Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - prevode onlajn casova dekupaza
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


prevode onlajn casova dekupaza

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 09:41
ja sam probala sa drvofiksom i ništa mi nije raspucalo, a baš sam nanijela deblji sloj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 13:04
danas cu ja da uradim))da vidim kako to ide jos jednom))
Na vrh
janette View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janette Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 15:09
Pozdrav Tatjani i ekipi... Vec dugo se edukujem na ovom forumu tako da ste mi sve manje vise poznate. I ja pokusavam da ubacim svoje fotke, al mi ne ide od ruke. Sve radim po upustvu i ne uspijevam.
Smanjujete li vi rezoluciju???
 
Tatjana za tebe 2 pitanja,
1. u ovom dijelu krakl sa drvofiksom, jasan mi je redoslijed, samo mi reci da li cekam da se drvifix osusi pa nanosim bijelu boju ili ne? 
2. Koje boje koristis, alternativu kao npr boje za fasadu i beton, akrilne obicne ili akrilne one male, a skupe?
Hvala ti unaprijed!!!
 
smile79 pozzzic iz Banja Luke.
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 14:18
Originalno poslano od člana janette janette napisao:

Pozdrav Tatjani i ekipi... Vec dugo se edukujem na ovom forumu tako da ste mi sve manje vise poznate. I ja pokusavam da ubacim svoje fotke, al mi ne ide od ruke. Sve radim po upustvu i ne uspijevam.
Smanjujete li vi rezoluciju???

 

Tatjana za tebe 2 pitanja,

1. u ovom dijelu krakl sa drvofiksom, jasan mi je redoslijed, samo mi reci da li cekam da se drvifix osusi pa nanosim bijelu boju ili ne? 

2. Koje boje koristis, alternativu kao npr boje za fasadu i beton, akrilne obicne ili akrilne one male, a skupe?

Hvala ti unaprijed!!!

 

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot134.gif" height="63" width="65" align="absmiddle" alt="smile79" /> pozzzic iz Banja Luke.

i od nas puno pozdrava
ovako
1
koristim betonske njuanse i boju za beton
2 drvofiks treda sa se podsusi,isto kao kod krecl media..
3 naravno da smanjujem i rezoluciju,jer dosta foruna ima svoja ogranicenja
4 za jako fine stvari ipak volim akrilne boje,kada u pitanju tanjurici,vazne,case..staklo u stvari.Kupujem vece pakovanja.
ovaj hobby nije bas jeftin
Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 08:13
Moram se uključit u ovu temu. Evo vam savjet za ljepljenje velikih motiva sa salveta bez nabora:
Površinu namažite slojem ljepila. Motiv sa salvete pripremite čupkanjem ili rezanjem pa odvojite slojeve. Foliju za grafoskop ili prozirnu košuljicu za dokumente natrljajte sintetičkom ili vunenom krpicom da se stvori statički elektricitet. Prislonite na salvetu i ona će se savršeno priljepiti za foliju. Postavite na mjesto sa ljepilom i preko folije čvrsto trljajte krpicom da se salveta zalijepi. Podignite foliju i ostavite da se malo posuši pa pređite ponovno slojem ljepila.

Što se cracklea tiče, pokušala sam sa drvofixom i pukotine ovise o vrsti drvofixa. Ja sam gušće tipove drvofixa malo razrjeđivala glicerinom i odlično mi je ispadalo.
Za dvokomponentni crackle, prva komponenta je obični drvofix, a trenutno istražujem recepturu za drugu komponentu. Ako ste primjetile, ona druga faza često miriše na nešto lužnato, npr boju za kosu. Izmješala sam lak na vodenoj osnovi sa bjelanjcem i malo blanša u prahu. Pojavile su se pukotine ali još nisam sasvim zadovoljna. Poslat ću vam recepturu čim je usavršim.
Na vrh
mumica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 897
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mumica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 14:28
i ja sam primjetila da druga faza miriše kao boja za  kosu, kao da ima amonijaka ili hidrogena, Sandric samo daj , usavršavaj formulu i spasi naše novčanike
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 15:31

