Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć kod odabira ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć kod odabira ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć kod odabira ruža
    Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 19:31
Pošto jako volim ruže,često ne mogu odoliti da ih ne kupim.Međutim desi se da nisu nešto bujne.Voljela bih ako neko može navesti neke ruže koje imaju jak habitus i puno cvijetova.Našla sam na nekom postu dvije jako bujne ruže
sa puno cvijetova:Rosa centifolia i Winchester cathedral.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 11:22
nuna mislim da bi najbolje bilo da pogledaš na stranici od vrtlarije Hovat ili Virag gdje ćeš naći i opis ruža ,i odabrati koje ti se najviše sviđaju s obzirom da ih stvarno ima puno  ili da ih osobno pitaš za savjet              Smile
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 13:06
Nuna,ovaj savjet koji si dobila od Ilay,mislim da je najbolji,Horvat i Virag obično uz katalog napišu i karakteristike ruža i one su do sad bile točne.Uzgoj ruža ovisi i o klimi i zemlji i mjestu gdje ih uzgajaš,neke ruže će kod mene lijepo rasti,a kod tebe ne i obrnuto,svaka ruža ima svoje mane i prednosti,pa mislim da je najbolje da sama odlučiš koje ćeš izabrati.Tako sam i ja počela,nakon par godina kad sam vidjela da mi neke ne odgovaraju,jednostavno sam ih iskopala i kupila druge.
Znam da sad nisam ništa odgovorila na tvoje pitanje,ali nakon nekoliko godina ćeš vidjeti da nisam pogrešila,ruže brzo rastu i odmah u prvoj godini cvjetaju pa ćeš vidjeti koje ti odgovaraju.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 19:24
llav hvala na savjetu.Posjetit ću te stranice i onda vidjeti gdje ovdje kod nas  prodaju njihove ruže.

Mali kaktus takođe hvala na savjetu.Tako sam i ja nešto mislila,ne svidi li mi se ruža da je izvadim i posadim drugu.
Negdje sam pročitala da se nemogu saditi ruže gdje su već bile ruže.Pošto poslije njih u zemlji ostaju nematode koje štete drugim ružama.

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:19
U rasadniku ruža Novo Selo Podravsko možete naručit katalog za 12 kuna, imate i na netu njihovu stranicu sa ružama ali ne znam da li je najnoviji katalog. Šalju vam ruže na kućnu adresu ( 19 kuna komad ) uz poštarinu 25 kn po paketu.Na 10 naručenih ruža jednu vam poklanjaju,minimalna naružba standardnih sadnica ruža je 5 sadnica.Ruže stablašice morate naručit minimalno 2 kom.uz cijenu od 110 kuna - tu je već uračunata poštarina.Sadnice ruža ovog rasadnika prodaju kod nas u Istri po agrarijama.Ruže bi u principu trebalo naručit u sedmom mjesecu i oni vam ih šalju krajem listopada ili početkom studenog.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 22:59
Muhlenbergija sve je to u redu samo što ih još ne šalju u Bosnu i Hercegovinu.Ove jeseni sam kod nas u poljoprivrednim apotekama našla Topalović ruže.Rekli su da će na proljeće biti još veći izbor.Tako da jedva čekam proljeće.Još da mi je znati da li se negdje u Bosni i Hercegovini mogu naći i ruže vrtlarija Horvat,Virag  baš bih se obradovala.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 22:05
Nuna, možda su te ruže koje si napisala starinske ruže ili možda rambler ruže, kad kažeš da jako bujno cvjetaju a odlika ovih dvije vrste je baš to. 
 
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 22:21
U našim vrtnim centrima ima za kupiti Viragove i Horvatove ruže,ali na žalost neznam da li ih izvoze.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 17:13

Nuna, kod odabira ruža trebaš prvo vidjeti na koje položaje ćeš saditi ruže i onda odlučiti koje vrsta ruža želiš na koje mjesto posaditi. Naime, velika je razlika u veličini i količini cvijetova kao i u habitusu pojedinih vrsta ruža.

Ovo su ti osnovne vrste modernih ruža pa si kao prvo trebaš vidjeti karakteristike pojedinih vrsta i onda odlučiti koje ćeš gdje saditi:

1. Čajevke hibridne -vis 50-140cm, krupni cvijetovi, uglavnom višekratno cvatu;              
2. Grmolike i engleske -vis 75-150cm, cvijetovi su im u skupinama, cvatu višekratno, većina engleskih miriši;
3. Penjačice: Climber -višekratno cvatu, imaju kruće grane; 
                      Rambler- jednokratno cvatu, grane su im tanke
4. Floribunde (Poliante): vis 50-80 cm, cvijetovi su nešto sitniji u skupinama, višekratno cvatu;
5. Pokrivači tla - vis30-80 cm, puzeće ili povijene vrste, nešto sitniji cvijetovi, višekratno cvatu.

