Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lady Banks rose
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lady Banks rose

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lady Banks rose
    Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 22:10
Pozdrav!!!! Na internetu sam našla slike jedne predivne ruže penjačice. Zimzelena je ,NEMA trnje i ima predivne žute ili bijele cvijetove. Neznam da li ima i neko drugo ime pod kojim je poznatija kod nas. Stvarno bi je htjela imati pa ako netko zna išta o toj ruži i gdje se može nabaviti,molim vas javite se! Neznam da li se smije ali ja cu stavit par slika s interneta pa ako smeta ili kršim neka pravila slobodno maknite.smile57
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 22:22







Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 11:58
Rosa banksiae 'Lutea', ruža tipa rambler:
-može narasti 8m u visinu i isto toliko u širinu ako se je ne orezuje
-zimzelena je u blažim podnebljima
-nema trnja
-cvijeta samo jednom
-nema mirisa
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 14:21
super, još nisam čula da postoji zimzelena ruža
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 22:50
Daaaa,predivna je šta ne? Samo neznam dali je ima kod nas za kupit...
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 21:51
Ima li je možda slučajno tko od vas??????????Embarrassed
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 18:06
Ta ružica ti je najvjerojatnije rambler ruža ili malo viša ruža pokrivačica.
 
Ovisi koliko je visoka.
 
Rambler ruže su poznate po tome da cvatu samo jednom ali ih se danas može naći i koje cvatu više puta u sezoni.
Pokrivačice ti cvatu cijelu sezonu.
 
Pogledaj na stranicama Vrtlarije Horvat i Vrtlarije Virag. Slobodno ih nazoveš, oboje su vrlo uljudni.
Mislim da ti oboje šalju i poštom.
 
Nadam se da sam ti bar malo pomogla!
 
Pozdrav!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Poppy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poppy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 11:45

Upravo sam pregledala 57 stranica preeekrasnog vrta od muhlenbergia - prema slikama na 31 str čini mi se da je on ima

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4554&PN=31

Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 22:38
je,je ima je,hvala na info!!!! A vrt je......nemam rijeci,nesto predivno!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 15:00
Banksova ruža je nekad bila dosta zastupljena po zadarskim vrtovima,nažalost ima ih sve manje i manje.Poznata su mi četiri varijeteta koji se mogu ovdje naći-žute i bijele sitnog cvijeta i sto tako žute i bijele krupnog cvijeta.Vrlo lako se ukorjenjuje reznicama i vrlo je dugovječna.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 13:09



Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 13:14
Jučer sam obilazio zadarske rasadnike i nađem ovu Banksovu ružu,roze boje.Izgleda da ne cvjeta tako bogato,u grozdovima kao žute i bijele ,ali bilo mi je zanimljivo vidjeti da postoji i u rozoj boji.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 18:57
ovu žutu  ružu ima moja prijateljica, ogromna joj je, cvijeta samo u proljeće. dobila je grančicu iz jednog arboretuma!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 17:01
Lijepa je,bilo bi ih lijepo iskombinirat sve tri pa kad procvatu.....divota!
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 20:06
Neke vrste Banksiae ruža:

Rosa banksiae alba plena - 1807 , punjeni bijeli cvijet
Rosa banksiae lutea - 1824 ,punjeni žuti cvijet
Rosa banksiae lutescens - 1870 ,sitan žuti cvijet
Rosa banksiae normalis - 1877 ,sitan bijeli cvijet

Sve spadaju u rambler ruže i prosječna visina im je 6 metara a širina 3 metra.



Na vrh
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 23:02
WOW, prelepe su!smile93
http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
MIHAELLA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MIHAELLA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 23:54
Bok cure,

Ja imam banksovu ružu i to žutu, prije 6-7 godia sam je kupila u aboretumu trsteno i prekrasna je. Ove je godine nisam slikala al ako nađem neku staru postavim je samo je onda bila manja a sad je podivljala i svake godine je malo podrežem.
Ove godine je po prvi put u našem vrtnom centru bilo kupiti i to bijela i žuta. Prijateljica je uzela obe ali izgleda da je bijela propala.Pokušavala sam u više navrata da je posadim ali uspjelo mi samo jednom i tu sam dala mami i njena je prekrasna.
Jako brzo raste i ima neki lagani miris nije baš bez mirisa ali se osjeti samo kad si do nje. Ako je hladnije izgubi većinu lišća ali svejedno joj to ništa ne smeta .
Mogu čak reći da je jako agresivna u rastu, kad ljeti izbaci mlade grane znaju biti duge i po 4 metra.
lijep pozdrav iz Šibenika
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 11:12
Da malo oživim temu...
Ovu ružu sam jako zavoljela kada sam je vidjela kod muhlenbergije, to morate vidjeti uživo! Ove slike koje je stavio su samo dio stvarnosti. Prekrasna je pa sam se dala u akciju da je nađem..
Navodno da će je Vrtlarija Horvat imati iduće jeseni a ja bih sada Wink 
Rijeka

Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 13:12
da...ta ruza je strasna...samo ja sam ogranicena prostorom, tako da za nju jednostavno nemam mjestasmile43
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 16:42
Prekrasno Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,267 sekundi.