Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus ginseng
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus ginseng

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
fredie20 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fredie20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 21:53
Tropi, hvala na savjetu. koliko sam saznala i citajuci ovdje po forumu, nitko nije spominjao zaljevanje drvca Disapprove Jucer sam natopila cijelu posudu na skoro pola sata u vodu, ali danas je zemlja na povrsini opet suha...da li da ipak pricekam sa novim potapanjem do sljedeceg vikenda ili da ga ponovo potopim? Da li ga treba potopiti u ostajlu vodu i s njom zaljevati, ili je dovoljno i obicna voda iz slavine ne jako hladna? Da li bu mozda pomogli neki dodaci za hranjenje da ipak dode malo k sebi?
Evo stavila sam i fotke, pa ako mozes baci pogled i vidi kako je izgledao prije mjesec dana. Danas ima skroz prorjedeno lisce Cry
http://www.photoworks.com/photo-sharing/shareSignin.jsp?shareCode=A213AC2C745&cp=ems_shr_alb_pml&cb=PW

Stvarno bi htjela da se odrzi i uspije, tim vise sto sam ga dobila na poklon:)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 18:28
Fredie,neCry.
osiguraj mu,kako je tropi rekao,nek nije na propuhu,blizu radijatora,ne u mračnom,tamnijem djelu stana,orošavaj ga svaki dan ako je suh zrak u prostoriji i zaljevaj.Rekla si da si ga zalila i da je suha zemlja,to je vjerojatno samo gornji sloj suh.Ako si ga,a veliš da jesi,dobro natopila,on ima vlage u zemlji.
Nije utjeha neka no da znaš da nisi jedina kojima je on jadan preko zime.Moji su isto dosta jadni,naspram onog kako preko ljeta izgledaju,i dosta listova im zna otpasti no čim zatopli ja njih van iznesem i strašno brzo se oporave.
E da,slika se ne može vidjeti,probaj ponoviti,možda je krivi link.
Na vrh
fredie20 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fredie20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 12:49
hej Shasha,
hvala na potpori Embarrassed
sto se linka tice, probaj ga copy-pastati jer meni tako radi i prikaze mi se 6 slikica Smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 15:33
Ajme,prekrasan je!!!HugVidim da su ga oštetili žicom,ko i moga.Jesi skinula svu žicu,ako je šta ostalo?Kod mog je još bilo urasla je u drvo.Meni je Mario pomagao u vezi njega no Maria nam nešto nema ali su negovi postovi ostali.Pogledaj malo šta on veli da bi trebalo raditi.
Na vrh
fredie20 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fredie20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 17:46
ma zicu sam prvo trazila, ali ju nisam nasla na njemu (osim ako se nije debelo ukopala u stablo pa se sad ne vidi  Stern%20Smile)... i da BIO je prekrasan...sad stalno gubi lisce i nemam pojma sto da radim...iako cini mi se da od subote kad sam ga natopila, lisce manje otpada kad ga spricam...

nazalost sve one kriterije (da je na suncu, ne na propuhu, dalje od radijatora, u toplom prostoru...) bas i ne mogu ispuniti Confused
jedino mjesto gdje ga mogu staviti a da preko zime ima koliko-toliko prirodne svjetlost je u kutku kraj kuhinje...tamo mu je fino jer nije ni na propuhu...ali zato je nazalost na nesto manje od 2m do radijatora Stern%20Smile

