Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cyperus papyrus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cyperus papyrus

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 11:35
Ewo Cyperus papyrus 'King Tut' nabavljen na flooraartu!


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 15:31
Uh je! Pa stvarno je mali! :)
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 21:04
Ljep je samo ga ja nemogu nikako nabaviti možda kad naiđem u Zagreb pogledam u botaničkom vrtu.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 03:02
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Ljep je samo ga ja nemogu nikako nabaviti možda kad naiđem u Zagreb pogledam u botaničkom vrtu.


U botaničkom vrtu u Zagrebu imaju u za javnost, zatvorenom tropskom plasteniku, moj papirusQ
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 23:30
Ok to ću obavezno posjetiti kad me put nanese u botanički vrt.Možda ga onda i nabavim.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 13:32
Imam i ja jedan tip cyperus papyrusa, ali ne znam kako se zove točno. Krošnja mu je jednostavnija nego "King TUT". Njega razmnožavam bez sjemena.  Odrežem vrh stabljike sa lišćem, malo podrežem lišće i stavim ga naopako u vodu. Mislim, lišće u vodu a peteljka u zrak. Nakon par tjedana pojave se mladice i mogu u zemlju. Držim ga sa vazom u kojoj je posađen u nepromočivoj vanjskoj pisudi i pazim da voda u njoj ne padne puno ispod polovice.Raste "kao iz vode"
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 15:26
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Imam i ja jedan tip cyperus papyrusa, ali ne znam kako se zove točno. Krošnja mu je jednostavnija nego "King TUT". Njega razmnožavam bez sjemena.  Odrežem vrh stabljike sa lišćem, malo podrežem lišće i stavim ga naopako u vodu. Mislim, lišće u vodu a peteljka u zrak. Nakon par tjedana pojave se mladice i mogu u zemlju. Držim ga sa vazom u kojoj je posađen u nepromočivoj vanjskoj pisudi i pazim da voda u njoj ne padne puno ispod polovice.Raste "kao iz vode"


Može biti da je Cyperus aleternifolius.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 14:09


Uploaded with ImageShack.us

I ja sam dobila od dragog Trave papirus, kak je bio veliki govori ovo kinder jaje, naime doputovao je u njemu !!  Već je fino narasao jer sada ga više nebi mogla smjestiti u jaje !!  A voljela bi znati jel visoki ili niski !! (nekako bi više voljela da je niži Wink)
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
loveflower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loveflower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 12:45
Ispričavam se što upadam,ali nova sam pa se malo teže snalazim  Embarrassed.
Posijala sam cyperus glaber, i lijepo je niknuo,oko 2 cm je velik.
Da li je dobro da ga gnojim kristalima start ili bi mu to moglo štetiti?
I, još jedno pitanjce koliko naraste visok i da li podnosi našu klimu?
Hvala Smile
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 21:51
---ja sam prije par godina imala i tako je krasno napredovao u mom jezercetu a onda jedne zime nisam valjda na vrijeme izvadila iz vode i propao je. Od tad ga nigdje nisam vidjela za kupiti  pa vas molim ako itko ima mladicu ...ja sam imala onu vrstu kao što neko reće koja se pelcala od grančice okrenute naopačke u vodi... 
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 12:57
Originalno poslano od člana mimi46 mimi46 napisao:

---ja sam prije par godina imala i tako je krasno napredovao u mom jezercetu a onda jedne zime nisam valjda na vrijeme izvadila iz vode i propao je. Od tad ga nigdje nisam vidjela za kupiti  pa vas molim ako itko ima mladicu ...ja sam imala onu vrstu kao što neko reće koja se pelcala od grančice okrenute naopačke u vodi... 


Najvjerojatnije ste imali vodenu palmicu Cyperus alternifolius, ona se pelca naopako uronjenim stabljikama, dok se papirus ne može tako ožiliti.


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 10:32
Stigo danas Cyperus haspan. Malo kuštrav od transporta!


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2013 u 14:24
Cyperus papyrus



Cyperus haspan desno te alternifolius lijevo


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 13:17

Uploaded with ImageShack.us

Cijelu sezonu mi je bio u duploj tegli, u vodi pored jezera, sad su neke grane počele žutjeti, a iz zemlje tjera puno novih. Što sad s njim? Gdje ga smjestiti (uvjete imam svakakve), da li i koliko polijevati, da li orezati suhe izdanke.....?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 02:41
Moji ciperusi.Niski i visoki.Stariji od mene.Šire se kao korov, pogotovo niski.Nedavno sam ga nemilosrdno počupala i pobacala.


Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
zekoslav70 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Lipanj 2014
Lokacija: osijek
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zekoslav70 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 08:29
ima li netko patuljastog papyrusa sadnice ili sjeme za prodati?
unaprijed hvala!
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 18:06
Omiljena biljka mog dragog.
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/ciperus/82078.aspx -

Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 18:07
Pitanje ; dali bi preživio vani zimu ako ga posadim u zemlju na zaklonjeno mjesto vrta ?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 20:17
Cyperus papyrus, slikan prije mjesec dana.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 21:32
Kreos, baš je zanimljiv taj papyrus s listovima poput kose. Čak mi je i ljepši od ostalih cyperusa.

AdrijanaM, ovaj tvoj je, čini mi se, Cyperus alternifolius. Ne može prezimiti vani čak ni na zaštićenom mjestu. No, da ne unosiš sve u kuću, uzmi pelcer, "kišobran" naopako uroni u čašu s vodom i nakon nekog vremena će pustiti korijenje. Tako ćeš na proljeće imati novu biljku, a nećeš morati spremati cijele kante na toplo. Jedino ako imaš mjesta...  :)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.