Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Haworthia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Haworthia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 20:51
Ova zadnja nije moja šmrc, nadam se da če moja malo narasti i postati ljepotica kao njena mama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 21:24
Imam ovu ljepoticu, no ne znam da li je to howorthia?
 
Hvala svima koji su pomogli u identifikaciji, a identificirana je kao Aloe aristata
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 21:38
I mi konja za trku imamo LOL




h. pentagona




h. cymbiformis




Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 21:39
Da da to je haworthia. Kako dugo je kod tebe ? Gdje ju držiš preko zime?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 21:42
Moon, to bi mogla biti h. atenuata
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 21:45
Bravo djevojke,lijepi su vam,po slikama vidim da i ja imam neke,morat ću se baciti na slikanje pa pokazati,ako opet ne profulam temu.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 22:40
Otok - nesamo jednog, nego tri konja za jahanje - krasni su ti
Pinus - ako je pitanje za mene, imam ju tek od nedavno, poklon od prijateljice. Sad mi je još uvijek vani na zaklonjenom mjestu od vjetra zajedno sa svim mojim kaktusićima i sukulentima. Naime i danas je kod mene bilo 8°, a najniža temperatura do sad je bila jučer i to 4°
Na vrh
suzyy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzyy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 08:50
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

nbjelovu, ja neznam koja je ovo, ali mi je predivna, nisam vidjela da je netko od naših ima, sada ćemo saznat kad si je ti pokazala.
Super je!smile79

ovu imam i ja ali isto neznam imeTongue
Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 22:16
Zna li itko gdje bih mogla kupiti Haworthia-u cooperi ili Haworthia-u cymbiformis, ako ih se uopće može kupiti u Hrvatskoj?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 09:39
Stalnu ponudu sukulentnih biljaka vlastite proizvodnje imaju Kaktusi Bešlić . Namjeravam ovo proljeće otići do njih, pogledati kako to izgleda i potrošiti nešto kunića.

Povremeno ponudu Hawortia imaju u Konzumu, Baumaxu i Bauhausu. Moraš imati i malo sreće da naletiš na njih u pravom trenutku.

Te koje si navela : Haworthiu cooperi i cymbiformis imam u zbirci. Cooperi sam dobio od susjede a cymbiformis kupio u Baumaxu. Evo ih na slici. U sredinu se ugurala Haworthia limifolia


Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 10:47
Predivne su:)! Nadam se da cu i ja imat srece da dodjem do njih:).
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 10:51
Pinus,mislim da bi mi svi htjeli da imamo susjedu kao ti,ne da ju žicamo,nego da se divimo i učimo od nje!Tongue
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 10:57

Da li mi može netko reči da li je ovo neka vrsta harwothie ili aloe,imam ju već valjda dvadeset godina,jako se lijepo razmnožava,a u ljeti ima roza cvjetiće

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 12:08
Originalno poslano od člana Poison_Ivy Poison_Ivy napisao:

Zna li itko gdje bih mogla kupiti Haworthia-u cooperi ili Haworthia-u cymbiformis, ako ih se uopće može kupiti u Hrvatskoj?


Ako si u mogučnosti navrati danas do Lidla, vidio sam u reklamama da imaju od danas u ponudi mikseve sukulenata
Možda nađeš nešto što te zanima
Koliko sam do sada vidio imali su friško isporučene biljke u dobrom stanju a i cjene nisu bile previsoke
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 12:18
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Da li mi može netko reči da li je ovo neka vrsta harwothie ili aloe,imam ju već valjda dvadeset godina,jako se lijepo razmnožava,a u ljeti ima roza cvjetiće




Koliko mogu primjetit po cvjetnoj stapci ovo bi bila Haworthia attenuata
Aloama cjetna stapka izlazi iz sredine i to samo jedna, a Haworthiama sastrane između listova i jedna biljka može razviti više stapki
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 14:37
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Imam ovu ljepoticu, no ne znam da li je to howorthia?
 
 
moon, mislim da je ovo aloe aristata. Odgovara joj jako sjenovito mjesto, crveni cvjetovi su joj slični kao i kod drugih aloja.
Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 15:11
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Stalnu ponudu sukulentnih biljaka vlastite proizvodnje imaju Kaktusi Bešlić . Namjeravam ovo proljeće otići do njih, pogledati kako to izgleda i potrošiti nešto kunića.




Bas sam sad bila pogledala njihovu ponudu i vidjela da se biljke mogu naručiti. E sad, jel znas mozda kak se krecu cijene s tim dostavama?
Na vrh
Poison_Ivy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison_Ivy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 15:13
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

Originalno poslano od člana Poison_Ivy Poison_Ivy napisao:

Zna li itko gdje bih mogla kupiti Haworthia-u cooperi ili Haworthia-u cymbiformis, ako ih se uopće može kupiti u Hrvatskoj?


Ako si u mogučnosti navrati danas do Lidla, vidio sam u reklamama da imaju od danas u ponudi mikseve sukulenata
Možda nađeš nešto što te zanima
Koliko sam do sada vidio imali su friško isporučene biljke u dobrom stanju a i cjene nisu bile previsoke



E super, hvala ti na informaciji:)!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 15:36



ja imam ovu nemam sad trenutno sliku na kompu svoje pa stavljam ovu s neta jako mi je zanimljiva to je haworthia chalwinii
Per aspera ad astra.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 15:42
Zvjezdana čudesna je, zbilja nešto posebno-valjda će i tvoja biti tako lijepa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.