Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razmnozavanje ficus bendzamina by Monk
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razmnozavanje ficus bendzamina by Monk

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razmnozavanje ficus bendzamina by Monk
    Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 19:48
evo obecala sam neke slichice...Moram reci da prenosim MOJE iskustvo..dakle nikakvo "nauchno objashnjenje" nemam za to shto bolje uspevaju u NE PROVIDNOJ posudi...Probala sam i u providnoj teglici ali nije uspelo..ovo uspeva gotovo svaki pelcer
Slike  su iz "domace radinosti " kao i moji bendzamini 

prvo secnete granchicu...mora biti oko 10 cm i ( minimum 8cm) da na sebi ima barem jedan   deo i koga izlazi list ( "pazuh")



po potrebi odstranite donje listove


i stavite ih u NE PROVIDNU ( ili ako ste bash primorani to raditi u providnoj sklonite je sa direktne svetlosti) ove moje posude su merice za "Ariel"Big%20smile




i sada VRLO BITNA STVAR...
chim se pojav bele tachkice ODMAH IH sadite, dakle ne treba chekati da ovaj pekmez" pusti korennje jer ce pre istrunuti ( iz inata , valjda ) nedgo pustiti korenje...iz iskustva 




  i mislim da sam sve rekla , ako nisam ispravite me


ah, da i zasadite u DOBRU , KVALITETENU zemlju

Chicha Micha -gotova pricha...




Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 19:52
koliko dana treba da se pojave te bijele točkice?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 19:52
Super Monk! Jeli to odgovara i onom šarenom bendzaminu? Malo je mutna slikica sa bijelim točkicama, ali ipak dovoljno vidljivo!!! Wink
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 20:02
smile211 hvala Monk 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 20:15
hvala Monk
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 20:49
Monk,hvala,no ja imam pitanjce.Naglašavaš NE PROVIDNU,što bi značilo da ne smije prozirna biti(ko staklenka recimo) a ova tvoja čašica-arijel je prozirna,barem ja vidim preko.Jel sad to znači da samo ne smije biti prozirno-stakleno?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 20:56
Iskustvo mi govori da se mogu ukorijeniti i na prozorskoj dasci u običnoj, staklenoj, prozirnoj čaši. Kad otkinem grančicu, ostavim je par sati da se mjesto reza sasuši i potom je stavim u čašu s vodom. Jako lagano se ukorijenjuju. Jedino kaj sam primjetila da ako ukorijenjujem šarenolisni, mlada biljčica (nova) mi ima manje izražene šare od matične biljke. Da li se to i kod vas dešava?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 21:26
Neki dan, gledajuci cvece, cula sam razgovor izmedju dve dame koje su se hvalile cvecaru kako su od benjamine koje su kod njega kupile razmnozile jos nekoliko i to tako sto direktno reznicu posade u zemlju. On se slozio s time da nema potrebe prethodno ih drzati u vodi. Pa probajte i tako. Ja sam jednu grancicu vec posadila, pa cemo videti.
Pozdrav!
Aglaja
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 22:10
Hvala Monk, ovo se zove skola razmnozavanja....odlicno. smile55
Sad cu i ja opet pitati, ovo za case, je l to samo znaci da ne smije biti obicna staklena casa ili posuda? Jer kako kaze i shasha, ove tvoje zdjelice su prozirne (i vjerojatno plasticne kad su od ariela). Mozda bi onda case od jogurta bile najbolje....plastika i neprozirno??
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 23:35
Aurora, pročitaj 2. post prema gore.(u 20:56)
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 09:26
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Monk,hvala,no ja imam pitanjce.Naglašavaš NE PROVIDNU,što bi značilo da ne smije prozirna biti(ko staklenka recimo) a ova tvoja čašica-arijel je prozirna,barem ja vidim preko.Jel sad to znači da samo ne smije biti prozirno-stakleno?


dakle ,opet moram da se ogranichim...pricham vam moje iskustvo....
NE  teglice, staklenike

MOZE U
chashe od jogurta , merice za prashak..obichne plastichne csashe (maznete od klinaca) za sok

meni je tako uspevalo..
dodushe mislim da mi je JEDNOM USPELO , i u staklenci ( pastikice su bile pune...Wink  ali je bila na oko 3-4 m od prozora...
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 09:30
molim vas da celu prichu shvatite kao MONKOVO ISKUSTVO ...tu sam ako treba za sva pitanja  ... ako znam ako ne nacicemo nekoga ko zna...!
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 09:31
Hvala kika ... hvala Monk....ovo moram isprobati, i jedno i drugo, bas da vidim sta ce uspjeti i sta ce biti bolje. 
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 09:31
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Super Monk! Jeli to odgovara i onom šarenom bendzaminu? Malo je mutna slikica sa bijelim točkicama, ali ipak dovoljno vidljivo!!! Wink



andrea ovo radim sa SVIM VRSTAMA FIKUSA koje imam...a imam ih josh nekoliko vrsta ali nisu otvorene teme za to pa necu da davim
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 09:36
Originalno poslano od člana Monk Monk napisao:

Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Super Monk! Jeli to odgovara i onom šarenom bendzaminu? Malo je mutna slikica sa bijelim točkicama, ali ipak dovoljno vidljivo!!! Wink



andrea ovo radim sa SVIM VRSTAMA FIKUSA koje imam...a imam ih josh nekoliko vrsta ali nisu otvorene teme za to pa necu da davim


Prije nego se odjavim samo da ti kazem...ako tema nije otvorena, otvori je ti, nije to zabranjeno...cak je i pozeljno....Wink ... znanja i iskustava nikad dosta.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 15:33
Korenov sistem se bolje razvija u tami nego na svetlosti, direktni sunčevi zraci čak i sprečavaju pojavljivanje korenčića kod nekih biljaka ili usporavaju njegovo razviće. Zbog toga se preporučuje da se grančice za ožiljavanje stavljaju u neprovidne posude ili ako je u prozirnoj, dovoljno je oko nje oblepiti neki papir.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 19:53
ja sam danas ukrala pelcer sarenolisnog bendže
moram ga prebaciti u neku tamnu posudu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 17:27
da sam barem jučer ovo čitala...ja imam neki mini-fikus, koji je kao mini-drvo, s tim da su mu grane debele i isprepletene...svi tvrde da je to bonsai fikus? ja sumnjam

imao je dvije grančice koje su otišle skroz u zrak,pa sam ih jučer odrezala i stavila u prozirnu teglicu s vodom.

jutros sam primjetila da su obje grančice pustile svaka po dva korijena, sičušna.... dal da odmah danas presadim u zemlju ili... Confused

oprostite, ako mrcvarim


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 15:55
Možeš slobodno. Ja sam samo odrezala granu i piknula je u zemlju i primio se. Preskočila sam onaj dio sa vodom i teglicamaEmbarrassed
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 16:05
hvala,ines Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.