Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lič (Gorski kotar)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lič (Gorski kotar)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 24>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 10:31
prekrasno si prikazala, onog  clematisa ima i kod nas u okolici Kutine ali nisam znala točan nazivThumbs%20UpClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 12:52
divne biljke, sve bi ih željela u svome vrtu, ali, to je nemoguće!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 14:14
Jučer, kad smo išli na poldanju misu, cestu su nam pretrčali  dva srnjaka, ili srnica, ili....
Sjetila sam se odmah "tvojih" srnjaka i kak su prije kakvih 30-tak godina i k nama dolazili u dvorište.
Živim, a i crkva je na rubnom djelu VŽ, uz dravsku šumu!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:15
Mari - nisam baš 100% sigurna da je naziv biljaka točan, zato sam i zamolila znalce da reagiraju ako pogriješim. Bit će još slika biljaka i raznih drugih zanimljivosti. Piše se Monografija Liča pa od tuda uzimam neke podatke, ima ih puno pa i priprema traje malo duže.

antonija - mislim da ne postoji prepreka da neka biljčica sa slike ne otputuje na jug Hrvatske

LOVRO - lijep je to doživljaj kad ti srne dođu u dvorište, obuzme te neka milina. A što se tiče spola, za onu sliku sam napisala da je srnjak zbog toga što se u vrijeme slikanja oglasio (način na koji se glasa uvjetovan je spolom). U suprotnom bi i ja mislila da je to srna.

Tongue
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:55
Tek sam danas došetala do ove tvoje teme. Prekrasne slike, predivan ambijent i prelijepe biljke
S nestrpljenjem očekujem nastavak.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:11
Lora - ti u Liču, a ja u tvom vrtu.....mimoišle smo se..

Hvala! Tongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:45
Draga nataly s guštom sam prošetala tvojim krajem i udahnula dašak proljeća, koje željno očekujem, kao i svi uostalom!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 19:57
Triša, drago mi je da ti se sviđa šetnja mojim krajem. A proljeće svi željno iščekujemo......Tongue
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 20:04
Drago mi je da vam je lijepo šetati mojim krajem i nadam se da će vam i ubuduće, bez obzira na temu, biti užitak gledati slike.

Evo još jedan set slika biljaka...

- juniperus communis ili obična borovica, kleka...




- dianthus sylvestris ili klinčić, crveni karanfil




- silene vulgaris ili obična pušina




Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 20:05

- echium vulgare ili obična lisičina




- corydalis ili šupaljka




- Muscaria botryoides ili presličica




Prirodoslovac Dragutin Hirc je u knjižici "Gorski kotar" 1898. godine za Ličko (Lič) polje napisao:
" Preko polja valja ti poći do Majke Božje Snježne, gdje se žare šumski karanfili........ Tko je ovuda prošao koncem mjeseca lipnja ili početkom srpnja, taj se onoj bujnosti planinske cvjetane ne može načuditi."



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 20:34
lijepe biljke, znan ja da bi mi ti poslala, neznan bi li u mene, zbog drugačijeg podneblja raslo!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 20:50
Napravit ćemo pokus s jednom biljčicom,pa ćemo vidjeti.. Neće biti prvi put da biljke putuju na relaciji Župa Dubrovačka - Gorski kotar..Wink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 21:15
Nataly prosto mamiš u šetnju tvojim krajem...ClapClapClap
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 21:35
Triša me sa svojim novim avatarom inspirirala da vam napišem par riječi o maškarama u Liču.

Maškare u Liču imaju dugu tradiciju. Običaj je bio da se grupica ljudi maskirala u neku masku koju su osmislili te su obilazili domaćinstva. Zabavljali su i uveseljavali ljude, a zauzvrat bi dobili jaja, voće... S vremenom se taj običaj počinjao sve više zanemarivati.

Na inicijativu dvojice mještana, u cilju vraćanja običaja maskiranja, osnovano je Mesopusno društvo "Kebri" (kebar = hrušt). Od početaka osnutka 1994. do danas to društvo je organiziralo odlaske na maskirane zabave, paljenje Mesopusta, odlaske na ljetne (Novi Vinodolski) i zimske karnevale (Rijeka), razne akcije čišćenja okoliša, organiziranje zabava, sadnja voćaka...

"Kebri" imaju svoju zastavu i grb, kao i veliku i malu maskotu. Nažalost, nisam pronašla slike na kojima bi bili vidljivi ti simboli društva.

Za sada, u mogućnosti sam vam pokazati par slika na kojima se vidi ili maska dijela društva koje se priprema za odlazak na neku zabavu ili dio grupe na nekom od karnevala. Nadam se da ću s vremenom pronaći slike na kojima će biti prikazani u masovnijem izdanju...

- Snjeguljica i 7 patuljaka (manja skupina društva, ostali su imali drugu masku)




- Rimljani (i ovdje se nažalost vidi samo par članova)




- pračovjek (uoči odlaska u Novi Vinodolski)




- Štrumpfovi




- Štrumpfeta





smile164


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 21:37
baka - vidim da si i ti bila ovdje dok sam ja imala posla oko stavljanja slika maškara. Kada dođu topliji dani, valjda ćemo organizirati neku kavu i u Liču Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 22:13
Upravo spominjemo kleku u jednoj temi i to je dobra slika za prepoznat je. Je li to tvoja slika? Mogla bi nam donijeti tih bobica da kemijamo lijekoveWink
U biti zasadila bih si to i u vrt.Embarrassed

Lijepe su slikice.Clap

Znaš danas nam je žao što nam teren nije u Liču, jer bi nas puno toga došlo jeftinije. Bar su nam tako govorili, ovi gdje smo plaćali pozamašne cifre ( naknade). Takođe izgleda da je tu klima malo bolja. Ali valjda je suđeno gdje jeste.smiley4392.gif


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 22:32
smrcko - vidjela sam da ste spominjali kleku. Trenutno bobica sada nema.

Svaka od ovih slika koje stavljam je slikana mojim aparatom, na autentičnom mjestu, ništa nije skinuto sa interneta ili sl.
Evo još jedna slika obične borovice



Što se tiče tvoje buduće kuće, klima je za nijansu bolja ovdje nego kod tebe... Mislim da je razlika u nadmorskoj visini oko 50 m.
Ti i TM ćete stvoriti sebi topli dom gdje god bili, a kod mene ćete dolaziti po bobice kleke...Wink


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 22:44
sviđa mi se borovica, jel ima negdje za nabavitTongue
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 01:04
Lijepo si to dočarala. Ne bi bilo zgorega ponovo se tuda prošetati i napraviti jedan lijepi pik-nik u prirodi......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 21:28
Mari - ne znam kako se razmnožava. Ako se i kleka razmnožava reznicama, poslat ću ti par grančica...

Lora - u fazi sam nabavke novog aparata, pa će onda biti i šetnjica prirodom sa novim digitalcemWink. U međuvremenu vas želim upoznati i sa drugim zanimljivostima u selu...

Tongue


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.