Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 31>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 21:11
Moze  sjemenom ali malo sporo nice.Brze je reznicom, pokusaj opet pa ces vidjeti da je lako.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2008 u 21:17
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

da li se lantana može uzgojiti iz sjemena?

već sam je par puta pokušala razdjeliti reznicom, ali bez uspjeha pa me zanima je li netko uspio sjemenom i na koji točno način
 
Natalija, ja sam dosta lantana dobila iz sjemena. Ove dvije na gornjim slikama nikle su same tamo gdje je sjeme palo. Također sam ih sama sijala. U male teglice stavljala sam po nekoliko zrna u siječnju. Držala sam ih u kući na prozoru, pazila da je zemlja uvijek vlažna. Dugo im je trebalo da niknu, blizu 2 mj. i svako zrno ne nikne ali isplati se probati.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 09:25
Jel ima netko viška malo sjemena lantane da pošalje u Slavoniju? Ja ću je paziti, maziti i zvati Đorđe...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 09:36
željka moja sada pravi sjeme, a cvijet joj je ovakav



kad ga skupim javim ti da mi pošalješ adresu


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 10:42
Ja cvjetove kidam, znači da ipak probam pustiti da se napravi sjeme, pa će možda uspjeti.
Ova biljka je fenomenalna. Kupila sam malecku 15 cm u maju i još uvijek cvate - to je ono što volim cvijeće koje cvate 6 mjeseci - to je ono pravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 11:16
Natalija, naravno, hvala ti unaprijed!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 13:23
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja cvjetove kidam, znači da ipak probam pustiti da se napravi sjeme, pa će možda uspjeti.


možda će ovo nekom stručnijem smiješno zvučati pa me slobodno ispravite, ali nisam primjetila da narančasta lantana pravi sjeme, mislim da je i tvoja triša upravo takva - narančasto žuta pa je možda to razlog

ova moja je rozo žuta, ne vide se boje baš najbolje na slici, a nedavno sam kupila i jednu malecku blijedo žutu i ona je napravila par zelenih kuglicica na mjestu gdje sje otpao cvijet tj. latice pa sad čekam da potamne da ih posušim i pokušam posijati na zimu kako je seni spomenula u gornjem postu
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 13:30
Kod mene su narančaste lantane pune sjemena. Na bijeloj ima jako malo sjemena, samo poneka kuglica.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 14:30
Natalija, pa te kuglice koje ostanu nakon cvijeta su naravno sjeme, ja nisam baš neki stručnjak, ali svaki mi cvijet počme raditi sjeme, ali ga ja otkinem i zaustavim, da bih imala bolju cvatnju.
Seni moja je narančasta - jedina moja predivna, a ko budeš uspjela sjeme od bijele, ja bih probala zasijati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 18:13
Triša, ja ću skupiti sjeme pa ću ga poslati ako ga netko želi. Svake godine kad ujesen orezujem lantane, zabodem poludrvene štapiće u male teglice i tako ih razmnožavam. Ovu jesen to ne mogu zbog svoje još uvijek bolesne noge. Reznica će biti puno, ali ne znam kaka ih nekom dostaviti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 20:54
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Natalija, pa te kuglice koje ostanu nakon cvijeta su naravno sjeme, ja nisam baš neki stručnjak, ali svaki mi cvijet počme raditi sjeme, ali ga ja otkinem i zaustavim, da bih imala bolju cvatnju.
Seni moja je narančasta - jedina moja predivna, a ko budeš uspjela sjeme od bijele, ja bih probala zasijati.


triša  krivo si me razumjela, oprosti Embarrassed
nisam htjela reći da ne znaš kako izgleda sjeme

ali ja stvarno nikad do sada nisam vidjela da narančaste lantane naprave one tamne kuglice na "glavici" koja ostane nakon što otpadnu latice
zato sam i mislila da ga one i ne prave


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 21:16
Daj Natalija kakva ljutnja, nemam ti ja baš o cvijeću pojma, ali uživam u učenju i dok sve moje prijateljice istih godina stalno kukaju kako zaboravljaju, ja stalno nešto učim i uživam u tome, sada o cvijeću, biljkama, sutra tko zna o čemu.
 
A osim toga nisam znala da je to sjeme već je to bila moja pretpostavka, jer mi je netko vidjevši kuglice na slici moje lantane rekao. "pa otkini te ocvale cvjetove nećeš valjda skupljat sjeme", a ja lukavica - skužila.
Evo ti jedna velikasmile78
 
I da sad imeš preko 500 postova čestitam i očekujemo tvoju sliku u rubrici u koju do sada nisi imala pristup.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 11:56
Jel ima netko sjeme ili reznice lantana da mi pošalje, bila bi zahvalna ?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 12:11
Originalno poslano od člana Željka Željka napisao:

Jel ima netko sjeme ili reznice lantana da mi pošalje, bila bi zahvalna ?
 
Željka, kod mene će biti sjemena i mogu ti poslati. Tek sam ga počela skupljati i sušiti. Možemo se dogovoriti kad bude dobro za slanje.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 12:16
Unaprijed hvala Seni! Kad ih budeš imala pošalji mi poruku.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 12:18
Seni sjemenja će sigurno biti puno, pa ako se mogu i ja preporučiti - molim lijepo (narančastu imam), ali raskoš tvojih nikada - pa svejedno bih probala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 13:17
 Senia, mogu li se i ja predbilježiti za sjemenke lantane, bila bi ti jako zahvalna smile71
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 10:26
Seni ako ćeš imati viška sjemena i ja se toplo preporučam!!!smile94
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 13:55
Sjeme još skupljam i treba ga osušiti. Jednostavnije je za slanje. Ako netko iz Zadra ili blizu Zadra želi reznice za saditi može se javiti. Ja sam većinu lantana dobila sađenjem reznica u kasnu jesen, tj. kad se one obrezuju. Evo kako izgledaju ljeti one koje sam sadila prethodnu jesen.
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 14:25
smile43smile141Bas sam se rasplakala.seni predivne su ti boje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.