SandraST cekamo na recept
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 09:06
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 09:10
Na vrh
mumica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 897
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mumica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 19:39
e curke moje ja danas probala na teglicama za cvijeće rub premazati lakom za raspucavanje pa kad se prosušio nanjela sam kistom AKRILIN - kit za drvo i gle, čuda, raspusao se, možda se može upotrijebiti umjesto one krakle paste. Pukotine nisu baš jako naglašene ali se ipak naziru.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 20:56
Mumice, baš ću isprobati, moram samo provjeriti je li mi kit akrilni. Daj pokaži uradak da vidimo pukotine.
Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 11:21
Tatjana... i sve druge ženice, drago mi je što izmjenjujete savjete. evo, ako se i ja mogu uključit u razgovor. Ja odavno već radim s bijelim ljepilom za papir i bjelanjcima umjesto crackle lakova i premaza. Već po mirisu možete zaključiti da je prva faza 2K laka drvofix, a ona druga peroxid. Znači kombinacija kiselog i lužnatog dovodi do raspucavanja. Jedini problem je što moraš dugo isprobavati dok ne dođeš do prave formule i zato ne odustajte od pokušaja.
Evo jedan savjet za dobivanje raspucanog izgleda poput krokodilske kože. Na podlogu nanesite drvofix i osušite. Nanesite kistom deblji sloj gesso boje (to je ona koji slikari koriste za podlogu, jeftinija je od akrilne boje a nabavlja se u hobby trgovinama. Dok je još vlažna sušite brzo jako zagrijanim fenom i dogodit će se pukotine. Možete prebojati, patinirati... efekt je prekrasan za drvene kutijice. Gesso se može nabaviti i u crnoj boji.
Veliki motiv sa salvete ćete najlakše bez nabora zalijepiti tako ako komad folije za grafoskop natrljate sintetičkom krpicom ili vunicom da dobijete statički elektricitet. Postavite foliju iznad pripremljenog motiva a elektricitet će ga privući na foliju. Sada prislonite sve zajedno na podlogu koju ste namazali ljepilom pa krpicom istrljajte s gornje strane da se motiv dobro zalijepi. Odstranite foliju i sve premažite ljepilom. Nema nabora sigurno
http://hobbyboom.blogspot.com/
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 15:39
SandraSt, a što radiš s bjelanjicma, daj nam to, molim te, pobliže opiši.
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 23:03
Evo i mene s iskustvom drvofixa:
 
Tanjur sam s vanjske strane prvo premazala drvofixom da ne dobijam onaj sjaj s gornje strane. Nakon lijepljenja salvete i bojanja akrilnom bojom fenom sam išla sušiti (samo zbog nestrpljivosti) i gle čuda, počelo je jako raspucavati. Ljetos sam radila kutije i događala mi se identična situacija.
 
Sandra, super su ovi tvoji savjeti, jedva čekam nastavak!
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 13:54
jani super ti ovo ispalo, samo znam da uvek treba nesto probati,isprobavati da dođes do onog sta treba
Na vrh
cicamica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cicamica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 17:24
Molim Tatjanu bg ,ili ko zna,da mi pomogne da nadjem na forumu objasnjenje za stampanje motiva na kesicama za caj.Negde sam videla ,ali sada ne mogu da pronadjem.
Hvala unapred !!!!
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 18:20
Originalno poslano od člana cicamica cicamica napisao:

Molim Tatjanu bg ,ili ko zna,da mi pomogne da nadjem na forumu objasnjenje za stampanje motiva na kesicama za caj.Negde sam videla ,ali sada ne mogu da pronadjem.
Hvala unapred !!!!

eto danas cu da prodam da postavim ponovo
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 18:32
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 13:01
Originalno poslano od člana Tatjana_bg Tatjana_bg napisao:



nigdje  ne vidim šta je ovo, od čega su ti komadići. Tatjana da li bi ti bilo teško ili nekome drugom opisati. Vidim da nije salveta, da je nešto deblje a baš mi se sviđa.
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 16:15
Nisam sigurna, ali mi se čini da je to ljuska od jaja. Znam da se sa njom može isto to raditi. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.