Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus ginseng
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus ginseng

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 12:24
http://s163.photobucket.com/albums/t281/shasha_088/ficus%20ginseng/
Nikako da naletim kad si tu no budemo ovako.
Prve 4slike su današnje.E sad sam ja malo prčkala oko njega(porezala onih hrpetinu suhih grančica) i privremeno nekom tankom žicom povila par grana(nadam se da se vide)E sad me zanima dal bi bilo dobro (prva slika prva grana odozdo) da te dvije tako ostavim,svaku na svoju stranu?
Onda,grana iznad te,(isto se na prvoj slici vidi)je jako oštečena starom žicom no iznad nje je mlada grana(ova duža,na2.slici se bolje vidi ta).Sad sam ja nju malo povila i mislila sam onu deblju,oštečenu maknuti!!!?Ne samo što je oštečena nego(ako bi ove dolje obje ostavila) onda bi mi ta prenisko bila.
E da,i dešava mi se ono čega sam se bojala,lišće mi otpada.Ne jako ali dnevno par listića otpadne
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 16:18

Svaka cast shasha
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 09:37
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

http://s163.photobucket.com/albums/t281/shasha_088/ficus%20ginseng/
Nikako da naletim kad si tu no budemo ovako.
Prve 4slike su današnje.E sad sam ja malo prčkala oko njega(porezala onih hrpetinu suhih grančica) i privremeno nekom tankom žicom povila par grana(nadam se da se vide)
 
Vidi se žica, iako je smotana na krivi način, nek za sad ostane. Evo ti link kako se žica omata.
http://www.bonsaiforbeginners.com/bonsai_wiring.html
 
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

E sad me zanima dal bi bilo dobro (prva slika prva grana odozdo) da te dvije tako ostavim,svaku na svoju stranu?
 
Ne, grana ti nesmije zaklanjati deblo, barem ne na prve dvije trečine odozdo!
 
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Onda,grana iznad te,(isto se na prvoj slici vidi)je jako oštečena starom žicom no iznad nje je mlada grana(ova duža,na2.slici se bolje vidi ta).Sad sam ja nju malo povila i mislila sam onu deblju,oštečenu maknuti!!!?Ne samo što je oštečena nego(ako bi ove dolje obje ostavila) onda bi mi ta prenisko bila.
 
Mislim da bi bilo dobro ukloniti deblju, a ovu iznad nje savinuti prema dolje i svakako ukloniti onu sitnu grančicu jer je preblizu deblu. Ne sekiraj se i ne ustručavaj tjerati grane prema dolje, to su glavne grane i one trebaju dati sekundarne koje češ puštati prema gore i tako dobivati oblačiće, pogledaj na mojim azaleama.
 
 
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

E da,i dešava mi se ono čega sam se bojala,lišće mi otpada.Ne jako ali dnevno par listića otpadne
 
To je normalno, sad je sezona mirovanja, pisao sam ti o tome, ako ti padaju stari lističi, ništa zato. Pregledaj drvo i ako ima mladih koji nemaju znakova propadanja, sve je u redu. Drvo će ti reagirati na svaki šok, a rezanje grana je šok, reagirat će ne premještanje, no i oporavit će se. Ponašaj se prema drvetu kao prema čovjeku koji je na operacijskom stolu, možeš mu napraviti neki zahvat, ali mu moraš dati vremena da se organizam oporavi pa ne možeš raditi novu operaciju brzo za prvom. Kad to povežeš na taj način, strpljivost i suživot će ti biti pod normalno. Vjerujem da sve to imaš posloženo Smile
Čini mi se da si napravila dobar posao sa čiščenjem krošnje, sad nek drvo malo skupi nove snage  kroz koji mjesec, pa oonda isponova, da bilo bi dobro da sad još makneš onu granu u koju je urasla žica.
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 11:08
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

http://s163.photobucket.com/albums/t281/shasha_088/ficus%20ginseng/

Nikako da naletim kad si tu no budemo ovako.

