Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 58>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 23:35
Kod tebe pratimo ponovno početak proljeća, baš je fora, prekrasno je sve rascvjetano, a kamelija je divna smile186
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 23:36
Divno ti se sve rascvijetalo......prekrasne biljkice

Ovo sa tulipanima/lišćem, se ove godine desilo i meni na puno mjesta. Od svih koliko sam ih zasadila, valjda polovica nije dala cvijet

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 07:00
Ja sam negdje pročitala da ponekad tulipani imaju samo lišće onda kad im lukovice odu preduboko u zemlju. Ne znam da li je to točno, no i ja u vrtu ovog proljeća imam sličan problem..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 10:27
prekrasno ti je! kamelija je prava ljepotica, ona mi je na spisku za kupiti!
moram reći da ti se dobro zahuktalo proljeće! kada si ti posadila sasu, moja je posađena prije 1 mjesec, tvoja je puno bujnija!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 11:05
tulipani kao u priči!ClapClap
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 11:51
Da se i ja uključim u priču o tulipanima. Kupljene lukovice moraju biti određene veličine (promjer lukovice određuje kategoriju). Svake godine nakon cvatnje, stara lukovica je potrošena jer je iscrpljena hrana, a lišće stvara novu lukovicu ispod one stare, tako je svake godine nova lukovica sve dublje. Režemo cvjetnu stapku, da ne stvara sjeme, a ostavimo lišće dok samo ne požuti, jer stvara nove rezerve hrane. Godišnji ciklus je tim završen. S godinama popušta cvatnja, ima mnogo sitnih lukovica i lišća, pa je vrijeme da se lukovice u doba mirovanja izvade, selekcioniraju po veličini i najkrupnije ponovno posade na propisanu dubinu. Sitnije lukovice se sade u manje vidljivu posebnu gredicu, gdje će prve godine napraviti samo jedan veliki list, a nakon tri godine kad dosegnu potrebnu veličinu procvast će kao i ostale. 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 12:30
Baka Bea - sve je to točno, samo što mi naivci vjerujemo da su lukovice koje kupimo spremne za cvatnju, nažalost, naročito kod tulipana vrlo često bude samo taj jedan list.

Natali, tulipani su ti krasni. A proljeće tako brzo eliminira razlike u vrtovima na moru i na kontinentu.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 21:24

Dok ja lutam okolo, ovdje se priča o tulipanima (što mi je jako drago).
Do sada sam uvijek čula priče kako se lukovice od tulipana "spuste" preduboko u zemlju pa ne cvatu. To mi nije imalo smisla. Sad kad je BakaBea napisala da lukovice stvaraju nove ispod one stare - to već ima logike (zato je valjda ta lukovica preduboko, a ne zato jer se "spustila").
No, kao što je OTOK napisala, i ja sam valjda naivna kad vjerujem da su kupljene lukovice odmah spremne za cvatnju.

Baka Bea - hvala na odgovoru Tongue

Moon - kao što se naši u saboru stalno u raspravama vraćaju u prošlost, tako se i svi vi vraćate 15-ak dana unatrag gledajući moj vrt Tongue

Lora , Anaida - mislila sam da se samo meni događa da mi tulipani baš ne cvatu kako treba. Sad mi je lakše jer sam se već preispitivala da li uopće znam saditi lukovice Confused

Antonija - moja sasa je prezimila, vjerovatno je zato malo bujnija. Wink

Vilmač , OTOK - hvala vam Smile




Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 22:03
Eto uz tvoje lijepe slike nešto smo naučile, zahvaljujući Baki Bei!Big%20smile
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 22:59
Malo sam ljubomorna i na kameliju, al nije ništa strašno.LOL Osjećam da ću i ja nabaviti koju. Moram, hoću, neću!smile59
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 08:00
evo me svratih u tvoj vrt u ranim jutarnjim satima, i odmori dušu i oči na ovoj tvojoj ljepti, prekrasne slike si nam poklonila , uživala sam bar na kratko smile64
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 08:36
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Da bilo je snijega i neke biljke su se smrzle, nadam se da korjen je živSmile


