počnem raditi .Ovako mi je bolje jer sam do sad ga bolje pregledala.Mislim da bi se preduhitrila i neke krive grane maknula ako odmah počnem.
Sad me još jedna stvar zanima.znam da je ono virtualno no ipak...Da li treba kod oblikovanja listove tako ,hmm ne znam kako da to nazovem ili rezati ili oblikovati ,da svaki list na grani bude prema gore a donji dio grane da je prazan?
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 08:05
Da grana bi odozdo trebala biti vidljiva i ne sakrivena listovima. Vrhunski majstori na to obračaju posebnu pažnju, a krajnji rezultat je skoro savršen vizualni dojam, koji promatraču odaje veliku pažnju posvečenu drvcu. Progooglaš li malo vidjet češ da svaki masterpis ima savršeno i do detalja uređene grančice i zelenu masu. Ja na to pazim jedino kod azalea, no ne u potpunosti, ostavim poneki nestašni da mi veli kak drvo još nije gotovo :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 08:35
Znači to se lišće,i grančice,miče.Znači to trebam orezivati.Pitam jer sam svuda vidjela takve oblike bezlistića odozdo,i naravno da mi to idealno izgleda.
Još nešto u vezi posuda.Gdje da ih kupujem,tj.tražim?Koliko treba posuda biti velika?Gledala sam tvoje slike i čini mi se da su tvoje posude manje(u odnosu na biljku) nego ova moja.Ok,ona je privremeno,do proljeća ali mi se čini da ima veze veličina biljke sa posudom.Ovako koliko sam primjetila,posuda je toliko široka koliko i drvo a visoka otprilike1- 4 (visina posude naspram drva)?!
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 12:47
Nemoj ništa rezati prije nego si zacrtaš željeni oblik. Grančice ne moraš uklanjati u koliko postoji mogučnost da ih se žicom usmjeri prema gore, one će samo doprinjeti gustoči jastučića (grmića) i vizualno i estetski podiči drvo. Kad grana jednom poprimi svoj oblik i sekundarne grane budu dovoljno dobro raspoređene, onda se tek miće višak zelene mase sa donje strane ili sve zeleno odozdo, no da bi to maknula moraš s gornje strane imati smislene krošnjice, trokutiće ili što več poželiš, uglavnom oblačiće.
Posude se biraju točno prema mjerama drveća no ja se time nisam nikad zamarao. Moje posude na azaleama su malo preduboke, naime posuda bi trebala biti duboka kao što je drvo debelo pri zemlji. Krošnja isto ima neki omjer prema posudi, no kak rekoh ne zamaram se time, kad naletim na skicu na netu, poslat ću je.
Kod nas je posude najednostavnije nabaviti u MBM-u u Lučkom, to je jedan veliki rasadnik i na netu češ ih naći. Tamo su najpovoljnije i zadovoljavaju. Ekstravaganciju češ morati nabaviti iz vana i biti spremna na cijenu dolaska u HR.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 12:55
Znači tebi je baš tako ispalo,posuda-drvo.Jer sam gledala okolo i skoro svugdje je rako neki omjer.Što se grančica tiče,nisam to ni sad mislila nego onako općenito,za ubuduće da znam.
Moram nać vezu u MBM-u kod nas u Vž je samo veleprodaja u MBM-uAngry
Ili opet dolazak u Zg.Ekstravagancija me još uvijek ne zanima,ja sam zadovoljna i običnim teglicama samo da posluže svrsi.
Kako sam počela sve živo raditi još ću početi i tegle praviti i pečiLOL
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 13:09
Kad naletim na fotku sa omjerima poslat ći je.
 
Kaj se tiče tvog dolaska u ZG MBM. Odvoji si cijeli dan, ja od tam ne izlazim dok me ne potjeraju ;)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 13:12
ajmesmile39znači uzmem si nešto za jesti i piti i mogu ići tamoLOL
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 13:19

Osim nabrojanog ja si i pokoju čokoladu uzmem da održim energiju. Jednom su me pitali, "gospon jel vi baš svako drvo morate pomaknuti", sad mi daju i da odkopam gornji sloj zemlje kako bi vidio korijen (nebari).

Imali smo jednu radionicu tam i sprijateljili smo se sa djelatnicima pa me poslje toga i ne vide kad dođem, ko inventar sam im :)

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 15:35
Znam,tako sam i ja tu kod nas u vrtnom centru.Uopće se ne obaziru više na mene.LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 09:36
Ajmeee kak ću ja to naći,da isprintam tvoju sliku(mislim sa alatima) i odem u MBM i po slici tražim!??
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 10:35
Slažem se sa novom temom, kasnije će se lakše snalaziti i zainteresirani i mi :)
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 10:36
Ako stignem pofotkat ću sad ponovo alat i malo ga opisati.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 10:39
Odoh sad,već sam trebala biti pri kraju sa ručkom a ja ni počela nisamsmile39.Više se ni ne mičem sa ove temeLOL
Navečer ću preseliti postove na temu sa alatima(kad je otvorim) pa ti kad budeš imao vremena da opišeš ostale alatke koje nam budu trebale.
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 14:26
Već sam predlagao da se otvori više tema, ako bude interesa. Lakše bi se snalazili. Nek svako ko ima neko pitanje, a pogotovo ako ima i fotku nečeg za što misli da bi bio potencijalni kandidat za bonsai pokrene temu. Ja sam sad u gužvi pa ne stignem slati neke fotke mojih drva, a komplicirano mi je i umetanje fotki, morat ću to sa adminom preko privatnih poruka riješiti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 23:23
Mario,pa ti sam možeš novu temu otvoriti.Imaš gore "new topic" i otvoriš temu koju hoćeš i kad hoćešWink
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 09:58
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Mario,pa ti sam možeš novu temu otvoriti.Imaš gore "new topic" i otvoriš temu koju hoćeš i kad hoćešWink
 
Znam da mogu otvoriti novu temu, što ću i napraviti kad je bude, al ovo sam napisao za druge forumaše da svako piše o svom slučaju u novoj temi, a ti kad stigneš ili admin, nek premjesti ovo o alatima u posebnu temu,a k vam se da
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.