citala sam prijasnje postove koje ste ti i Mario razmjenjivali. zato sad i jesam tuSmile
nasla sam jdnog tipa nevezano za ovaj forum koji uzgaja svoje bonsaije vec godinama, i rekao mi je da je ovaj moj bolestan...da bi mu stablo trebalo oguliti na tim bolesnim djelovima i zastiti dok ne zacjeli...ali ja uopce ne kuzim koji bi to djelovi trebali bitiWacko
takoder mi je rekao da ga presadim u novu zemlju jer mu ova vjerovatno nije dobra, i da kod presadivanja stavim zicicu na dno posude i kamencice ispod nje kako bi biljka sama uzimala vodu (vlagu) koliko joj treba...
sto mislis?
jesi ti svog presadivala?
da li si ga dohranjivala s necim?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 19:15
Nemoj se ti niš brinuti tvoj ficus će biti ok.Do proljeća nemoj niš poduzimati jer još miruje.To kaj gubi malo lišće normalna je fiziološka pojava .Njeguj ga kao svaku drugu lončanicu,bez prihranjivanja jer još miruje,samo ga zalivej na redovnoj bazi.To što je blizu radijatora manje smeta ako se ćešće zaljeva s tim da ne stoji u vodi.Bolje ga je staviti blizu radijatora nego udaljiti od prozora jer se količina svijetla mjerena svjetlomjerom smanjuje na 2 m od prozora već za 50% nego s vnjske strane .Za ljudsko oko to nije tako vidljivo kao za biljku koja živi od tog istog svijetla.....
Moji svi sobni bonsaii žive na prozorskoj dasci iznad radijatora ,odbace nekoliko listova i to se smiri........
Nemoj ništa guliti......QuestionStern%20Smile
Biljci treba oko 3 mj da se privikne na nove uslove i režim a tvoj je prošao preko 10-ak ruku,kamione mrak sunce, hladnoću ,sušu, prerjerano zalijevanje,transport i što ja neznam još........sad mu trba malo mira i ujednačeni ritam.........
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 22:48
Fredie,slažem se sa Tropijem.Bude on ok.Ovo za guljenje nisam nikad čula!!?? Nisam ni primjetila neku bolest na slikama .Šta je on mislio,koji dio je bolestan?Uslikaj taj dio .
To što ti je on rekao za žicu,ne znam jel ti je objasnio čemu ta žica.Žica se stavlja oko korjena i provlači se kroz rupe ispod tegle,no to se radi kod oblikovanja bonsaia,tj,korjenja.Ni ja ne znam točno kako se to radi a ni objasniti zašto no ukratko,tako se oblikuje korjenje,uz to se i skraćuje korjenje.Kako ja to ne znam,nisam to ni radila.Ni presađivati i prehranjivati ga sad nemoj.Kao što i Tropi veli,sad on miruje,to napravi na proljeće.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 23:51
Prelistala sam sve stranice o ovom bonsaiu.Sada me zanima, pošto imam i ja ficus ginseng nekih možda godinu i pol,a nisam mu do sada skraćivala grane kada da to učinim?Da li na proljeće ili može i sada?Grane su mu dosta izrasle i pri vrhovima ima dosta listova ali pri stablu je,kako da kažem,go.Jednostavno novi listići mu rastu ali ne tamo gdje bi trebalo.Gledajući shashin bonsai moj je malo drugačiji. Evo i slikica
 
 
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 23:53
Nije bio vezan žicom,jedino ako je u zemlji.
Evo još jedne slikice
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 17:34
E sad sam i ja malo zbunjena.Ovako Jasminaaa,ja ne znam jel onaj moj baš ginseng(ko i od Fredie) no tako je pisalo na njemu pa smo ga tako i vodili.Meni se čini da je baš ginseng ovaj tvoj.Razlika je i granama,listu a pogotovo u stablu.No nije to nešto bitno,samo kaj sam sad ja zbunjena.Wacko
Tvoj nema žice skoro pa sigurno jer on sam po sebi tako raste dok onaj koji ja imam treba oblikovati da stablo bude tako savinuto.
Nemoj ga sad ništa dirati.U proljeće mu poreži grane koje hoćeš.Te grane možeš probati i zakorjeniti,da ih odmah ne baciš.Poreži mu suhe grane obavezno,ostale onako kako hoćeš.Stavi ga van,ne na direktno sunce,i listovi će narasti i tamo di su otpali.Ima dosta velike grane pa se možeš i"igrati"malo.Isprepleti grane,one manje koje smetaju poreži.
Baš je lijep,razgranatHug
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 23:11
Hvala ti ,Shasha.Na proljeće ide van u hlad i na friziranje LOL.Pa šta bude da bude.A pri zaljevanju sam bila pogriješila jer sam zaljevala stajaćom vodom u kojoj je očigledno bilo puno hlora (jer bi flaše odmah zatvarala) pa se na zemlji pojavio kao bijeli prah.A to sam sada promijenila zahvaljujući ovom forumu. Hvala vam smile78
Na vrh
Noola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Noola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 21:08
Pozdrav, svima! smile219
Konačno se odlučih učlaniti na vaš forum nakon mjeseci iščitavanja svega i svačega! Sjajni ste i puno pomogli oko problema i uzgoja bilja. Hvala na tome!
 
