Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć kod odabira ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć kod odabira ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 12:15
Živim u Zagrebu, ove godine za svoj vrt planiram nabaviti ruže, vjerojatno grmolike? Koje su vaše preporuke, gdje ih je najbolje kupiti?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 16:36
Maggie, pogledaj na netu Rasadnik ( vrtlarija ) Horvat ili Virag!

Kod Horvata u Zg-u su skoro duplo skuplje....
Imam ruže od obje vrtlarije- na proljeće ću vidjeti kakve su od Viraga ( sadnice su izgledale jako lijepo ).
Ubuduće, bilo kakve trajnice a naročito ruže, najbolje je saditi u jesen.

Pozdrav!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 22:46
Ja preporučam Viraga. Cijena sadnice je 19 Kn, a zajedno s poštarinom je 22 Kn. Od njega imam već puno ruža i sve su mi se primile i lijepo uspijevaju. Jedini je problem kaj on isporučuje ruže na jesen. Znači da možeš naručiti tek u lipnju za slijedeću jesen. Ali, možeš preko interneta naručiti katalog da ti pošalje. Cijena kataloga je 12 Kn.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 22:50
Dobila sam prije 2 dana katalog.Uz katalog sam dobila papir na kojem pišu uvjeti prodaje.Na njemu piše da narudžbe primaju od 1.1. do 15.2. ali 2011.god.Kako onda ove godine,ista stvar kao i prošle,znači ako sad naručim ,pa ne pošalju valjda tek na jesen ili?
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 23:39
Vjerujem da se radi o greški, jer od 2008. a možda i prije, Virag prima narudžbe od 1. lipnja za isporuku na jesen od listopada pa do prosinca. Ruže treba naručiti odmah početkom lipnja, jer je isporuka po redosljedu zaprimljenih narudžbi. Izuzetak su Gorski Kotar i Lika, tam šalje prvo zbog klime.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 08:14
Nisam sigurna,ali mislim da on ima i proljetnu isporuku ruža,trebalo bi provjeriti.
Išla sam pogledati.Narudžbe za proljetnu isporuku primaju do 1.3.2012.,a isporuka početkom ožujka,zavisi od vremena.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 09:45
Evo ja sam sad nazvala direktno u Virag i naručila  par ružica.Znači glavna prodaja im je u jesen,a narudžbe primaju do 1.6. ,sve ono što ostane od jesenske prodaje može se naručiti do (njihova preporuka)15.2.,jer se dešava da do 1.3. oni nemaju većinu ruža,zapravo što ostane pakiraju i šalju po velikim trgovinama,pa onda više ni neznaju šta imaju,a šta ne.Eto tako je meni čovjek objasnio,a ja predlažem tko želi neku posebnu,neka požuri dok još ima.Isporuka je ove proljetne narudžbe kraj veljače,početak ožujka.Smile
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:50
Upravo naručila  Don Juan, Schwanense, Polka, Westerland, Double Delight to je za sad a ostatak ćemo  na jesen smile84
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 20:15
ja imam još nekoliko njihobvih ruza,ali moram se s+i sa tom malom brojkom zadovoljiti,najradije bi uzela cijeli katalog
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:39
Danas su mi stigle ružice iz Viraga.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 22:23
i meni Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 13:39
Koju ružu bi preporučili za rast u teglici, na balkonu koji je okrenut prema istoku? Hvala svima!

smile64
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 22:06
Maggie, gore je vec receno da Virag ima svoj katalog ( 12 kn ). Najbolje bi ti bilo da ga narucis i malo pregledas. U njemu ima dosta ruza sa njihovim karakteristikama, pa se mozes sama odluciti. Iz iskustva ti mogu reci da su ruze kvalitetne, a i cijena im je pristupacna.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
malenaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malenaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:51
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Evo ja sam sad nazvala direktno u Virag i naručila  par ružica.Znači glavna prodaja im je u jesen,a narudžbe primaju do 1.6. ,sve ono što ostane od jesenske prodaje može se naručiti do (njihova preporuka)15.2.,jer se dešava da do 1.3. oni nemaju većinu ruža,zapravo što ostane pakiraju i šalju po velikim trgovinama,pa onda više ni neznaju šta imaju,a šta ne.Eto tako je meni čovjek objasnio,a ja predlažem tko želi neku posebnu,neka požuri dok još ima.Isporuka je ove proljetne narudžbe kraj veljače,početak ožujka.Smile




pa mozes i sama zakljuciti da se ruze i sve druge biljke presaduju u jesen i proljece!

Na vrh
malenaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malenaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:54
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Maggie, gore je vec receno da Virag ima svoj katalog ( 12 kn ). Najbolje bi ti bilo da ga narucis i malo pregledas. U njemu ima dosta ruza sa njihovim karakteristikama, pa se mozes sama odluciti. Iz iskustva ti mogu reci da su ruze kvalitetne, a i cijena im je pristupacna.


zasto da narucis kada imaju katalog na svojoj strani skines u PDF-formatu i sama isprintas tako ti ima :http://www.virag-roses.hr , www.vrtlarijahorvat.com , http://www.ruze-simak.com
Na vrh
halyna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje halyna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 16:33
bokić. u pravu si. poliante su prekrasne. prezadovoljna sam. hvala!
Na vrh
halyna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje halyna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 16:36
anabistrica-marija bistrica ili zlatar bistrica?
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 21:34
Trebao bi prekriti zid od susjedove garaže koji mi gleda u dvorište i nisam siguran koju bi ružu posadio pored zida. Da li da to bude penjačica Climber ili ruža pokrivačica? Vidi sam da ruže pokrivačice znaju postaviti uza zid i usmjeravaju grane lijevo i desno te tako dobiju gustoću.
Na vrh
malenaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malenaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 22:02
ruže penjačice se penju u zrak a pokrivačice tla su niske ruže koje se znaju saditi na vrh zida i pustiti da padaju 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 22:04
moj prijedlog je rambler ruža.ima nešto sitnije cvjetove nego cimbler,cvate tokom čitave sezone, jako brzo raste i bude zgusnuta poput bršljana za razliku od cimbler koja nije tako gusta
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.