Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike gljiva radi ljepote.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike gljiva radi ljepote.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 13:57
....Cimicifuga,   predivne su ti  slike....
 
....Bako,  pa ti ne  moras  u   spenzu !!!!....imas   "sumsko  meso"   na  vratima!!!!!LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 14:23
Ljudi ovo je prekrasno tko bi rekao da ima toliko vrsta gljiva tako su lijepe u svom okruženju kad ih se već ubere gube tu svoju čar ! Ja bih ih najradije posadila u svoj šumski kutak bar dvije vrste samo neznam kako! Ermm
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 15:19
Evo još jedne koja se počinje oduševljavati gljivama.
 Bili smo sa jednim poznanikom nedavno i kada nam je rekao da je preko 20kg gljiva nabrao ove godine, odmah sam se predbilježila za drugu godinu, da idemo skupa u branje gljiva. A u nedjelju smo i mi šetali šumom, i prvi puta u životu sam baš primjećivala gljive, čak sam ih i slikala, a slike ću staviti uskoro kao dokaz. Smile
 
Inače, tema je super, i samo bih molila južnog da nam stavlja veće slike kako bismo bolje mogli uživati i njima.
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 16:48
Proljeće, klikni na bilo koju sliku koje sa postavio i otvorit će ti se program gdje su mi slike i gledati ih preko cijelog ekrana i moći listati jednu za drugom. A za slijedeće su se potruditi. Valjda ću pronaći nekini zgodni program koji odmah uploda puno slika a ima veću dimenziju fotke.

Požuri sa fotkama, jedva ih čekam, a vjerujem i drugi pogotovo kada ovako pada kiša pa se ne može u šetnju.
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 17:00
Zelenka, ovdje imaš detalje o uzgoju.

http://www.uzgojpuzeva.com/gljive/bukovace.html

a ovdje ako ti bude trebao micelij od više raznih gljiva i to na razne načina. Prouči. Moglo bi se svašta iskombinirati, ali to košta i nije više dar...

http://www.fungi-perfecti.hr/micelij_na_zrnu_zitarice.htm
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 17:11
Originalno poslano od člana Južni Južni napisao:

Zelenka, ovdje imaš detalje o uzgoju.

http://www.uzgojpuzeva.com/gljive/bukovace.html

a ovdje ako ti bude trebao micelij od više raznih gljiva i to na razne načina. Prouči. Moglo bi se svašta iskombinirati, ali to košta i nije više dar...

http://www.fungi-perfecti.hr/micelij_na_zrnu_zitarice.htm
Hvala puno Južni ! Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 09:17
Evo i obećanih slikica...
 
 
 
Budući da se ne razumijem u gljive tako ni ne znam kako se ova zove...
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 09:56
Originalno poslano od člana Južni Južni napisao:

Proljeće, klikni na bilo koju sliku koje sa postavio i otvorit će ti se program gdje su mi slike i gledati ih preko cijelog ekrana i moći listati jednu za drugom. A za slijedeće su se potruditi. Valjda ću pronaći nekini zgodni program koji odmah uploda puno slika a ima veću dimenziju fotke.

Požuri sa fotkama, jedva ih čekam, a vjerujem i drugi pogotovo kada ovako pada kiša pa se ne može u šetnju.
 
 
Dragi naš južni, mi smo ti malo "komotne" ovdje na forumu pa nam se ne da dodatno klikati. LOL Pogledaj si na photobucketu imaš mislim opciju da odmah odrediš veličinu slike tako da ti se onda automatski pojavljuju  u ovim veličinima koje imamo skoro svi. A ta veličina je čini mi se 680X430 ili tako nešto...Smile
P.S. a ja ti još dodatno nosim i naočale, tako da mi ne uzmeš za ozbiljno to što sam ti napisala u svezi veličine slika. Embarrassed
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 15:31
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana Južni Južni napisao:

Proljeće, klikni na bilo koju sliku koje sa postavio i otvorit će ti se program gdje su mi slike i gledati ih preko cijelog ekrana i moći listati jednu za drugom. A za slijedeće su se potruditi. Valjda ću pronaći nekini zgodni program koji odmah uploda puno slika a ima veću dimenziju fotke.

Požuri sa fotkama, jedva ih čekam, a vjerujem i drugi pogotovo kada ovako pada kiša pa se ne može u šetnju.
 
