Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 31>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 19:10

Ja imam samo ovu prvu narančastu, a zaista bih voljela imati bijelu, pa ako netko od vas ima molila bi za jedan pelcerić ako je moguće.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 19:50
Fatka, za tebe čuvam sjeme žute - imam nekoliko komada pa čekam još - tražila si na drugom forumu.
Od crvene još nisam uspjela uhvatiti sjeme, nadam se da hoću.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 22:49
....bit će sjemena u Dbk po nasadima, valjda ih neće još šišati...
 
Triša, kupila sam bijelu i lijepo se oporavila kod mene  ali još nema drvenastih grana za pelcere......
 
....uspjela sam barem 5 - 6 kom narančaste, žute zakorijeniti....treba grančicu koja je već drvenasta zabosti u vlažnu zemlju....dobro je pripaziti da je iznad zemlje mjest gdje se račvaju 2 lista jer će tu udariti nove grančice...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 22:51
...evo moje grančice koja je bacila nove listiće....malo sam je previše ostavila visoko iznad zemlje....vidjet ćemo...
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 09:52
Baš se veselim, možda na proljeće, ali možda uspijem negdje doći do bijele, stvarno je predivna biljka. Moja je bila visoka 10 cm i imala jedan cvijetić, platila sam je 9,00 kn u petom mjesecu, a sada je to predivan grmić visok oko 40 cm, isto toliko širok i ima puno cvjetova.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 14:37

.....vidiš kako brzo raste....9,00 je super cijena.....

.....ignorirala sam lantane jer ih ima kod nas puno po nasadima...kao uobičajeni grm....ali su predivne i skupit ću što više boja....

Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 22:36
 ja sam jesenas pokušala s reznicom i isprva je potjerala listić, ali se onda osušila...sad vidim ovdje da bi trebalo već odrvenjenu grančicu zabosti u zemlju, a ja sam mladu stavila...ništa nego pokušati opet...
 hvala vam na savjetima...imam nešto i sjemenki, ali ne znam hoće li to niknuti? prvi pokusaj nije uspio....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:26
....i meni nije uspjelo iz vršnih, mladih grančica.....iz poludrvenastih ili drvenastih jest...sad ćemo vidjet kako će se dalje razvijati....
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 08:35
eh, gdje je greska,,, ja cu vam slikati svoje koje sam zabola u zemlju pa cete vidjeti, toliko su porasle i vec duze vrijeme cvjetaju.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 08:41
Da dodam.Ja sma kidala majusne  pelcere i ona isto drvenaste i nikakv problem, ali mi se cini da su mladi pelceri prije oziljeni.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:07
Anagalis, imaš lijepe lantane. Lantanu stablašicu si trebala više orezivati pa bi dobila gušći grm sa puno cvjetova. Na taj način sam ja dobila roza stablašidu na 2. str. Evo slike mojih novijih stablašica. Sljedeće ljeto biti će još ljepše.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 14:43
Ajme kako su ti lijepe, kako da znam dali moju treba orezati  dali je stablašica ili nije, sada je lijepi grmić visine 40 i širine 4 cm, dosta rijetki.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:00
Triša, ne postoje posebno lantane stablašice. Trebaš ju sama tako formirati dok je još mlada. Pustiš da u visinu raste samo jedna grana, a ostale kidaš. Uz tu granu postaviš potporanj. Uz listove na toj grani pojavljuju se mladi izboji ali njh treba odmah kidati. Listovi se ostave da biljka može rasti. Na taj način ta grana brzo raste u visinu. Kad dostigne željenu visinu otkine joj se vrh. Ispod tog vrha ostavi se 5-6 izboja iz kojih će narasti grane. I te se grane skraćuju i tako lantana postaje sve gušća. U kasnu jesen treba ju drastično orezati i to je to. Kad svoje orežem poslat ću slike.
Na vrh
SULE View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SULE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 13:25
Pozdrav svima! Divne lantane imate dragi forumasi i veoma korisne informacije sam pronasla. Imam lantanu vec dvije godine, lani sam je orezala, ali jos uvjek nisam zadovoljna oblikom. Nadam se da cu uz pomoc vasih savjeta uspjeti napraviti stabalce. Moja lantana je zuto-narandzasta, ali bih voljela nabaviti i neke druge boje.
Imam neke slicice, pa ako budem umjela da ih postavim na forum, to cu i uraditi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 14:09
Sule dobro nam došla i ja sam nova obožavateljica i vlasnica lantane, imam narančasto crvenu, a žarko bih željela bijelu, ali još je uvijek tražim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SULE View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SULE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 15:39
Hvala Triša! I ja bih željela bijelu, ali je ovdje (u Podgorici) još uvjek nisam pronašla. Inače, moja žuto-narandžasta lantana je stigla sa Raba   
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 19:40
Seni, tvoje su SAVRŠENE.smile93smile94
Ja sam svoju tek u 7. mjesecu kupila pa se nadam dogodine da ću uspjeti dobiti stabalce. Sad sam pokidala pelcere pa ću probati zakorjeniti. Međutim, žute mi se neće nikako ožile.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 16:38
Anagalis, ja sam puno puta pokušavala zakorijeniti žutu lantanu i samo jedanput mi je uspjelo. Kod mene lantane niču na sve strane. Zanimljivo je da iz sjemena često ne nikne jednaka lantana.Moja žuto-narančasta stablašica na gornjoj slici niknula je iz sjemena tamno narančaste lantane. U vrtu mi je nikla svijetložuta kakvu nemam. Prebacila sam je u teglu. Evo njene slike.
 
Kod mene lantane niču i u pukotinama betona. MM kaže da se šire kao korov. Evo jedne iz betona.
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 17:52
Prekrasna je, ka d slijedća izađe negdje iz betona, šljunka, trave zemlje, a bude žuta, preporučam se.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 19:03
da li se lantana može uzgojiti iz sjemena?

već sam je par puta pokušala razdjeliti reznicom, ali bez uspjeha pa me zanima je li netko uspio sjemenom i na koji točno način
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.