Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 58>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 21:31
Bolje da su ti curice na miru Disapprove. Kavu ćemo ipak piti negdje drugdje i u uobičajenom društvu .
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 21:42
Curice....možeš misliti..... Kako se kaže, u malim bočicama se otrov drži...Wink
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 22:40
Nataly kod tebe se isto polako sve budi, vidim i cice mace koje ja obožavam, ali kod mene im je prvruće. Ona slika visibabe je prekrasna!Clap
život je more
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 19:16
evo našla ja tvoj gorski vrt ....  ima svega baš po mom guštu ali moram još smile190jedan put prošetat , ma na brzinu se ni djeca ne prave !
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 19:57
kukurijeku želim pravi veliki veseli cvijet, to je jedan plemeniti vijesnik proljećaClap, imala sam i ja lani presađenog iz šume ali je nestao Confused, tko zna, možda se opet pojavi
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 20:02
Polako, ali sigurno, proljeće stižeThumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 22:22
Samo sam ti svratila reć, da će ti se vrt možda noćas opet zabijeliti - sutra se dobro obucismile66
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 07:16
Kukurjek pomalo proviruje,oprezan mali,ali izaći će on namirisao je prolićeThumbs%20UpClap
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 08:27
Originalno poslano od člana Mira021 Mira021 napisao:

Kukurjek pomalo proviruje,oprezan mali,ali izaći će on namirisao je prolićeThumbs%20UpClap
potpisujem!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 19:15
Draga moja Nataly, baš bih htjela da ti kukurijek procvate - razveselit će te taj lijepi poseban cvjetić.. Meni isto tako ove godine prvi put cvate (još niej procvao ali lagano se formira cvjetić) a posadila sam ga predlani u jesen. Kod mene si pitala jesam li čime štitila rododendron pa ti i tu odgovaram - ove zime nisam ništa zaštitila... Ranijih godina jesam, borovim grančicama sam pokrivala i kamenjar i neke otočiće u svojem vrtu. Trebala sam i ove zime to učiniti, no nekako sam, radi nekih osobnih teškoća, zanemarila zaštitu biljaka u vrtu... I vidim da su rododendron i alazeja za sada jako dobro, ali u kamenjaru imam puno žrtava. Lani sam kamenjar u potpunosti prekrila borovim granama i super je preživio..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 21:04
Nataly sve je u redi s tvojim vrtom. Sve na mjestu kako treba, sve još jednom pregledala, sve slikice, sve tekstove i uživala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 21:23
Hvala Triša na informaciji, i tebi i Lanatani. Ona mi je još savjetovala neka probam resetirati komp. No, ja i dalje ne vidim slike u svom vrtu. Moram istraživati dalje.....Confused

Zvonkica - dobrodošla u Gorski vrt

Mari - i meni se to već desilo, da sam kukurijek presadila pa ništa od njega. Nemam pojma što se to desi...

Moon , Mira021 i Antonija - biljke su provirile, pa je opet pao snijeg.... bit će još svega do proljeća...

Anaida - ti si baš vrijedna, odgovorila si mi dijelom i u svom vrtu, pa ponovo ovdje... Moj rododendron izgleda jadno, sve više ostaje bez lišća, a i ono što je ostalo - ima neke fleke..... Ipak ga neću dirati, vidjet ću što će vrijeme pokazati....

Hug


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 21:51
Nataly još nije kasno da zaštitiš rododendron, bar da se spasi što je ostalo.

Trebala si ga prvih godina zaštićivati, u biti dosta biljaka treba štiti na početku dok neojačaju. Kod mene pogotovo, čak mi je i tisa požutilaCry

Mislim da gotovo sve vrste rododendrona bi kod tebe trebale preživjeti.
Ovdje imaš listu rododendrona i temperaturnu zonu, tako da možeš vidjeti ako znaš naziv kojoj zoni pripada.

http://www.mobot.org/gardeninghelp/plantfinder/Alpha.asp?start=R&end=R

Kad dođe proljeće probaj mu obogatiti zemlju sa kiselijom zemljom ( ima i kupiti takvu zemlju), tako će ti biljka ojačati i odrveniti.
Bilo bi dobro i neko specijalno đubrivo za rododendrone.

Stavit ću u moj dnevnik sliku jedne vrste zaštite, koja se meni za biljke pokazala dobrom a nije skupa. Koristi se u građevini, savitljivi stiropor. Ispod toga mi je pretprošlu godinu sirotica ostala vani u odličnom stanju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 06:47
Smrcko to i ja mislim da sam ipak trebala zaštititi. Moram pogledati imam li negdje podatak o nazivu rododendrona, pa ću onda potražiti u koju zonu pripada.
Nisam razmišljala o kupovini kisele zemlje jer sam još u jesen stavila sječku oko njega. Virnut ću u tvoj dnevnik da vidim tu zaštitu od stiropora..Tongue

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 12:48
Ja pod svoj rorodenron i azaleju uvijek stavljam zemlju koju uzmem ispod bora u borovoj šumi koju ima jedan čovjek kod nas.. I to im malo,malo ukopam (zapravo više prorahlim zemlju oko njih nego što kopam) sa svim onim borovim iglicamai maleckim grančicama. Mislim da im to jako odgovara jer se i rodododendronće i kamelijica odlično drže.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 22:27
Da može i ta zemlja, ali je prepržite ili prelijte vrelom vodom zbog kukaca koji vam ipak mogu naškoditi biljci i nastanit se u zemlji ( a da ih ranije nije bilo). Znalo se dešavati da nastane invazija kukaca od šumske zemljeWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 08:48

Evo Anaida i Smrcko da vam pokažem kako izgleda moj rododendron. Ne znam koja je vrsta pa samim time niti temperaturnu zonu kojoj pripada (ima etiketu ali na njoj je samo slika) Confused




Noćas je kod mene vrlo malo tj. mjestimično zabijelilo, a temperatura je trenutno-5°C. Kraj npr. iberisa uopće nema snijega...




...dok čuvarkuća opet zanimljivo izgleda




Jučer sam slikala vrijesak (ja ću ga i dalje tako zvati mada postoje nedoumice je li vrijesak ili erica) i on još uvijek cvate. Još je mali, ali je uporan i izdržljiv Wink




Eto, samo sam stavila par slika jer kod mene trenutno nema ništa zanimljivo. Stoga, odoh u Rijeku na izložbu kamelija... Tongue

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 11:12
lijepo od tebe da si slikalaHeart
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 14:16
nije baš da nema ništa zanimljivo! što se tiče Rijeke tu imaš pravo, išla bi i ja da san bliže, izložba i predavanje o kamelijama, zar ne!
nadan se kojoj slici!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 14:43
Uh, zaista ne izgleda baš dobro rododendron.. Ne znam, teško je ovako napamet bilo što savjetovati. Možda je mlad, možda je osjetljiviji, možda mu je ipak kod vas prehladno.. Jedino ti mogu poželjeti da se s proljećem oporavi! Probaj sa svim pomoćnim prirodnim sredstvima (zemlja za rododendrone, gnojivo, siječka.. pa onda nek se dečko i sam izbori za zdravlje i oporavak)
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.