Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Astrophytum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Astrophytum

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Astrophytum
    Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 16:07


Od nedavno posjedujem 4 Astrophytuma. Iskustvo sa kaktusima mi je tanko a sa Astrophytumima nikakvo. Pretpostavljam da vrijede osnovna uputstva kao i za ostale kaktuse. Malo sam u dilemi u vezi zemlje. Pročitao sam da dodaju naribanu kredu u zemlju jer navodno vole vapnenastu zemlju ? Ne znam dali je to potrebno učiniti ili ne .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 17:40
Najbolje vrijeme  za presađivanje je onda kada ti imaš vremena i kada si raspoložena. Tako da sve uradiš pedantno i onako kako treba. Smile                                                                                           Osobno, svoje  kaktuse presađujem uvijek po kupnji ili preko zime. Na vrtu i okolici tada nemam nikakvog posla i to je vrijeme kada prčkam po sukulentima.  Odgovorno tvrdim da zbog zimskog presađivanja do sada nisam imao nikakvih problema. Normalno da presađujem u suhi supstrat.

 

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 21:45
Pinus da li je to taj kaktus?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 22:20
O la la lijepi cvjetić. Koliko je tvoj stari ?
Znaš da ga još zovu Biskupska kapa. Ova dva manja sam dobio na poklon. Mama je vjerojatno kaktus koji je zmaj ID. Navodno idu lagano iz sjemena. Dali si kada razmnožavala svoje kaktuse ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 22:41
Znam da se zove biskupska kapa,a star je negdje oko 10 godina,zadnje tri godine mi cvate preko ljeta,ali na žalost nije nikad imao mlade izdanke.Posađen je u kupovnu zemlju za kaktuse.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 13:26
Ova dva mala Astrophytuma su razmnožena sjemenom. Pitao sam zato što vidim da ti cvjetaju pa pretpostavljam da imaš njegovo sjeme.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 13:40
Ja sam upravo išla ga pogledati i strgala te osušene cvjetove,ali to izgleda kao osušeni cvijet iznutra,još ima žutu boju kao cvijet i sad neznam da li je to sjeme,reci mi kako sjeme izgleda.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 14:04
Nažalost ne znam. Moji još nisu cvjetali. Uloviti ću malo vremena sljedeći tjedan da ponovo posjetim moju simpatičnu kaktusarku i da saznam nešto novog. Ona svoje kaktuse sama razmnožava. Vrlo je ljubazna i svoje znanje rado podijeli.
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 15:45
Astrophytum se razmnozava samo semenom!smile72 
 
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 15:51
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Ja sam upravo išla ga pogledati i strgala te osušene cvjetove,ali to izgleda kao osušeni cvijet iznutra,još ima žutu boju kao cvijet i sad neznam da li je to sjeme,reci mi kako sjeme izgleda.
Smile)
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 13:01
Astrophytum majstore!

Dali sam razmnožavaš svoje kaktuse? Možeš li napisati koju riječ o tome kako to radiš.
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2010 u 19:02
Smile
Gospod e GOLEM!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 08:34
Astrophitum,a bi li nešto napisao o sijanju,u kakvu zamlju,na kakvo mjesto,u koje vrijeme,da li se može sad sijati?
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 13:15
Smile
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 21:48
A. asterias
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 21:58

A. caput mesusae

Astrophytum%20caput-medusae
 
ili njen sinonim: Digitostigma caput-medusae
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 13:30


Tvoja kolekcija astrophytuma je zavidne ljepote.
Moji mali centimetarski, za sada 5 u zbirci u stvari nemam što pokazat. U zadnje vrijeme često skočim do susjede po kakav pametan savjet i da pogledam njene kaktuse. Napisao si da više voliš jesensku sjetvu. Zašto ti je ona bolja?   Ovo je njen pol metarski astrophytum :
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 15:47
Pinus veliš pola metra! A koliko je on stari,i još nešto,po slici on nije posađen u teglu nego?to tvoja susjeda ima u stakleniku nekakav veliki vrt ili nešto takvoga?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 17:34


Koliko je točno star kaktus za kojega pitaš ne znam. U zbirci se nalazi oko 500 kaktusa i još uvijek raste. To je kao jedan kamenjar gdje su posađeni razni sukulenti. Zbirka je stara više od 30 god. A neki kaktusi i više. Za one koji vole astrophytume ovo je još jedan iz njezine zbirke.
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 18:42
Evo jos jednog pola-metrasa!Smile
Gospod e GOLEM!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 18:47
Bravo dečki,uživam u ovim lijepim slikama
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.