Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kruska - kako orezati i jel gotova (bolest)?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kruska - kako orezati i jel gotova (bolest)?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
astrbac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje astrbac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kruska - kako orezati i jel gotova (bolest)?
    Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 09:53
Bok ljudi!

Postavio sam jucer malo poduzi post zajedno sa slikama, na Poljoprivredni-forum.com pa da ne prepisujem sve i ne postavljam ponovno slike sa Photobucketa, evo samo linka na temu

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20516

AKo ovim krsim neka pravila foruma ispricavam se, slobodno maknite topic pa cu ponovno sve ovdje napisati i postaviti fotke.

Bilo kakva pomoc dobrodosla!
Lijepi pozdrav i hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
astrbac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje astrbac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 09:58
Pozdrav!

Eto pretubmavam ipak cijeli vrt jer mi jako smetaju "fiksni i veliki elementi" (vocke i neki grmovi) pa dosao red na vocke, da se vidi sta i kako s njima.

Ajmo redom

1. Kruska

Kruska je u promjeru ovolika, moze joj biti jedno 7, 8, 9 godina ja bih rekao



Prvi problem s njom je sto je otisla u raslje (taj tko ju je sadio nije o tome vodio racuna) i bojim se da ce pod naletom vjetra puknuti. Prvo bih odrezao jedan od ta dva kraka. Smijem li to uciniti i ako da onda koji? Ovaj koji ima hrapavu koru kao donji dio debla ili ovaj drugi koji je gladak?



Drugi je problem sto na ovom hrapavom kraku postoji nekakva rupa koju je netko zacepio gipsom (?) ili necim slicnim, koji sam ja izvadio. Iznutra to izgleda suho i supljikavo ... mozda da ipak tu polovicu kruske otpilim?



Citava kruska izgleda otprilike ovako (crveno su mjesta gdje bih ja rezao pa me zanima smijem li to)





Zadnje pitanje - jesu li ovo rodni pupovi?



Hvala!!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 11:48
Probaj odrezati 10-20sm ispod zaraze, ali na proljeće, ne sad da ti ne omrzne, možda ti ispod potjera.
Na vrh
astrbac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje astrbac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 12:15
Znaci da tu sreanu raslji otpilim? Jer, jedna od te dvije velike grane mora otici... Logicno je da otpilim bolesnu stranu :)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 19:22
Malo o kruški :

http://www.vinogradarstvo.com/forum/index.php?topic=189.0
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2011 u 13:12
srpanjska šarena
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2011 u 20:33
viljemovka
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.