 

dOĐEM POVREMENO DA VIDIM JEL IMA KOJI POST NA TEMAMA O BONSAIU, NEMAM VREMENA ISTRAŽIVATI PO FORUMU IAKO ME ZANIMAJU NEKE TEME.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 21:55
Znači da ove prve dvije moram rezati.Što se žice tiče to znam da nije dobro,zato sam i rekla da je privremeno dok ne naučim kako ide a i nisam bila sigurna dal bi te grane baš i trebalo povinuti ili ne.
To sam i mislila da bi tu malu (što je na pregibu) trebala odrezati.Aj bar sam pogodila da bi ovu debelu oštećenu trebalo maknuti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 22:03
To te nisam ni stigla zadnji puta pitati,no šta da radim sa vrhom? Da ga sad još tamo ostavim ili  trebam nešto bitnije porezati(nemam poima ni kako će taj vrh izgledati)?
E da,te (aj zvat ću ih prve grane,te odozdo) prve dvije grane,da pustim nek narastu pa ih samo očistim ili ih baš moram odrezati?
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 08:26
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Znači da ove prve dvije moram rezati.Što se žice tiče to znam da nije dobro,zato sam i rekla da je privremeno dok ne naučim kako ide a i nisam bila sigurna dal bi te grane baš i trebalo povinuti ili ne.
To sam i mislila da bi tu malu (što je na pregibu) trebala odrezati.Aj bar sam pogodila da bi ovu debelu oštećenu trebalo maknuti.
 
Prve dvije ljevo dolje.
Prvo odaberi koja će ti biti prednja strana drva. Zatim pažljivo žicom omotaj svaku posebno, pokušaj jednu po jednu savijati u željeni smjer tako da grana bude spuštena i da vizualno prati neki muving debla, to češ najbolje procjeniti sama. Kad ih obje saviješ, ako uspiješ da ne puknu, vidi koja ti se više sviđa te ukloni suvišnu. Bitno je da glavna grana bude na vanjskom dijelu zavoja debla. Bitno je i da ta donja grana ne zaklanja pogled na deblo. Omatanje žicom treba obaviti pažljivo. Žica koju si koristila mi se čini pretankom, pogledaj na linku koji sam ti poslao, omjer žice i grane. Žica bi trebala biti paljena bakrena.
Nikako nemoj ukloniti obje grane, jedna mora ostati !!!


Ažurirao Mario - 09 Studeni 2007 u 08:28
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 08:27
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

To te nisam ni stigla zadnji puta pitati,no šta da radim sa vrhom? Da ga sad još tamo ostavim ili  trebam nešto bitnije porezati(nemam poima ni kako će taj vrh izgledati)?
E da,te (aj zvat ću ih prve grane,te odozdo) prve dvije grane,da pustim nek narastu pa ih samo očistim ili ih baš moram odrezati?
 
Nek vrh za sad ostane, u stvari teško mi je po fotkama procijeniti što napraviti.
Na koje donje grane misliš? Desne ili ljeve?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 10:45
http://i163.photobucket.com/albums/t281/shasha_088/ficus%20ginseng/11ginseng3.jpg
na te prve najniže grane mislim. Da ih povijem i ostavim svaku na svoju stranu a ove grančice u sredini maknem!? Dal bi tako mogle ostati?
Što se prednje strane tiče,ovako  nekako


Ažurirao shasha - 09 Studeni 2007 u 10:46
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 13:24
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 14:30
Ovo je super,samo ja to ne znam raditi(tako na slici pisati i crtati).Ok to sam ja tako i mislila 3.granu saviti ko što je 2. a ove male,4. maknuti.
Pod br.5 sam već odrezalaTongue.
Ok za sad nek ostane tako(reko si da se treba sad odmoriti) pa ću onda krenuti na vrh da ga očerupamLOL
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 09:12
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ovo je super,samo ja to ne znam raditi(tako na slici pisati i crtati).Ok to sam ja tako i mislila 3.granu saviti ko što je 2. a ove male,4. maknuti.
Pod br.5 sam već odrezalaTongue.
Ok za sad nek ostane tako(reko si da se treba sad odmoriti) pa ću onda krenuti na vrh da ga očerupamLOL

 

bIT ĆE TO ODLIČAN PRVJENAC S KOJIM ĆEŠ DUGO UŽIVATI !