Smrčko te dvije stvari isključuju jedna drugu. Ako je korijen živ, onda se biljka nije smrzla. To je normalna pojava i na taj način trajnice preživljavaju zimu, zato jesu višegodišnje biljke. Ne treba ih vaditi, one uvijek potjeraju iz korijena, treba ih orezati i dati im vremena. Čak ako i ne pokazuje iskricu života, nerijetko se dogodi da ožive druge godine. Npr. u našoj klimi normalna je pojava da se Leycesteria i Perovskia smrzne, odnosno njihovi nadzemni drvenasti izboji, u proljeće se orežu 30 cm od tla ili čak i niže,  potjeraju nove i cvjetaju prekrasno i bujno.
Na vrh
IVA61 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IVA61 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 09:47
Draga Nataly, prekrasne slike proljeća u tvom vrtu! Uživala sam, jer je kod nas (uZgb) već prošlo vrijeme narcisa i tulipana! Posebno me se dojmila tvoja Sasa. Naime, ja tek od nedavno (nova sam ovdje) znam da je moj prekrasni cvijet Sasa. Kupila sam ga prošle godine pod "cvijeće za balkon" i tamo mi je procvao samo jedan cvijet i ništa više, ljuta na njega posadila sam ga na vrt i zaboravila na njega, a onda, gle čuda ovog proljeća, potjerao je prekrasni grm sa desetak pupova (sada već gotovo ocvalih cvjetova). Bila sam oduševljena. Samo su moje cvjetne stapke puno niže od tvojih.
Natay, mislim da ono na tvojoj slici nije potočnica, iako ima sličan cvijet, samo malo intenzivnije plav, nego neka puzajuća trajniva, kojoj neznam ime, jer ju ja imam godinama u kamenjaru i širi se jako brzo na sve strane puzajući. Poznam je po listovima. Super mi je. Pokazat ću ti sliku, pa si iz trave presadi negdje gdje želiš da ti pokrije tlo. Lijep pozdrav!
Mučan osjećaj starosti je osjećaj suvišnosti. Čovjek ne postaje suvišan jer je star, nego postaje star jer je suvišan.
Na vrh
IVA61 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IVA61 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 09:56
Evo ti slike moje plave puzajuće "potočnice", zar nisu iste?
Mučan osjećaj starosti je osjećaj suvišnosti. Čovjek ne postaje suvišan jer je star, nego postaje star jer je suvišan.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 12:08
saxifraga, tulipani, narcisi, jaglaci, ovi na duljim stapkama su mi posebno dragi, starinski cvijetThumbs%20UpHeart
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 16:17
Jako lijepo, pravo proljetno cvijeće
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 23:58
smile57
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 21:03

MiraK, dijana, Mari, Baka Bea , baka, waterlily, Fany- hvala vam na posjeti.

Iva - ona puzajuća "potočnica" se zove omphalodes verna ili mišje uho. Presadit ću je sigurno... Wink

Smrcko - ne znam o kojoj biljci pišeš da je smrzla, ali možda još nije sve gotovo. Počekaj još malo - možda nikne... Govorim iz vlastitog iskustva.

S obzirom da smo u prethodnim postovima dotaknuli temu tulipana i da sam negodovala kako mi na dosta tulipana izraste samo list - danas sam se iznendila sasvim suprotno. U travi, među granama porušenog stabla procvao mi tulipan. Confused



Kako i kada je tamo dospio, nemam pojma.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 21:10

Ovih dana razveselio me tulipan, za kojeg sam strepila je li možda poslužio kao hrana voluharicama...

Ovako izgleda ujutro...






...a ovako je izgledao u podne (uvečer se opet zatvorio)

 


Da ne mislite da nemam niti jednu koraljnu zvončiku Wink, evo dokaza da imam (nisam njihov ljubitelj pa zato imam svega dvije vrste)

Heuchera Americana Palace Purple



nastavljam....

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 21:24

Svim posjetiteljima mog vrta (a koji to slave) - želim Sretan Uskrs!





smile78


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.