Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cyperus papyrus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cyperus papyrus

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cyperus papyrus
    Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 19:04
Papirus je močvarna biljka , pripada porodici oštrika, naraste u visinu do 3 metra, stabljika mu je mekana i trobridna. Na vrhu stabljike nalaze se listovi koje liče na raščupanu i neurednu kosu.
Ne podnosi mraz, tako da ga je preko zime potrebno sklanjat u kuću, na neko mjesto uz južni prozor, ali podalje od radijatora, jel mu ne paše suhi zrak, ili u hladan i taman podrum.

klijanci:




kraj vegetacije


nakon prezimljavanja

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 10:21
Ja sam dobila papirus od gosp.Trave i nadam se da ce mi preziviti zimu
stavila sam ga u podrum ima dnevno svjetlo a voda se ne smrzne.stavila sam ga u posudu s malo vode da mu korjen uvik bude vlazan. da li je to dobro?
posisala sam ga jer su se stabiljke pocele susiti.nadam se da ce preziviti do proljeca..
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 11:56
Moj je isto preko zime u podrumu, tak da se nadam da će nam papyrusi uspjeno prezimiti!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 11:18

Pozdrav svima koji prate ovu rubriku,a vidim da se radi o cyperusu papirus i veoma me zanima ta biljka uz to bi volio da je nabavim,ali nezam gdje i dali može da se gaji kao sobna biljka.Inače imam nekoliko cyperus alternifolius koje mi veoma dobro napreduju.Ako netko zna gdje se može nabaviti nek me obavjesti.Hvala i pozdra.

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 13:54
Nisam držao papirus kao sobnu biljku, al vjerujem da bi na osunčanom mjestu mogao preživljavati!

Ako uspješno držiš Cyperus alternifolius, koji je malo mlađi brat od papirusa, samo što je papirus malo više zimogrozniji!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 17:04
Ja se nadam da će uspjeti i da nije puno osjetljiviji od običnog cyperusa,a što se tiče topline toliko ima uostalom bit će mu toplo kao i ostalim ciperusima jedino što neznam koliko se razvija i koliko naraste te nadam se da možr biti na balkonu.E još samo da ga nabavim
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 10:53

dmirce12

Možda bi bilo bolje, za balkon ili kuću Cyperus papyrus 'King Toot' pošto je to patuljasta forma egipatskog papirusa!
 
Sve je isto samo naraste do 1m
 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 21:55
Pozdrav tebi Kreos nebi bilo loše ova na slici je fenomenalna jedini je problem gdje da je nabavim nisam je uspio nači ni u botaničkom vrtu,a taoliko obožavam ciperuse.Imam u kolekciji samo alternifolius i difuzuz mislim da se tako zove ova druga.Nadam se da ću i papitus nabaviti.Hvala na savjetu ali ovoj se nemogu nadiviti jel tvoja..........?Pozdrav.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 22:26
Nije, slika je s neta!

Imo sam ga prosle godine, ali mi se smrzo!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 21:36
Pozdrav još jednom i pitanje dali znaš gdje se može nabaviti,a sad mi je i jedan od alternifoliusa nešto bolestan dobio je neke sitne bjele točkice i neznam kako se toga riješiti.Možda neko zna nek javi hvala.....Caoooss
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 19:39
Klijanci počeli nicati


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 12:22
Pozdrav Kreos jel ima mladih ciperus papirus i kako napreduju?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 12:30
Dobar dio mi je propao jel nisam bio dugo doma, pa su ostali na suhom, tako da moram staviti novu turu na naklijavanje!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 22:19
Kreos jel ti ciperus razmnožavaš sjetvom sjemena i gdje nabavljaš sjeme?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 12:27
2 godine mi je prezimio u podrumu, a ove zime me nije bilo na vrijeme doma, pa mi se smrznuo, pa ga  opet moram razmnožit sjemenom koje sam sakupio u jesen!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 19:13
Pa jel to sjeme ono malo na vrhu biljke koje bude poslje cvjetanja,nisam to znao iako sam predpostavio.Morat ću i ja posijati ako to isto vrijedi i za alternifolius.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 19:32
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Pa jel to sjeme ono malo na vrhu biljke koje bude poslje cvjetanja,nisam to znao iako sam predpostavio.Morat ću i ja posijati ako to isto vrijedi i za alternifolius.


Isto vrijedi i za alternifolius, kada su klasići boje kave, spremni su za sakupljanje sjemena.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 13:22
Hvala baš ću probati da ih posijem,a gdje da nabavim sjeme papirusa znaš li možda?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 13:35
Imam još nešto sjemena cyperus papyrusa. 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 16:50
Jel prodaješ sjeme ili poklanjaš,da mi malo pošalješ,ako može pa da probam uzgojiti.Šta radiš sa tip niknutim papirusima jer su na prodaju volio bih nabaviti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,703 sekundi.