 
Dragi naš južni, mi smo ti malo "komotne" ovdje na forumu pa nam se ne da dodatno klikati. LOL Pogledaj si na photobucketu imaš mislim opciju da odmah odrediš veličinu slike tako da ti se onda automatski pojavljuju  u ovim veličinima koje imamo skoro svi. A ta veličina je čini mi se 680X430 ili tako nešto...Smile
P.S. a ja ti još dodatno nosim i naočale, tako da mi ne uzmeš za ozbiljno to što sam ti napisala u svezi veličine slika. Embarrassed


Dobro proljeće, vidjet ću što se može. Hvala ti na slikama, ljepe su. Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 15:36
Originalno poslano od člana Južni Južni napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana Južni Južni napisao:

Proljeće, klikni na bilo koju sliku koje sa postavio i otvorit će ti se program gdje su mi slike i gledati ih preko cijelog ekrana i moći listati jednu za drugom. A za slijedeće su se potruditi. Valjda ću pronaći nekini zgodni program koji odmah uploda puno slika a ima veću dimenziju fotke.

Požuri sa fotkama, jedva ih čekam, a vjerujem i drugi pogotovo kada ovako pada kiša pa se ne može u šetnju.
 
 
Dragi naš južni, mi smo ti malo "komotne" ovdje na forumu pa nam se ne da dodatno klikati. LOL Pogledaj si na photobucketu imaš mislim opciju da odmah odrediš veličinu slike tako da ti se onda automatski pojavljuju  u ovim veličinima koje imamo skoro svi. A ta veličina je čini mi se 680X430 ili tako nešto...Smile
P.S. a ja ti još dodatno nosim i naočale, tako da mi ne uzmeš za ozbiljno to što sam ti napisala u svezi veličine slika. Embarrassed


Dobro proljeće, vidjet ću što se može. Hvala ti na slikama, ljepe su. Smile
 
Hvala i tebi, i tvoje slike su suuuper. Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 16:21
Proljećence postaje gljivarkaClap

Ta gljiva koju si slikala bi mogla biti MAGLENKA (clitocybe nebularis) ( za koju sam prošlu godinu od ljudi koji su organizirali gljivarsku izložbu  čula da se više ne smatra jestivom, iako ranije jeste) ili bi mogla biti kijačasta grlašica(clitocybe clavipes)( uvjetno jestiva). Bar se meni čini da je to to, ne vide se svi djelovi Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 16:35
Evi i nekih mojih iz mojih idetifikacija.Wink








Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 16:38
Puza.



Hrapava ljuskavica.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 16:41
Vrganji



Puze.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 16:43
Zavodnica.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 16:46
Sumorni vganj, zaštićen i ne jestiv.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 16:48



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 20:45
Šmrcko, pa ti ih sve poznaješ!!!
Za ovu koju sam slikala sam pretpostavila da je ne jestiva, jer je bila uz put, i bilo bi nemoguće da je već netko nije pobrao...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 21:43
Jako mi je drago da ćeš postati gljivarWink.
To ti je zdravo jer su gljive pune prirodnih hranjljivih tvari. Drugo šetnja, koja zna nekada biti i duga, će ti smanjiti masnoće i špekecWink, a i bildaju se mišići.
Mogućnost da gljivariš sa poznavateljem gljiva svakako iskoristi, jer netko bi i platio vodiču da može. Tako da možeš naučii nešto jako korisno,  naravno ako imaš ljubav prema gljivarenju i hodanju.

U biti obje navedene gljive se mogu jesti i maglenka (clitocybe nebularis)  kijačasta grlašica(clitocybe clavipes).
  Maglen ljudi kisele (malo je žilavija gljiva za probavu), dosta ih ima po šumi. A grlašica uvjetno jestiva,  kod nekih ljudi izaziva trovanje i ne smije se konzumirati alkohol nakon nje.

Jedino se pazi krpelja i pregledaj nakon gljivarenjaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2010 u 22:03
A ljudi divoteeeeeeeeeeee, što nas je Bog podario ovim blagom da ovako lijepo izgledaju u prirodi, kao mali dragulji u kontrastu drugih boja.

Šmrcko Thumbs%20Up. Samo daj da pasemo oči ipotičemo se za daljnju potragu i šetnje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.