Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Astrophytum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Astrophytum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 17:20
Novost iz MBM


Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 17:26
Mali kaktus dobar posao. Approve 5 ornatuma po cijeni jednog LOL

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 17:28
Baš tako Pinus,takva prilika se ne propušta!I šta sad,presaditi ih odmah ili čekati proljeće,nizozemci su?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 17:40
Najbolje vrijeme  za presađivanje je onda kada ti imaš vremena i kada si raspoložena. Tako da sve uradiš pedantno i onako kako treba. Smile                                                                                           Osobno, svoje  kaktuse presađujem uvijek po kupnji ili preko zime. Na vrtu i okolici tada nemam nikakvog posla i to je vrijeme kada prčkam po sukulentima.  Odgovorno tvrdim da zbog zimskog presađivanja do sada nisam imao nikakvih problema. Normalno da presađujem u suhi supstrat.

 

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 17:43
Znala sam ja šta ćeš mi odgovoriti,dakle zemlju i kaktuse u ruke i na posao!Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2013 u 19:06
Uuuuuuuu!
 
Uskoro bez oka da ostanem.
 
Skroz su mi skočile van!!!!smile55
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 17:49
sijanci astrofituma - domaće sjeme LOL ,  zima 2013/2014.

@mali kaktus,  uradio sam baš onako kako si mi OVDJE rekla (31 srpnja).  I evo ih 7 mjeseci poslije: 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 20:45
Bravo Pinus,uskoro ćeš mi i ti prodavati kaktuse!Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2014 u 20:29


ljepši  i "veći"  a. bastardi, - ovogodišnji sijanci
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2014 u 12:19
Mini astrophytum



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2014 u 19:11

Astrofitum hibridi, godinu dana stari sijanci, nedavno prepikirani . Sijao sam sjeme pobrano na vlastitim astrićima. 6 ljepših hibrida imam cijepljenih na myrtillocactus geometrizans.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 10:50


myrtillocactus geometrizans - astrophytum hybrids , 24. 7. 2014
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 13:42
Siroti Myrtilocactus. Ostao bez glave.

Dali če oni mali poslije iči na svoje korijenje???
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 15:06
Majcka, čekati ću da ovaj mali  m.g. još malo naraste. Mislim da će sljedeće godine biti dovoljno visoki  da i na njega cijepim neki astro hibrid.  Za sada nemam namjeru da ih razdvojim i svakog posebno ukorijenim. No,ako neće lijepo izgledati ovakvi kakvi su sada idu svaki na svoj korijen . Mislim da za to razdvajanje ima vremena.

Ideju sam dobio od @sandija. Big smile Čitao sam kako je on cijepio svoje kaktuse na myrtillocactus geometrizans-e kupljene početkom god. u Hoferu. I moji su iz te iste Hofer serije.žao mi je samo što ih nisam više kupio. Ova grupa od 7 kaktusa za samo 1,9 €,vjerojatno  jeftinije ne može.  Sada bi još neke druge vrste cijepio a nemam više podloga.

 

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 18:22
Ako češ pokušati na Pereskiopsis, možda bi ti ja mogla donjeti nekiloko grančica. Brzo korijene i brzo rastu. Ali je potrebno jednom skinuti i postaviti na svoj korijen ono što staviš gore.

Ako želiš, samo reci.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 21:13
Maja, hvala. Na pereskiopsis nemam namjeru za sada cijepiti.  Kažem samo da mi je žao da nisam kupio više myrtillocactus-a dok su bili kod Hofera u ponudi. Cijena je bila zbilja povoljna.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 16:48

Dok sam astriće složio iz kašeta na prozorsku policu i otišao usput popiti kavu i uzeti fotoaparat naoblačilo se i astrofitumi počeli zatvarati cvijeće. Dobro da sam i to ulovio . . .LOL

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 18:36
Mnogo ih ima, pa svi catu u isto vrijeme.

Mora, da si čarobnjak.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 15:48

31. 7. 2014 /  staklenik - "modro nebo" Tongue

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Mnogo ih ima, pa svi catu u isto vrijeme.
Mora, da si čarobnjak.  

Svi ne, ali većina astrofituma i to različite vrste plus hibridi cvatu istovremeno. Mora da je gen koji određuje vrijeme cvjetanja kod astrofituma isti kod svih astro vrsta (?) nema tu čarolija, baš šteta LOL

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 17:23
Da ti ta tvrdnja ima neke osnove, onda bi i moji trebali cvasti u isto vrijeme, a ne cvatu.

Neki prije - neki poslije.
Eksotika je kul
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.