Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cotinus coggygria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cotinus coggygria

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cotinus coggygria
    Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 19:01
Proljetos sam kupila Cotinus coggygria purpurea 'Royal Purple', posadila ga ispred kuće, a sad čitam kako se jako širi korjenovim izdancima i da je jako robustan...Sad sam se prepala jer je samo metar i pol od susjeda...tko ima iskustva ili savjet?

http://www.rasadnik-curek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=63
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 21:08
sve ovisi o tome:
 
kakav je susjed.
 
i o tome koliko ce se biljka jako razviti. Uvijek se može biljka "krotiti" i održavati joj željeni oblik i veličinu ukoliko treba
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 21:52
Imam taj grm vec dobrih 5 godina i u svo to vrijeme nisam primjetio da je ikad izbacio bilo kakav izdanak dalje od debla. :)
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 21:07
U vrtu raste oko 10 godina i nikad nije izbacio izbojak iz zemlje,ja ga svako proljeće režem na dva pupa prošlogodišnjeg rasta jer napravi lijepše izbojke i lišće ( manje cvate ),dobro podnosi industrijko onečišćenje.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 23:21
Da oživim i ovu temu...

 I ja imam Cotinus coggygria purpurea 'Royal Purple' (Rujevina)

i jedna mu se grana slomila. Stavila sam je u vodu i sada baca mlade listice 8 jako male na vrhu) pa neznam ima li smisla da tu granu zapiknem u zemlju ili da je držim u vodi, možda pusti žile. Ustvari, kako se može razmnožavati? Divan je, sviđa mi se jako.

Evo moje slike, mali je i sporo mi raste...
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 07:04
Evo i ja potvrđujem iz vlastitog iskustva da se ne širi, 10 godina raste u vrtu ni jedna biljčica ni ništa nije izbilo iako bi to željela. Polagano raste i nije napastan. Mislim da je ovdje došlo do zabune jer neki Cotinus pogrešno nazivaju ruj, a koji se nezaustavljivo širi podzemnim izbojima, no radi se o posve drugom, Rhus thyphina. To su ona stabala koje nazivaju drvo rogovi. Lijepo izgleda i s "rogovima" i prekrasnim narančastim lišćem ujesen, no morala sam ga otpiliti i godinama uništavati izboje koji su se zavukli u kamenje i širio se do polovice vrta. Dakle, Cotinus je nepravedno optužen.
Mira, mislim da je to uzaludno, bojim se da ga nećeš tako uspjeti razmnožiti.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 10:01
Lijepi ukrasni grm!
 
Baka Bea isprazni sandučić- otišla mi poruka u vjetar!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 15:35
Sunceee, sory, jesam. Da ne začatam temu, još mi je ljepši Cotinus coggygria "Gold", zlatnožutog lišća s ružičastim mladim listovima. Taj prekrasna koloristički grm raste samoniklo uz cestu prema slapovima Krke, ali nikako ni pokušati do njih. Sve uz cestu je bilo minirano, ne znam kako je danas. Voljela bih ga naći u nekom rasadniku.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 16:35
Moj cotinus je kupljen sa prekrasnim ljubičastim listovima lani, a ove godine novi su izrasli zeleni. Zašto? Kod mame je na terasi, nije presađivan.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 20:55
Ne znam zašto su listovi pozelenili, pretpostavljam zbog nedostatnog sunčevog svijetla. Što je više na suncu, tamnocrvena boja lišća je intenzivnija. Neke držim u plasteniku i malo su bljedunjavi, a oni vani su već pocrvenili.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 21:54
Mozda je taj izboj revertirao sa crvene na prirodnu zelenu boju, ako da trebalo bi ga odstraniti.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 04:40
Da ako je jedan, što ako su svi pozelenili? Ja bih za početak premjestila grm na sunce, ako postoji takva mogućnost.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:14
Svi su zeleni, imate pravo, moguće je od nedostatka sunca, probati ćemo nać sunčan kutak pa da vidimo.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 11:56

Kako se zove vrsta koja cvate žuto a mjenja boju listova? Kažu da se i u prirodi može naći. Možete li mi pomoći...?

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 11:35
U Zadru kraj Male pošte.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 12:24
Ovaj u Zadru je bio još i veći, ali ga dobro poškaraju...negdje sam pročitala kako ga ne bi trebalo rezati, no ovome to očito ne smeta....
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 23:20
Skupio sam nekoliko sjemenki sa njega,nadam se da će isto biti crven.Taj grm je presađen ,čini mi se da je prije bio na drugoj strani vrta ili je bio još jedan?
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 15:12
Neam pojma.Ja sam ga probala zapelcati pa ćorak.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 22:25
Na suncu su listovi jako tamni.




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 12:58
Postoje biljke koje imaju tako lijepe boje listova da joj cvjetovi nisu ni potrebni. Ovaj tvoj primjerak je prelijep i sjajno je uklopljen u ostatak okoliša. Thumbs Up
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.