Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moji vrtovi, moj okoliš
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moji vrtovi, moj okoliš

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 90>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 13:06
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

ponovo sam pogledala tvoju ljepotu i vidjela da imaš kale i u vrtu! zaboravila sam spomenuti tvoju prekrasnu dipladeniju, moram je i ja nabaviti idućeg proljeća. karanfil ti je prelijepClap
tvoj krumpirko mi je tako neobičan, gust i žbunastThumbs%20Up
tvoja okućnica oko zgrade je zbilja prelijepa, vidi se da je uloženo puno trudasmile78
 
Drago mi je da si svratila kod mene i da ti se sviđaju biljčice! Vidiš, dosta si toga i ti meni poslala pa kada to sve malo naraste, biti će botanički vrt! A kako i neće kada mi ovakve podrške toliko znače!
E, taj krumpirko je završio u vrtu. Neka se privikne na okoliš do proljeća. Jako je neobičan, imaš pravo, bila dam u dilemi dali da ga dijelim dok ga presađujem ali sam odustala od toga do proljeća. Biti će i za tebe ako ti se sviđa i ako ga nemaš. A kala imam dosta po vrtu. Zasadila sam i narančastu a i one mixane, svih boja ( one su isto u važu).  A na klematise sam se već navukla, Nisam ih sve pokazala ih ima 3 koja već rastu. Jedan je matična biljka a dva su pelcana. Sada sam nabavila i plavi ( susjeda ga ima u Njivicama a bijeli sam dobila od tebe i Lilie mi je poslala crveni i neki bijeli sa roza obrubom ali se nije primio). Crveni bi mi dobro došao i bijeli da sve izmješam po toj velikoj ogradi.
Antonijice, paket je krenuo i sa još jednim dodatkom - reznica dipladenije! To ti je od srca a i iznenađenje!!!Big%20smile
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 14:00
dipladenija, smile227 to jest stvarno bilo iznenađenje, hvala ti do neba!!!!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 14:19

Najprije ću svima,  od srca zahvaliti na riječima podrške!

 bakagioiaa, OTOK , hoya , antonija , Kiki-ko? , gospina trava , Anaida 
,
LOVRO , VILMAČ , Zelenka , Arim, Matilda ( hvala na narančastoj kani)Duda-Lave, milica7, bromelijaFlavia, nbjelovu, Medvjed34, Renatka ( raste nešpula!), manči ( plumbago, toliko željeni nije došao do sada), Lantana, minimode, Triša, sanja30 , floraifauna , seni, i još sve koje sam preskočila (ispričavam se, ne zamjerite..)   hvala na posjeti i doprinosu sadnica, reznica  i sjemenki za moje vrtove i okućnice.. Sa nekima je bilo sreće i primile su se a neke i nisu.
 Zato ću biti slobodna da vas pitam, ne zamjerite mi. Spremna sam i ja vama poslati a nadam se da,  svima kojima sam do sada poslala već sve cvjeta!!!!! Bilo je od srca pa mora!!!!

Ma tko nebi imao volje pored vas davati više truda nego što može ? Sve ste tako plemenite i rado se družim sa vama, malo ovako a malo na kavici! A kako bi bilo lijepo da mi malo kreirate kamenjar, i jednom morate kod mene na kavicu ! One koje su daleko mogu sugerirati uređenje... Ja imam kramp, motiku, sve što mi treba samo treba uprijeti snage kako kaže Korjenko. Ona krampa i krampa zato joj je tako i lijepo u vrtu.  
 
 Sve bih ja to još bolje i više napravila da nisam prošle godine u 10 mjesecu slomila desnu ruku i to baš u zglobu. Upravo je krivo  moje šunjanje i zaljevanje po sumraku ( jer se susjedi bune za vodu a ja svašta zasadila  a voda im je bila neophodna). zaskočila sa jednog zidića, fulala stepenicu,odletila u prazno...Zaljepila se u zid nasuprot, istumbala se dobro, zaradila ogrebotine, plavice i slomljenu desnu ruku. Super je to završilo.. Onda malo terapije, malo mora a najviše rada i ruka mora popustiti, ja ne odustajem.... Vidim da mi je nisu baš dobro složili i imam ograničene pokrete, bol i oteklinu ( a možda je razlog i moje forsiranje). kako bilo da bilo, trudim se.
Imam dosta slika koje trebam straviti ali mi je to sve sporo kako ja radim pa moram proučiti.  Neznam kako mogu više slika odjednom staviti, stvoriti kategoriju slika Mira K i kako to funkcionira... Ajme, koliko ja imam učiti i koliko me još noći čeka... ( tada mogu u miru raditi ono što me zanima, pravi sam vilenjak!)
Pusa svima!smile79
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 14:39
Draga Mira, radosno te pozdravljam na ovoj temi uz želju da redovno i dugo, dugo uživamo u tvojim vrtovimaSmile.
S velikim zanimanjem ću pratiti sve radove, krampanja i promjene tvojeg okoliša. Zaista je to predivan komad zemlje oko zgrade kojeg si, zajedno s još nekoliko entuzijasta počela uređivati. Već sada ima puno raznolikih biljaka, lijepih i zahvalnih, tako da se već pomalo naslućuje jedan krasan mediteranski vrt...i još k tome imaš i kutak za druženje, ma bravo...nakon krampanja sjesti s istomišljenicima ili onima drugima i popiti sokić ili kavu, razmijeniti ideje, ma kud ćeš većeg gušta...i neka te ne smeta nezainteresiranost većine stanara, ne obaziri se na to i ne troši tako ti potrebnu energiju...svako ima svoje interese.
Ne mogu da se ne divim i tvojem balkonskom i sobnom biljku koje je jednako tako lijepo i raskošno. Sretno!
lijepi pozdrav
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 15:31

 

Danas će pa ništa od mojih većih radova a one me zovu... ...

