Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Melokaktus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Melokaktus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 19:39
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 19:40
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 19:42
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 14:01
Melocactus lemairei

Uploaded with ImageShack.us

Nabavljen prošle godine krajem ljeta i zimuje s ostalim kaktusima

Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 20:28
Melocactus lemairei Smile

 
Gospod e GOLEM!
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 15:55
za "zmaj"- mislim da griješiš sa imenom ovog kaktusa, prije bi to bio neki od ferokaktusa.šta se tiće zimovanja nemojte eksperimentirati jer je pravilo da melaći prezimljuju na višim temp. tj. minimalna zimska temp.trebala bi biti najviša max. dozvoljena za ostale kaktuse, dakle oko 12*C. ako je nekom "preživio zimu na 5*c ne znači da nije oštečen,to čete vidjeti za godinu-dvije, dakle min.12*C bez zalijevanja do4mjeseca,i puno svijetla.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 17:16
Nadam se da će kroz koju godinu i moj biti ljep ko Astrophytumov
Brzoj moguče da grješim s imenom ali nije bed, samo neka napreduje, za nekolko god će se formirat u karakterističan oblik pa će ga biti lakše identificirat
Podosta kaktusa se razlikuje kad su malecki od onih odraslih
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 21:34

Melocactus brodwayi

Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 13:59



Nedavno sam kupio ovaj melokaktus sa kapom. Pretpostavljam da je to
Melocactus bahiensis (?). U kolekciji imam tri melokaktusa. Razlika u izgledu je tako mala da ne znam dali su sva tri ista vrsta ili tri različite vrste. Može pomoć kod ID ?
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 21:41
Smile  
 
 
Gospod e GOLEM!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 22:20
ovi sa kapicom su stvarno super,za takav kaktus ne bi žalila niti zadnju kunu dati smile39
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 19:29
ovo su moji ova dva velika su matanzanusi a mali je azureus kupljen kod Sekelja na lanjskoj flori promjer 4cm Pinus mislim da su tvoji svi također matanzanusi jer po vrtnim centrima teško da ćeš naći neki drugi a i oni najbrže dobivaju cefalij za bilo koju drugu vrstu moraš kod uzgajivačabarem po informacijama koje ja imam ili možeš kupiti sjeme i posijati ih dosta lako niču ja sam sijala matanzanuse i azureuse nažalost azureuse sam zaboravila maknuti s prozora i spržilo ih sunce a bili su već 7mm nisu preživjeli no što sad mogu. Matanzanusa imam oko 20-tak komada zasada dobro napreduju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 19:41
Ups da zaboravih vam reči melocactusi sa cefaliumom se ne smiju presađivati zato ako imate mladi odmah ga posadite u eću teglu jer kasnije nećete moći jednostavno kad melocactus dobije cefalij biljka prestane rasti raste mu samo cefalij.
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 20:34

Smile

Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 21:10
Miss M hvala na ID. I ova informacija o presađivanju je vrlo korisna, zapamtit ću to. U pravu si kada pišeš gdje ih prodaju. Prva dva sam kupio u novogodišnjim akcijama u MBM Lučko mislim da su bili po 16 Kn ili tako nešto (vrlo jeftino, tada sam kupio i nekoliko ferokaktusa). A ovaj novi sa cefalijem kod nas u Hofferu   13 €.
Pišeš da i sama razmnožavaš. Kako dolaziš do sjemena, imaš sjeme svojih kaktusa ili kupuješ ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 15:02


Na ovoj prozorskoj polici držim tri Ferokaktusa, čisto desno Notocactus mammulosus a ovaj u sredini mi sve više sliči nekom Melokaktusu (?). Taj kaktus je savršeno simetričan sa fino definiranim rebrima i pravilnim iglicama. Može li tko potvrditi da se radi o Melokaktusu ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 19:46
Sjeme azureusa sam kupila na aukcije.hr a matanzanusa fino pitala prodavačicu na cvjećarni u konzumu i dobila plod s jednog melocactusa njima ionako ništa ne znači ID melića je dosta težak dok nisu odrasli ovaj tvoj treči po redu bi mogao biti melo. kod presađivanja odraslih melocactusa ti je bitno ne oštetiti previše korijen jer se dosta teško oporavlja ja sam moj jednostavno onako sa svom zemljom iz jedne tegle prebacila u drugu veću i samo dospipala zemlju. Inače imaš zbilja krasne kaktuse vidi se da dobro brineš o njima.   
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2011 u 12:33
Evo i mog priloga ovoj temi. Inače meni se izgleda baš da u duplićima (ne samo kod klematisa). Isti dan kupim jednog ja a drugog dobijem na poklon.

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2011 u 13:48


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2011 u 13:51
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,202 sekundi.