Postoje i druge vrste ruža kao što su starinske: Alba, Gallica, Centifolia, Moss, Damask, Portland, Bourbon, China, Noisette, Tea, Hybrid perpetual,  Hybrid musk, zatim mini ruže... ali njih se danas rjeđe sadi, a ako se odlučiš za koju od njih, prikupi si prvo podatke o njenim karakteristikama.
 
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 21:25
Sunceeee moguće da jesu.
Možda izvoze preko neke firme,nisam još saznala da li ih ima.
Cimicifuga baš si se potrudila hvala puno.Otprilike znam koje vrste ću saditi samo me zanima recimo iz vašeg iskustva koje ruže npr od čajevki dugo cvijetaju jesu li bujne,koje od grmolikih itd.Nadam se da ste me razumjele.
Desi se da ruža na slici izgleda super,međutim poslije nije to to.Znam da to zavisi i od položaj gdje je posađena,zemlje a takođe od same prirode pojedine ruže pa zato tražim vaš prijedlog ukoliko imate neke ruže sa kojima ste zadovoljne.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 21:36
Nuna, najvažnije je da kupiš dobro uzgojenu ružu- to već vidiš po njenim granama, da nije tanka, zakržljala....
Svaka ruža je posebna.
Gotovo sve ruže ti cvatu cijelu sezonu.
Ako hoćeš više cvjetova na stabljici odaberi si tzv. park ruže ( one su srednjeg rasta ), a ako hoćeš zaseban veliki cvijet onda odaberi čajevke.
 
Odlika grmolikih i engleskih ruža je ta da imaju veliki i širok grm s velikim cvjetovima. Engleske ruže jako lijepo mirišu.
 
Pogledaj na stranicama Vrtlarije Horvat- sve je lijepo opisano.
 
             smile75
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 18:48
Hvala Sunceeeesmile79
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 20:58
Nuna ruze Topalovicke su super.Ja sam prezadovoljna njima,a ima lijep izbor..Ja sam se odllučila za nostalgične i još po koju čajevku..
Imaš i kod dadexxl u Mostaru dosta ruža.Domaći uzgoj kvalitet extra.Ja sam i do njega kupila nekih 4-5 ruža .Zadovoljna sam..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 23:50
Alisa hvala na informaciji za dadexxl ruže nisam znala za njih.
Ja sam ove jeseni kupila Topalović ruže(penjačicu,nostalgičnu i dvije čajevke).Rekli su da će sada na proljeće biti veći izbor Topalović ruža pa vidjeću da još neke kupim.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 11:46
Ja neznam jel ima dado tu na forumu.Znam da nekim forumima ima..On prodaje ruže u Mostaru al se sve može dogvoriti za transport..Javi se na pp ako te sta interesuje..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
halyna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje halyna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 23:40
bokić svima! molila bih da mi netko kaže da li se isplate saditi polijante. danas sam si kupila 6 komada, na slici su prekrasne, a sad ne znam kakve su u stvarnosti. cvatu li bujno i kako dugo? 
Na vrh
halyna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje halyna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 23:48
sunceeee, vidim da se dosta razumiješ u cvijeće pa te molim...
POMOĆ...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 08:01
Prvo kupiš,a onda pitaš da li se isplati saditi.Wink
 
Pa naravno da se isplate saditi,to su lijepi niski grmovi bogate cvatnje,imaju skupne cvjetove i cvatu cijelo ljeto,mislim da ćeš biti zadovoljna s njimaTongue
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 08:59
halyna, mali kaktus ti je sve rekao.
Slične su floribundama ( park ružama ) ali imaju manje latica u cvijetu.
Morala bi s njima biti zadovoljna.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
halyna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje halyna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 09:24
dobro jutro svima!Tongue
puno vam hvala. sad mi je puno lakše. ma ja jesam takva, sve što mi se svidi kupim, da mogu kupila bih cijeli dućan cvijeća.LOL
puno ga sadim, jedino ruže nikad nisam. ovu ću godinu prvi put. moj mužić obožava ruže, a imamo veliko dvorište i dobar je komad uz cestu pa sam mislila da bi ruže tamo lijepo izgledale. prvo sam mislila clematis po ogradi posaditi, ali onda se na bi vidjelo ostalo cvijeće.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,264 sekundi.