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 10:33
Neki dan sam ga vidjela u metrou, cijena mu je bila 65 kuna. Morala sam ipak sama sebi priznati da ga zaista nemam kako staviti u stanu koji je već u zimskom periodu pretrpan lončanicama. A tako mi je bilo teško Cry 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 22:06
Mene je Mario zarazio sad sa time(a MM mu je uveliko pomogo kad mi je kupio ovaj fikus) tako da sad samo gledam biljke koje imaju "zgodno"stablo i nebarismile190
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 14:48
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Mene je Mario zarazio sad sa time(a MM mu je uveliko pomogo kad mi je kupio ovaj fikus) tako da sad samo gledam biljke koje imaju "zgodno"stablo i nebarismile190
 
Ja to više ne primječujem, normalno mi je da se po gradu, šumi, parkovima, dvorištima.... okrečem za drvima, nekad me ljudi čudno gledaju, nekad me i ne pogledaju, a najbolje je kad vozim auto i mjerkam drva uz put, to je dosta opasan sport Wink
Na vrh
bonsai72 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bonsai72 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 09:28
Mario i ostali majstori bonsai-ja
 
Molim vas za pomoc. Nedavno sam nabavila ficus ginseng i cim sam ga donijela kuci lisce mu je pocelo otpadati k'o ludo. Neznam sta mu je i kako da mu pomognem. Ne bih ga htjela izgubiti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 15:17
kao prvo želim ti dobrodošlicu na ovaj forum Smile

a kao drugo - nisam mario, a ni majstor bonsaia... slučajno sam navratila tu i pročitala za tvoj problem

pa dok ti se ne javi netko od gore spomenutih stručnjaka pogledaj ovo

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2087
Na vrh
bonsai72 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bonsai72 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 08:42
Hvala ti na odgovoru. Stvarno jesam nova na forumu a "nova" sam i sa bonsai drvcima. Nadam se da je rjesenje strvarno tako jednostavno! U svakom slucaju vrijedi probati!
Thanks.Tongue
Na vrh
fredie20 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fredie20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2009 u 22:32
Pozdrav svima,
Eto dobila sam na pokolon ficus ginseng...to mi je prvo "pravo i zivo" drustvo u novom stanu Clap citajuci po netu i forumia skuzila sam da ga treba samo prskati po liscu i nikako zaljevati ili sl. Vec jedno mjesec dana se mi druzimo, a u zadnje vrijeme kod svakog prskanja otpadne mu 5-6 listica, novih i starih... vise ne znam sto se desava i jel radim nesto krivo...
inace drvce se nalazi kraj prozora pa preko dana ima koliko-toliko svjetolsti, ali takoder je i cca.1m od radijatora (mislim da mu to bas ne pogoduje) ali jednostavno nemam ga gdje drugo staviti a da nije na propuhu ili mraku Confused
molila bi za neki savjet, kako ga zaljevati i sprijeciti otpadanje listova, dali ga treba hraniti, cime i kako...
bilo kakav savjet je i vise nego dobro dosao.
Unaprijed hvala.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 17:43
Prvo pozdrav,
.......za uspješan rast tvoj ficus ginseng TREBA zalijevati a nikako samo prskati.Isušivane korijena mogao bi biti glavni razlog odbacivanja listova,naročito ako se oni uvijaju i padaju bez žućenja...na taj način biljka se pokušava obraniti od dehidracije.....ako su listovi mlohavi i otpadaju ,moglo bi biti i previše zaljevanja......Prave mjere nema,treba se uskladiti s uvijetima u koima biljka raste...otprilike 1x tjedno biljku uroniti na 20 min u vodu i dobro ocijediti te vratiti na mijesto.....
Razlog u odbacivanu listova može biti i u smanjenoj količini svijetlosti u ovo doba godine( normalna Pojava) i četo je znak na neki stres(transport,premokra zemlja + niske temperature,blizina radijatora,temperaturni skokovi i dr...)
.....u svakom slučaju zalijevaj ga redovito i nemoj ga puno premiještati i on će se oporaviti,pošišaj ga na projeće i ako imaš balkon stavi ha na svjež zrak kad prođu mrazovi.....)   sretno




izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.