Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bonsai Ficus Benjamin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bonsai Ficus Benjamin

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 20:11
Moraš znati o kojem drvu je riječ, pa ga prema tome održavati. Imamo temu o drveću općenito.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 18:51
moj orezani benđi naveliko pušta mlade izboje, čim još malo narastu, režem dalje. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:32
Kroz protekle godine kod mene su se smjenjivale razne faze zainteresiranosti za pojedine vrste biljaka. Tako sam znala par godina skupljati kaktuse pa sam ih nakupila skoro stotinjak vrsta. Nakon pojavljivanja nove ljubavi, stare simpatije sam velikodušno poklanjala. Sada sam u ljubavi sa orhidejama, a koliko dugo će to trajati, vidjet ćemo. Jedno vrijeme sam se bavila bonsaijima. Imala sam nešto kupljenih i po mome ukusu sam ih "dotjerala", a pinus mugo sam si iz prirode uzela (na jednom odronu u samoborskom gorju su izrasli zakržljali i izvitopereni - kao stvoreni za bonsai. Presadila sam ih, još malo dotjerala formu i zbilja su bili prekrasni. Oformila sam si i jedan fikus benjamin.
Kada sam se "odljubila" od bonsaija, sve sam ih poklonila. Fikus benjamin mi je kod kćerke pa ću ga prvom prilikom poslikati. Star je jedno desetak  godina i ispočetka su mu listovi bili veliki kao kod normalno uzgajanog benjamina, a kasnije su mu listovi postali puno sitniji.
Što se tiče njege, ništa posebno: umjereno vlažna zemlja (nikada ne mokra), gotovo bez dohrane, bez direktne izloženosti suncu.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 19:58
E Cimi, ti se baš znaš zaljubiti i odljubiti ! Vidim da si sad u ljubavi sa adeniumima. I dobro ti ide, a kad se odljubiš, sjeti me se.
Za benjamina znam kako s njim, za sad je dobro, a kad prođe ova blagdanska gužva još ću ga ožicati i malo usmjeriti grane kako ja mislim da bi bilo lijepo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 02:14
Evo ga!

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2013 u 14:15
zanimljiv "pokret" grana.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 10:36
Evo moj, tek "u nastanku" Tongue

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/benjamin_kao_bonsai/59052.aspx -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.