Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Astrophytum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Astrophytum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
Korisnik
Poruka
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2015 u 14:57
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/astrophytum_hybrids/76304.aspx -
11. 1. 2015



Pinus jesu li ovi bijeli kamenčići na površini zeolit i da li ga i inače koristiš kao dio supstrata za sukulente?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2015 u 18:58
Originalno poslano od člana tekel tekel napisao:

pinus dali oni sijanci  caput medusae moraju na kalem ili mogu biti i na svom korjenu
Vjerojatno ne moraju ali ako pogledamo OVDJE vidimo da google pronađe više slika cijepljenih a. c. meduza nego onih na vlastitom korijenu. To ipak nešto znači. 
 Moja mala prošlogodišnja kaput meduza je riknula zbog nepravilnog zalijevanja. Sredinom jeseni sam ju prestao zalijevati kao i sve druge kaktuse no za nju je to bilo previše. Jednostavno se posušila.

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Pinus jesu li ovi bijeli kamenčići na površini zeolit i da li ga i inače koristiš kao dio supstrata za sukulente?
@Alma, bijeli kamenčići su na finom situ oprani dolomitni pijesak frakcije od 0 do 4 mm. Kod nas ga zovu "poljčančan". Iz obližnjeg je kamenoloma.

Da sam imao pri ruci zeolit sijao bi u zeolit. Zamiješao sam  supstrat  kao kombinaciju pumice i dolomitnog pijeska. Za meksičke kaktuse obično koristim dolomitni pijesak ili zeolit kao komponente supstrata. Zeolit je vrhunska stvar no moramo znati da je vodna otopina zeolita bazična i da zbog toga nije univerzalan.
 
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

ovi sijanci na gornjoj slicu su me asocirali na bombone, meduze na vanzemaljce, mali zeleni. Sa zanimanjem ću pratiti njihov razvoj.
 
Antonija ,da znaš i mene zanima kada će im početi rasti frizura i kakva će bit. Sa lijepom frizurom sve mi je ljepše. LOL
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2015 u 14:37
Pinus hvala puno na odgovoru, mislila sam koristiti zeolit kao dio supstrata za sijanje pahića koji ne idu u kiselo (decaryi, ambongense i baronii?), nadam se da će biti ok. 


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2015 u 08:52
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

. . . . mislila sam koristiti zeolit kao dio supstrata za sijanje pahića koji ne idu u kiselo (decaryi, ambongense i baronii?), nadam se da će biti ok. 
 @Alma, dobri temelji su osnova, sviđa mi se kako razmišljaš. Sva tri pahića : decaryi, ambongense i baronii imam uzgojene iz sjemena. Prvom prilikom idu oni u zeolit. Mislim da bi zeolit za njih bio idealan supstrat. Hvala za ideju. Kako se to nisam sam sjetio pojma nemam, izgleda da sam postao senilan. LOL

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 11:24
5. 2. 2015 – detalji iz klijališta:

 

Astrophytum caput medusae , vide se prve  grane na meduzama

 

Astrophytum myriostigma kultivari : FUKURUYU  i  ONZUKA - miješano    

Astrophytum asterias STAR SHAPED i Astrophytum myriostigma KIKKO – miješano           

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 13:14
divni su, vidi se da rastu, mislim da im se polako oblikuju frizureWink
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 19:57

dva mjeseca stari astrofitum kultivari. Još malo pa ću van sa njima na jutarnje sunce. Pretpostavljam da će im slabo jutarnje sunce do 10 – 11 h. odgovarati

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 10:24
Pinus, vidljiv je napredak, slatki su mi ko cukar Smile!
Nikako nemogu dokučiti čemu služi ova cijev...
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 15:43
Antonija, hvala na pohvali. Smile Kroz cijev male astrofitume  zalijevam i prihranjujem. Zbog takvog načina zalijevanja kroz cijev, sijanci dobiju vodu kapilarno odozdo. Na taj način tjeram sijance da usmjere rast korijena prema dnu posude.  Početkom svibnja kada preko dana malo zatopli namjeravam preći na otvoreni način uzgoja. Tada će zalijevanje odozdo biti naročito važno. Evo, malo gledam unaprijed. LOL

 Posuda nema rupe po dnu. Da ih ima cijev bi bila nepotrebna. Tegle bi samo potopio u kakvu kadu punu vode.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2015 u 23:00

6. 5. 2015 - Probudile se i zvjezdice. Approve Za početak  morski jež  i jarac:
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 21:47
Joj Pinus daj tog sunca malo i meni kod mene tek krenuli pupovi.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 21:45
6.5. 2015
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

Joj Pinus daj tog sunca malo i meni kod mene tek krenuli pupovi.
nema više sunca, dva dana zaredom kiši. Dead  No, još uvijek vrijedi da poslije kiše dolazi sunce. LOL A ovako je bilo prije tjedan dana:   

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2015 u 22:19
astrophytum myriostigma   različiti hibridi

astrophytum asterias  superkabuto

 hibridi - astrophytum ornatum
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2015 u 22:54
Iako nemam kaktuse i ne trudim se zapamtiti njihova imena, zbog slika kao što je ova snimljena 6. 05. 2015. otvaram teme o kaktusima, divim se njihovoj ljepoti i ljudima koji takvu ljepotu znaju stvoriti.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 10:50
19. 5. 2015

Lucy, hvala. Jednostavno ti je zapamtiti  imena astrofituma.  Imaš: morskog ježa,  jarca a na ovoj slici su kapice, biskupske kapice LOLLOL 
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 00:12
 Za sada Pinus samo uživam, a vidim da ni imena nisu neki problem Smile.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2015 u 10:41

Bešlićeva  Astrophytum caput-medusae. Do sada je otvorila tri cvjeta. Kod mene cvijet meduze traje vrlo kratko, recimo jedno popodne. Cry
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2015 u 18:31
15, 8. 2015
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2015 u 09:25

Astrofitum hibridi,  sijani početkom godine.Evil Smile
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2015 u 10:04
Dali je opcija, da prodaš ovoga:


Meni?! 


Eksotika je kul
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.