Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kada i kako sijati?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kada i kako sijati?

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kada i kako sijati?
    Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 23:34
Uh, ne mogu se pohvaliti, sijanje mi ne ide ni u proljeće, a kamoli ujesen. Odustala sam, skoro u potpunosti, od toga. U zadnjih godinu dana jedino mi je passiflora uspjela iz sjemena. I jedna zimska trešnja ali ta se slućajno zasijala. LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 23:27
@ što se tiče ehinacea
možeš posijat sad direktno. Ionako ta biljka duuuugo pušta klice.
A da bi klijala treba joj hladno vrijeme. Ako sad npr. zabiješ sjemenke u tlo ( pola ako te strah, pola u proljeće) trebalo bi se primit.
Usput, ne očekuj 100% da će cvjetat odmah. Nekim ljudima prvo raste lišće, pa nagodinu cvijet.


Ja sadim ujesen ( svoje sjeme od svojih biljki), ali ponekad zbog snijega i sl. ne nikne sve.
Al jesenska sjetva je super ( kad je klijavost dobra) jer je biljka već 'razvijena' kako treba dok dođe ljeto;)

Kakva su vaša iskustva s sijanjem ujesen?
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2015 u 10:26
Nabavila sam sjemenke Arum italicum ( Kozlac ) , plavolisne Hoste i Viburnum snježne kugle . Pa Vas molim za savjet kako i kada ih posijati. Dali idu direktno u zemlju ili prvo u lončiće  pa pikiranje i vrijeme sjetve . 

Puno hvala.
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 19:14
Znaci cekam proljece.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 21:55
Nabavila sam sjeme ruže, kada je najbolje sijati, da li se mora prije toga staviti na hladno?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 21:39
pozz Rub...
Sjetva ti je adekvatnija u proljeće,,, Echinacee ima dobru i brzu klijavost ,, nema potrebe stvarati sebi probleme sa zimskim presađivanjem mladih biljćica te njihovo grijanje i dopunsko osvjetljavanje,, no u koliko imaš kakav stakleni grijani zimski vrt onda bi ti toplo preporućio sjetvu tijekom rujna ..
Lp
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 20:01
Skupila sam sjeme Echinacee. Posijati sad ili cekati proljece?
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 18:23
Dobrodošla marijamare!
                                       smile73
Ja pročitam na vrećici šta piše, pa tako postupim. Vidi malo i na linku o
maćuhicama
I, samo da ti kažem da velika slova znače da vičeš na nekoga.
Niti ja nisam dugo znala za to.
Ugodno druženje ti želim, a za savjete ne brini.
Na vrh
marijamare View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2012
Lokacija: hum na sutli
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijamare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 17:44
POZDRAV SVIMA ,
DANAS SAM KUPILA SJEME MAĆUHICA CRVENE MJEŠANE I ROZA BOJE , ZANIMA ME DAL DA SIJEM U TEGLE ILI U VRT ,IMA LI NEKO ISKUSTVA SA MAĆUHICAMA ?
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 22:18
Ma Dado ja sam schizanthus posijala u posudu od kilnatog sladoleda al je fakat niknuo kao dim Wink, imam osjećaj svaka sjemenka, jedna biljčica na drugoj je LOL i naravno sad mi žao uništiti i jednu (ne znam samo gdje bi sa svim ako ih prepikiram LOL al ne mogu si pomoć kad mi je to tako sladak cvijetić Big%20smile)...odlučila ih zaista još malo pustiti da narastu mada imaju već po 4 prava listića ali sve me strah da neće počet ugibat od naguravanja jedna po drugoj Confused...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 21:03
Pa sto ne pustite da narastu malo vece? ne morate se tako muciti. Drugi put ih posadite u velike tacne, na siroko, pa ce vam tamo moci rasti mjesec dva i bit ce malo vece za pikiranje.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 11:52
E daaa sam znala a saxifaga ee to je sjeme koje treba posijat mila majko nemoguća misija :D
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 07:55
Originalno poslano od člana Stonka Stonka napisao:

Ivna nemaš pojma kolko mi je lakše kad čujem da je pikiranje još nekom noćna mora :D



LOL a čuj, tko nam je kriv...trebale smo izabrati za sijanje nešto čvršće a ne dlake...sad patimo Big%20smile...
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 01:27
Ivna nemaš pojma kolko mi je lakše kad čujem da je pikiranje još nekom noćna mora :D
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 23:12
Stonka...ja ih već dva dana pikiram (do sad pojedinačno ali mislim da niti dalje ja neću Wink) i nisam ni pola napravila...isti slučaj i kod mene, kao dlake su  LOL a ja nakon dva dana pikiranja samo schizanthusa živčana ko pas Big%20smile...
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 18:46
Ivna danas kad sam vidjela što je niklo pitam se ima li šanse uopće to tanje od vlasi kose uzgojiti . Pregusto sam posijala iako sam sjeme pomješala s malo pjeska i prekrila vermaculitom . Mislim da ih uopće ako i uspiju neću pikirati pojedinačno jer to je nemoguće ovako kako su nikli u teglici presadit ću u vrt pa šta bude.

oooo moji će ostići izgleda kad narastu jedino moć rasti u kaliforniji negdje jer dok ojačaju kod mene već će biti snijeg do koljena :D
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 09:28
E dobro onda Smile...pa nema veze sad znamo kako i s orhidejama Wink...tko ima volje nek izvoli , ja sam prenestrpljiva za te stvari LOL...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 09:23
Ejme sory na brzinu sam procitao i skuzio da pitas o orhidejama, nisam se sjetio da su to jednogodisnje biljke :) Ono gore je metoda za prave orhideje.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 09:03
Uhhh dado, opet nešto što nije za mene ovakvu nestrpljivu Embarrassed LOL...Ali ček, sad mi molim te riješi enigmu;u prethodna dva puta kako sam ih sijala, ono malo što sam uspjela presaditi u vrt cvijetalo je iste te godine...Znači ti ih puštaš tri godine na istom mjestu, ovo fakat ne kužim Embarrassed, ja sam bila uvjerena da je schizanthus ljetnica Confused...A cvijetanje?
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 08:40
Orhideje probaj sijat u jednu takcnu sa tankim slojem zemlje. NA tu zemlju stavis opranu i vlaznu mahovinu na koju onda sijes orhideje pomjesane sa rijenim pjeskom. Na kraju sve to zapakiras u vrecicu. Sjemenke niknu ali ih vise od polovice crkne. Biljcice si tako sitne da stanu na spic igle pa ih se presaduje tek 3 godine kada su visine 1-2 cm (ovisno o vrsti). Ja sam tako sijao Bletille.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.