Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruža Osiria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruža Osiria

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ruža Osiria
    Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 18:23

Evo, naišao sam na sliku ove vrste (OSIRIA) ruže na netu i odmah me je fascinirala.
Želim čuti Vaše kometare i možda ju netko posjeduje u svom vrtu


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 21:29
Da mene ko pita kaj je to, ja bi rekla neka tehika ukrašavanja s ekstra kvalitetnom svilom.
Pravo čudo prirode!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 08:24
iduće godine planirama nabaviti ovu vrstu ruže iako sam dobio informaciju da ova vrsta daje odlične rezultate kao staklenička ruža, a kao vrtna je manje bujna
ali ipak ću probat
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 09:29
Sretno u uzgoju!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 22:03
hvala, javim se sa prvim rezultatima i iskustvima
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 00:27
Ja sam ovu ružu prvi put vidio u jednom talijanskom katalogu pred dvadesetak godina.Na prvi pogled izgleda prekrasno,ali po meni ovo je slika napravljena samo radi bolje prodaje i u stvarnosti ne vjerujem da ona ovakva postoji.Ružu Osiriu uzgojio je Kordes 1978 i malo drukčije izgleda.U svom vrtu imam jednu takvu ružu evo i slike...


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 18:30
Postoje firme koje prave samo slike biljaka, imaju banku podataka i onda uzgajivači samo naruče slike određenog cvijeća po nazivima, jer im je veliki posao praviti slike za kataloge. Zato mnogi prodavači cvijeća imaju identične slike u katalozima. Jako često cvijeće na tim slikama uopšte ne odgovara stvarnom izgledu, jer se uljepšavaju (jedan od programa je i Photoshop).
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 20:44
Iako sam odlučio probat nabaviti tu vrstu, slažem se potpuno s Vama jer sam  imao slična iskustva s jednom vrstom; danas se sve samo vrti oko masovne prodaje tj. novca
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 19:38
Je li to možda ovakava ruža?


Neka se sve zeleni
Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 20:58
vjerujem da možda i je ali mislim da je ona na prvoj slici malo uređena u nekom programu radi bolje prodaje
Ipak ove godine ću probati nabaviti sadnicu pa budem vidio rezultate.


Na vrh
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 22:58
Divna je, meni je na prvoj slici malo zaista veštačka, ali ostale slike, to je ono pravoThumbs%20Up
http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 22:03

Ima li netko ovu ružu i gdje ste je nabavili?

Može kakva slika iz vašeg vrta.

Hvala!

Rijeka

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 19:20
Miro ja nemam tu gore prvu ali imam  vrstu Acapella i Allianza  čajevke Iz rasadnika Braća Topalović pogledaj na netu kakve su pa ako ti se sviđaju kad dođeš daću ti reznice,a ako bude na proljeće stigle  mogu potražit i kupiti ti
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 21:34
Kod climatisa je upravo ta ruža,acapela.Ja sam isto kupila kod nas a od Topalovića su.Jedna je heimatmelodie,druga acapella.Ova druga mi je propala,kao i još 20-taks adnica,koje su zaražene virusom stigle u naš rasadnik.Od sada oprezno kupujem Topalović ruže,a imam ih pun vrt..
Evo slika moje heimatmelodie..




osiriu sam vidjela samo u katalozima na netu.Ima je u bakkerovom katalogu,ali njima nevjerujem puno.Kod njih su sve slike daleko od realnih..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 22:49
Ne znam Alisa ja sam izuzetno zadovoljna sa ružama Topalović,ja i,moja sestra,kuma,prijateljica  svi imamo njegove ruže  koje su zdrave a i boja im je kao na slici ,evo imam samo jedni slikicu od te dvije


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 23:01
Ova je slikana mobitelom a inače je mnogo ljepša  u prirodi,i jedna i druga mi se jako sviđaju
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 23:52
Ova ruža je prekrasna,a osim što lijepo izgleda ima krasan intezivan miris.Ja sam je pronašao kod susjede u vrtu i naravno nakalemio sam je na neke mladice koje sam imao u vrtu.Primjetio sam da su prvi cvjetovi tamnije ljubičaste boje,oni kasniji dobiju dosta svjetliju nijansu,kao ovi na gornjoj slici.To sam primjetio kod još nekih sorti ruža.Da li netko zna u čemu je stvar,kakvom ishranom se može dobiti ujednačenija boja cvjetova,da cijelu sezonu daju cvjetove intezivnije,tamnije boje?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 14:43
Sarajka i ja sam zadovoljna starim ružama Topalovičkama iz Poljopreme i Agricoma.Prošle sezone su im sve bile obolile,i nisu propale samo meni,nego i drugima.Slala sam ja e mail i Topalovićima i Poljopremi.Ruže su bile zaražene virusom,i svaka je propala..One od prošlih sezona su super.Ali,od ovog zadnjeg iskustva imam traumu i bojim se kupovati više ruže.Primjetila sam da ih u Poljopremi ovog proljeća nisu ni nabavljali...
Ova na slici kod tebe više liči na heimatmelodi kao moja nego na acapelle..
Trava na koju ružu misliš?Na osiriu ili na ove kao kod  Sarajke i mene?
Moja heimatmelodiee ne miriše..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 18:01
Nemam ja takvu ja imam ove dvije ,evo staviću slikice sa etikete ,malo je prejaka boja ovdje  su ispale kao da su crvene  a nisu već su kao ove goree valjda svjetlo jer je mrak pa slikam
evo ACAPELLA


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 18:04
Allanza


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.