Dan je tako kratak.. ne stignem puno... Jedva čekam proljeće  !!!
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 16:50
bas sam odusevljec cega tu sve ima svaka ti cast za toliku brigu o tome:DDD
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 19:59
Evo konačno i tvoje slikice. Sve što si nam rekla nije ništa prema ovome što si pokazala. Bravo za slike, ima predivnih stvari, samo si mislim što će tek biti na proljeće, a tek kad ovaj forum izvrši "pritisak" na tebe ili mi se čini da se to već dogodilo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 20:51
Da Triša u pravu si! Pritiska nije bilo u tolikoj mjeri ali bi me svako toliko netko pitao" gdje mogu vidjeti što ti imaš od biljaka"? Nisam imala slika pa nisam vas ni gdje imala upućivati. Sada će biti lakše. Veći " pritisak" ću ja sama sebi napraviti kada mi bude stalno zujalo po glavi da svi očekujete da od tog potencijala, tih vrtova da napravim botanički vrt! Svi mi dajete podršku  i sada ja to " moram" dorađivati. Moram vas svako toliko izvještavati, animirati    smile158
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:14
 Ide nadopuna još kućnog i vrta gdje stanujem:
 
campanula i karanfil upravo cvjetaju
 
 
Ovome neznam ime - eto zna se ime crassula, moon je dešifrirala
 
 
Još jedna dipladenija:
 
 Jedna grana je pukla dok sam joj postavljala držač i zadadila pa izgleda ovako:
 
A ovdje su presađene u društvu, hoya je LOVRINA:
 
 
Spatifilumi kojima smeta centalno grijanje...
 
 
I ovo neznam kako se zove, donjela sam ga unutra u ukrasni važ koji se uklapa u prostor. Možda je to biljka za balkon?
 
 
 
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:14
Draga Mira koliko ti imaš ljubavi prema cvijeću, predivno što si sve i svagdje uradila sa cvijećem, sviđa mi se sve što si do sada pokazala.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:22

Nisam mogla odoljeti još jednoj orhideji a tu je i " mala beba". Nadam se da će živjeti i uživati a i ja sa njom

 
Nije u prozirnoj posudi, neznam ako će to biti problem?
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:25
I "stara" je dobila svoje konačno mjesto, tu će ostati jer joj nije jako sunce
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:25
Mira, pregledala sam tvoju okućnicu-puno ljubavi i truda je uloženo i to se vidi, pogotovo kad sad znamo da otovo sama održavaš i osmišljavaš okućnicu, možda potakneš i ostale stanare kad uvide ljeptu koju stvaraš. Puno raznovrsnog bilja imaš, a prostor je stvarno velik....vjerujem da ti iz dana u dan ideje samo "sijevaju" glavom. Ovo je prekrasno i nikako nemoj biti tako skromna...nema razloga....jedva čekam još koju tvoju neprospavanu noć pa da vidim nastavak u Njivicama (baš sam zločkica )
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:28
Izgleda da smo istodobno poslale poruku, bdw....orhideje su divne
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:30

Krumpirov grm - solanum i  rhododendron su sada u vrtu. nadam se da ih zima neće uništiti

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:42
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

 Ide nadopuna još kućnog i vrta gdje stanujem:
campanula i karanfil upravo cvjetaju
 
Ovome neznam ime
  
 
 
Ovo je crassula
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:43
Judino drvo koje imam je nakon orezivanja podivljalo ali nikako nisam mogla do mladice ( sjemenke mi nisu nicale)
 Zahvaljujući Lantani imam još jedno mlado u donjem dijelu ovog vrta. Hvala Lantanasmile78
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:57

Ljetni jorgovan - buddleja daviddi , perunike, stolisnik-achillea filipendula , kane crvene ( tko želi neka se javi!), Rhus typhina Dlakavi ruj ( u planu mi je da odrežem hrast  ispod njega).

Neznam što je gore i što se više širi. Hrast ima žir koji se tako lako primi i skoro svaki nikne da ga ne mogu očistiti. Pak, dlakavi ruj je dekorativan ali isto agresivan. 
Tu je trešnja do hrasta pa ju je skoro ugušio. Što mi savjetujete? Vidite slijedeću sliku, ispod ove:
 
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:58
 Koje predivno cvijeće smile141i ne trebaš biti tako skromna , jer slike govore više od riječi.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 23:32
Hvala vam cure što ste uzele sebi toliko vremena da gvirnete kod mene: smail, tikvić, moon ( nastavljam gubiti noć... valjda ću veliki dio toga staviti i noćasSmile). Nešto slika mi je na drugom kompjuteru pa moram prebaciti a i poslikati dosta toga. Za vikend idem na Krk pa ću samo slikati, slikati...
 
Hajdemo dalje... kod trešnje sam stala...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 90>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.