Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtovi naših baka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtovi naših baka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
rose girl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Travanj 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose girl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 16:15
Heart Nise!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 20:44
Ružo poti, teče, kartoli, mašuri, kotlići i sve ostale vrste pitara su super Clap
život je more
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 15:33
Tosu bili prekrasni vrtovi, nažalost nisam imala niti baku niti kučicu s vrtom - cvjetnjakom.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 10:42
Originalno poslano od člana vanja vanja napisao:

Tosu bili prekrasni vrtovi, nažalost nisam imala niti baku niti kučicu s vrtom - cvjetnjakom.

nisam imala ni ja baku, ali vrtovi našim majčica su zapravo ti i takvi..Wink vanja ako se računa koja smo mi generacijaLOL
a i okolo naše kuće bilo je starih vrtića koje su uređivale i sadile bake susjede, moram poslikati kod naših starih trijemaova u mojoj ulici. Otkako su pod upravom Grada i Turističke zajednice, više ni malo ne sliče onim starinskimConfused
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 11:07
Upravo tako kako si rekla Mari 5510, bude lipo za oko, ali mi se čini da nema one draži, nježnosti pa i topline koje su tadašnje bakice i mame uložile u uzgoju takvih vrtova.
Bolje može onaj tko hoće nego onaj tko može
Na vrh
mandina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 18:34
slazem se sa svim recenim,ali smatram da moze svatko od nas sacuvati bar dasak onoga sto su imale nase bake u vrtu,nastojim to i sama,i moj trud se isplati,sva ta ljepota do kasne jeseni, melem za ociSmile
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 15:17
smile79 svima koji tako misle i rade
Bolje može onaj tko hoće nego onaj tko može
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2018 u 11:31
Tema je zamrla,šteta. Na facebooku-u ne može biti ni prilično tako lijepo kao ovdje.
Mene na vrt moje bake podsjećaju dalije, dala mi je nekoliko gomolja i obožavam ih.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2018 u 21:49
Slažem se! Na FB nešto napišeš, staviš sliku i za tri dana to više ne možeš pronaći! Ovdje možeš i nakon deset godina pronaći zanimljive postove i sličice! 
A što se tiče vrtova naših baka, uvijek sam im se divila. Englezi bi to nazvali "cottage garden" iako nisam baš sigurna da bi stil odgovarao onome što je moja baka imala u slavoniji. U jednom dijelu dvorišta nalazilo se povrće,a između gredica su bile posađene breskve, marelice i šljive. Uz ogradu su rasle maline i kupine, a dvorištem su dominirali višnje i dudovi. Uz samu kuću bio je cvjetnjak pun dalija (ili kako ih je ona zvala - georgine), noćnih frajli, lijepih dečki, ruža i još koječega. Zanimljivo, ne sjećam se da je imala cvijeće u teglama! Možda zato što nije imala vremena puno se baviti unošenjem i iznošenjem tegli (bila je pralja, prala je veš za "fine gospoje"). Bakin vrt mi je i danas u živom sjećanju i jako mi je žao što (još) nemam priliku ostvariti takav svoj vrt.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2018 u 12:58
Pozdrav, pogledam tu i tamo forum..teško je naletjeti na pokoju aktivnost. Macorka, Andina potpuno ste u pravu. Inače lijepa tema :) određene vrste podsjećaju na stare vrtove
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.