Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nelumbo nucifera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nelumbo nucifera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2014 u 22:52
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 10:17
Lijepo, jako lijepo !
Stavi povremeno pokoju sliku, uvjerena sam da mnogi dođu pogledati, samo su ( kao i ja ponekad) lijeni komentirati.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 20:21


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 09:52
Prekrasan je, a čini mi se da je i velik ? 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2014 u 13:02
Prihranio lotose prije 2 tjedna da bi imali sto vise energije za stvaranje rizoma za prezimljavanje. Listovi dobili lijepu tamnozelenu boju.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2014 u 13:14
Predivni su! Čime i kako si ih prihranio? Vrijedi li to i za lopoče?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2014 u 15:51
Uzeo sam NPK 15-15-15 i u umjeru 1/3 pomjesal sa zemljom, napravio kugle velicine teniske loptice i ugurao u supstrat. Za lopoce funkcioniraju i oni stapici za prihranu cvjetnica kaj se prodaju po ducanima.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 14:16
Konacno malo sunca nakon 2 kisna tjedna.



Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2014 u 09:30
Sezona se polako priblizava kraju. Mraza jis nije bilo. Listovi se suse, novi listovi su sve rijedi, sto je znak da su se poceli formirati rizomi za prezimljavanje.

Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2015 u 18:18
Prvi put sam ovdje predivni su,voljela bi kad bi rekli gdje se mogu nabaviti i ostaju li vani preko zime ili se spremaju? Pozdrav
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2015 u 19:00
Navjerojatnije budem imao rizome u proljece, pa budem cisak prodavao. Mogu ostati vani, van dosega leda.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 13:03
kreos ako budes imao rizom koji u ponudi od nelumbo nucifera zabiljezi me rado bih kupio jedan ! Wink
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 13:09
Originalno poslano od člana panda panda napisao:

kreos ako budes imao rizom koji u ponudi od nelumbo nucifera zabiljezi me rado bih kupio jedan ! Wink

Budem kroz mjesec dana stavio u oglase rizome.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 14:43
oh hvala ti Wink
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 20:49
Godila im ova kisa, ak nist drugo, napunila im posude s vodom.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2015 u 21:12
Zaintrigirao si me svojim slikama i uputama, Kreos, pa sam se i ja upustila u avanturu s lotusima. Sjemenke plavog i ljubičastog lotusa (nisam dobila prava imena) kupila sam preko Aukcije.hr, i stavila ih na klijanje prije četiri dana. Dva su niknula već treći dan, danas još jedan, a sutra će i četvrti. Zahvaljujući obilju sunca i topline, rastu gotovo na očigled. 





Ovo ljeto provest će na mom balkonu (zapadna strana, obilje sunca poslije podne), zimu u vreći za smeće Smile, u šupi gdje temperatura ne pada ispod 5 stupnjeva, a sljedeće godine idu u posebno pripremljenu veliku posudu u školski vrt (južna strana, ljeti "pržiona").  Nadam se da ću sve obaviti kako treba.

I jedno pitanjce: Gdje si nabavio onu veliku posudu u kojoj ti sada rastu lotusi?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2015 u 05:41
Andina, ako mislite na plavu veliku "posudu" to nam je bio bazen dok smo mili klonci. Kupljen u firmi Poler.
Lotos obozava sunce, samo se treba paziti ako je u manjim posudama i ima malo vode oko zasadjene posude, da se ne skuha za ljetnih vrucina.
Plavi lotos ne postoji, to je marketinski trik neprofesionalnih trgovca i preprodavaca. Dok procvate za koju godinu vidjet ce te i sami.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2015 u 06:02
To sam i pretpostavila! No, ipak sam ga kupila, čisto da se uvjerim. Hvala na informacijama! 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2015 u 12:53
Nelumbo 'Green Maiden' poceo sa cvatnjom. On prvi i krece.

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2015 u 15:18
Sest pupoljaka za sada.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.