Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lič (Gorski kotar)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lič (Gorski kotar)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 24>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:14
Nataly, o prirodi koju nam pokazuješ oko sebe mislim da je prirodoslovac Hirc još davne 1898 sve rekao...ja samo mogu mahnuti da sam vidjela i divila se smile219 ! A priča o maškarama je baš slatka, lijepo je što niste dopustili da zamru običaji u potpunosti , malo veselja, druženja u današnje vrijeme dobro dođe Big%20smile.Priznajem, "navukla" sam se na ovu temu, prekrasne slikice i priče nam prezentiraš Approve...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:20
Lič i Ličko polje dobro su poznati paragliderima iz cijele Hrvatske, koji 05.08. dolaze na takmičenje u preciznom slijetanju. (taj datum oduvijek je za Ličane imao poseban značaj, a u jednom od slijedećih postova objasnit ću i zašto).

Reportažu o takmičenju možete vidjeti na: http://www.etosijek.hr/hr-index-228

Uzlet se vrši sa livada Male Viševice (koja je odličnog nagiba za letače), a slijetanje je u polju gdje nema prepreka. Teren nudi i mogućnost preleta u Novi Vinodolski, Tribalj, Grobnik....

- u daljini se vide tereni sa koje letači startaju (nažalost na ovoj slici se ne vidi čisti teren na koji se slijeće, ali ću "poraditi" na tome da vam dočaram)




- osim 05.08. letači (paraglideri, zmajari...) dolaze tijekom cijele godine, kada im to vremenske prilike dozvoljavaju




Malo je poznato da je još 1940., u Ličkom polju sagrađena drvena kuća za školu jedriličarenja.

Novi list tada je uz ostalo napisao:
"....Aeroklub Sušak izgradio je u Ličkom polju, u Gorskom kotaru, drvenu zgradu gdje se trebala održavati jediličarska škola......
Škola je raspolagala sa dvije jedrilice tipa Cegling, jednim Salamanderom i jednom razbijenom letjelicom....
Jedrilica se odapinjala kao kamen iz praćke, pomoću uređaja.... Na odapinjanju su radila dvanaestorica ljudi....."

Tečaj je bio održan samo jedne godine, jer je u idućim ratnim godinama zgrada razrušena.


A vi, dragi moji posjetioci, na kraju ovog posta, pokušajte zamisliti scenu odapinjanja jedrilice...Wink

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:36
Ivna - htjela bih vam malo prezentirati svoje mjesto, ispričati vam ponešto o njemu, ali vam nikako ne bi htjela dosaditi s pričama. Pokušavam izvući ono što bi vam moglo biti interesantno, ali se svakako želim dotaknuti svake aktivne teme u mjestu.
Tvoje riječi da si se "navukla" na ovu temu, nisu mi mogle biti bolja pohvala za dosadašnji prikaz i poticaj za dalje. Hvala Ti na tome.Hug
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 23:39
Nećeš dosaditi - baš je interesantno
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 05:45
I ja sam se "navuka" na ovu temu. Sve što sam gledala vozeći se kroz tvoj kraj sad "ima dušu".
Slutim da ima još mnogo lijepih priča ... i čekam!
Super Nataly!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 08:23
Nataly odlično si krenula u predstavljanju svog mjesta/kraja Thumbs%20Up
ja nikad nisam bila u tvom kraju, moram priznati da nisam ni čula za njega dok me ti nisi obavijestila gdje živši


ma kakvi dosadna, vidiš da jedva čekamo nastavak i nove slike i priče

ali slikama srndaća i cvijeća, tj. predstavljanju flore i faune nema premca, sjedi 5 smile141
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 20:45
Samo ti nastavi, predivne slikice.Pred puno godina ljetovali smo u Fužinama, pa smo obišli sva ta i neka druga mjesta. Vidjeli smo i natjecanje na Ličkom polju, crkvicu a i samo mjesto Lič. Prekrasno je, a priroda netaknuta i fantastična.

Oćekujem čim prije nove sličice.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 21:14
Nataly divno si prikazala svoj kraj,uzivala sam
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 01:52

Iznova sam pregledala tvoje stranice i uživala...baš ti hvala.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 09:48

lijepe slike, lijepo si nam dočarala događanja u tvome kraju!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 19:28
Nataly krasna priča i krasne slike tvojeg zavičaja! Uživam s tobom u šetnji, a biljke su vam zaista lijepe i posebne!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 20:51
moon, hoya, natalija, lora, gioiaa, Anaida - hvala vam svima na lijepim riječima i na posjeti. Još mi je draže kad pročitam da vam se sviđa to što vidite na slikama ili pročitate. Tongue

Znam da će neka tema biti više, a neka manje zanimljiva, no kod onih manje zanimljivih nastojat ću vam samo predstaviti je informativno. Takva je i prva tema danas o kojoj ću reći samo par rečenica, tek toliko da vidite koje sve udruge postoje u Liču ili Općini.