Eh sad, s obzirom da sam postala članica, imam problema s ficusom gingseng (valjda je to isto što i microcarpa?) pa ne zna da otvaram novu temu ili ih (više slika s problemima) mogu ovdje postaviti?
Odmah se ispričavam pokretačici teme na uzurpiranju prostora ili postu na pogrešnom mjestu!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 17:32
Dobila sam grančice ovog fikusa microcarpa, djelimično stavila u vodu, a neke u zemlju namočene u hormon, sve su se uhvatile - bit će za djeljenje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Oggy555 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oggy555 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 23:13
Molim pomoć!
dali netko zna koja je ova vrsta bonsai-a i kao ga treba održavati, presađivati,
zalijevati, prskati, područje svjetlosti, jeli vanjski ili za unutarnje prostore....
Hvala unaprijed svima koji mogu pomoći.










Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 18:33
Oggy,dobro došao na forum,imaš lijep primjerak fikus ginsenga,to nije bonsai,bonsai je nešto drugo,lijepo ga drži na svijetlu,ne na suncu,ne na propuhu,ja svojega imam već nekoliko gadina,za sada ga nisam presađivala i još nemam tu namjeru,zalijem ga jednom tjedno,ne previše,on ne voli mokre noge,možeš ga špricati s vodom,ja ga brišem s vlažnom krpom,tako mi je lakše i vidjet ćeš da ćeš ga imati godinama.
Na vrh
Oggy555 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oggy555 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 20:06
Hvala na komentaru, ali dali ga je potrebno podrezivati jer mu već niču novi mladi listići, a prskam listove da mu ne bih nestalo vlažnosti Tongue
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 20:19
Kako ti želiš,možeš ih podrezazi,ali ne moraš.
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:31
evo moj
Na vrh
mistery View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mistery Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 12:21
Originalno poslano od člana Mario Mario napisao:

Uzmi bilo kakvu veču posudu, do proljeća češ pronači odgovarajuću s tim da računaš i na obrezivanje korijena, pa drvo možeš vratiti u posudu iste veličine kao što je i ova u kojoj je sada, samo sa rupama.



Čitajući ovdje po forumu, primjetila sam da vi dosta znate o ficus ginsengu. Dobila sam danas na poklon jedan takav,čini mi se dosta mlada biljka ima samo 2 korijena koji čine drvo (izgledaju ko dvije noge) i malu krošnju na vrhu. E sad stavila bi sliku kad bi znala, nova sam na forumu pa nisam još savladala sve. Mene zanima da li ga moram na proljeće presaditi u veču teglu ili ostavim u ovoj? Da li ta biljka brzo raste i hoće li pustiti još korijena pa da tvori onak lijepo isprepleteno drvo? Sliku stavim čim skužim način
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 07:43
pozdrav mistery
 
ovdje možeš saznati kako staviti sliku na forum Kako staviti slike!!presađivanje biljke ovisi o korijenju i velićini posude u kojoj je sada ako biljka ima dovoljno mijesta nema potrebe za presađivanjem.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.