U prosincu 1995. osnovana je u Općini Fužine Posmrtno-humanitarna udruga koja radi i danas. Član udruge može biti svaka punoljetna osoba koja živi ili je porijeklom iz Općine.
U slučaju smrti nekog člana, volonterke skupljaju po 10 kuna od obitelji članova udruge (npr. kad u Općini umre neka osoba, ja i moji ukućani dajemo 10 kn. Ne svaki član po 10 kn, nego svaka obitelj po 10 kn). Ukupan iznos (mislim da je u pitanju 5.000,00 - 6.000,00 kn) odnese se u obitelj umrle osobe kao pripomoć za troškove pokopa.... Taj iznos itekako dobro dođe u takvoj situaciji.

Ja sam sudjelovala u radu prvih par godina, no ima žena koje volontiraju od samih početaka i zaslužuju svaku pohvalu.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 21:22
Kad sam sad počela čitati ovaj post o posmrtno-humanitarnoj udruzi pomislila sam da je dosadan kao što si ga dosadnim najavila, no uopće nije. To je fantastično. Najprije osjeća se da ljudi nisu otuđeni jedni od drugih, a rezultat je jako velika financijska pomoć obitelji koja je doživjela gubitak, jer to su cca skoro dvije trećine financija koje treba izdvojiti (onako u prosjeku ako se ne varam). To je za svaku pohvalu tvojoj općini i njenim stanovnicima.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 21:28
12. lipnja 1994, prigodom proslave 150 godina škole u Liču otvorena je Etnografska zbirka Lič. Osnivači zbirke, dvojica mještana, braća Starčević, htjeli su sačuvati predmete kojima su se ljudi ovoga kraja služili u povijesti. Već 1995. zbirka je postala evidentiran spomenik kulture.

U samom početku za izložene predmete bila je dovoljna samo jedna prostorija, čiji neiskorišten prostor je ustupila Područna škola u Liču.
Danas ću vam staviti nekoliko slika iz samo te prostorije, tzv. etnografskog odjela











smile78
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 06:57
Evo par opet par zanimljivih crtica iz života tebe i tvojih sumještana...Koliko sam shvatila Lič i nije veliko mjesto ali i puno veća bi vam mogla pozavidjeti na sadržajima...Uzletište za paraglajdere, zmajare mi je super, i kod mene na mom "brdašcu"  ljudi koriste svaki povoljan trenutak za taj svoj hobi i lijepo ih je vidjeti.Još da lokalna vlast ima više sluha, moglo bi se puno više napraviti jer mislim da ima potencijala ali "sto glava" (koliko ih se kod mene pravi pametno) ne smisli ipak uvijek i nešto pametno Wink...
Udruga koju ste osnovali stvarno pokazuje duh zajedništva i solidarnosti u najtežim trenutcima za pojedinca, mogu reći samo bravo Clap...
A na zadnjoj reportažici , okice su mi stale smile39 jer jednostavno sam slaba na starine , vidim par sličnih manjih komada koje posjedujem i ja , šteta je što većina ne prepoznaje njihovu vrijednost i na kraju ih baci Unhappy, lijepo Nataly , sve pohvale , opet si zaokupirala moju pažnju Clap !
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 23:14
Thumbs%20Up redovno čitam i pratim Clap
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:41
ivna i moon - lijepo je što ste redoviti posjetioci Liča. Drago mi je prije svega da su slike tako malog mjesta ipak zaokupirale vašu pažnju. Idućih dana ću nastaviti sa postovima, želim najprije svladati tehniku stavljanja natpisa na slike, tako da ih na neki način zaštitim. Pogotovo one slike koje su iz etnografske zbirke. Još jedan razlog zbog kojeg ne stižem staviti nove slike (a tiče se mjesta), je taj što uz još par žena, obilazim mjesto zbog potpisivanja peticije. U većem djelu mjesta, navodno zbog okolnih brda, digitalni signal je dosta loš. Već godinu dana pokušavamo telefonskim putem utjecati na Odašiljače i veze, ali nemamo uspjeha. I što je najžalosnije, odgovaraju nam da znaju za taj problem, ali...... Sad nam je stvarno dosta pa ćemo vidjeti da li ćemo imati uspjeha...

Ivna, u samim počecima tj. 1995. na popisu su bila 63 različita predmeta, koja su bila smještena u ovu prostoriju. S vremenom, to je postao respektabilan muzejski prostor.

Pozdrav do iduće šetnje Ličom...Smile

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 22:13
Tu sam redoviti posjetioc.....samo nastavi.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 11:13
Bila sam malo odsutna u zaostatku, ali sam sada pomono proučila sve u ovoj zaista interesantnoj temi i shvatila koliko je predivnih mjesta, divnih gesta i prekrasnih ljudi tu oko nas, a mi pojma nemamo.
I zato puna podrška, piši sve što se događa u tvom kraju, ja ću sigurno doći u posjet ovdje, a možda i osobno ako je nešto baš zanimljivo.
Slike su naravno lijepe, ali kad su dopunjene tekstom meni ze to puno zanimljivije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 11:44
Ovo je odlična tema o jednom ,većini ipak, nepoznatom "malom mistu".
Nataly slikaj, piši, opisuj, snimaj ljude i događaje, naravski prirodu.... a mi ćemo s guštom "šetati".Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.