Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
Korisnik
Poruka
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 16:25
2. ti je mammillaria gracilis monstruosa
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 17:26
joope hvaa ti puno, eto jedna je sigurno, a ostale, možda ipak netko zna
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 17:44

Pinus išla sam danas poslikati da vidiš razliku između ove dvije mammillarie,slične su a opet različite

 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 18:07
Triša ovo uzmi sa rezervom:

1.Mammillaria
2.
3. Notocactus sulphureus
4. Mammillaria elongata
5. ---
6. vjerojatno Discocactus
7. neki Cereus
8. Echinocactus grusonii

Mali kaktus, da obadvije su Mammillarie elongate a koji varijeteti - tko zna?
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:33
Prava Mammillaria elongata je na onoj slici što je Pinus stavio Mammillariu elongatu svoje susjede
Ove dvije Mammillarie sa posta Malog kaktusa su
ljeva: Mammillaria elongata subcrocea
desna: Mammillaria elongata rufrocrocea
Pinus je u pravu kad kaže da i ova Mammillaria ima popriličan broj variatea, neki se samo razlikuju u boji bodlji a neki i u obliku, ima kristata i monstruoza oblik
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:52
Pinus, zmaj velika vam hvala vidim ja da ću tu puno naučiti i staviti nazive mojim kaktusima. Baš ste me obradovali - volim ih bez obzira na sve, ali zgodno je znati kako se zovu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 20:41


Mammillaria rod kaktusa od gotovo 200 vrsta. Neke vrste imaju i do 10 varijeteta. Pojedini varijeteti se između sebe razlikuju u ovisnosti od starosti, uvjeta rasta, ...Kombinacija malo more. Identifikacija mammillarie mi zbog toga izgleda nemoguča misija. Pokušavam skoro dva mjeseca (otprilike toliko su kod mene) identificirati svoje kaktuse ali sam još uvijek na početku. Za sada samo znam da su ova tri kaktusa mammillarie i ništa više. Kakva su vaša iskustva sa identifikacijom mammillaria ?
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 16:41
Za prve dvije nisam sigurna, ali ova treca crvankasta je Mammillaria bombycina. Samo to znam :-) !
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 17:25

 smile141

Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 19:30


Pupa hvala.
Lijeva Mammillaria je skoro identična desnoj. Razlika u boji i nešto vrlo malo u obliku iglica pa pretpostavljam da su to varijeteti iste vrste. Srednju sam identificirao kao Mammillariu mammillaris. Kod identifikacije kaktusa pogledajte na CactiGvide.com
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 23:54
smile64
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 17:56


Mammillaria laui var. subducta. Počela je cvjetati još u zimi. Slikao sam ju danas.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 22:17
Pinus,
prekrasni su ti kaktusi,sve uredno slozeno sa puno ukusa...kad ih gledam,mislim da cu i ja poceti da ih sakupljam...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 20:01



Olja hvala na pohvali. Nemam niti ja neko hvale vrijedno iskustvo sa kaktusima.
Danas je kod nas bilo toplo 18 C. Iznio sam mammillarie i ferokaktuse da se malo naviknu na sunce. Mammillarie sam ovih dana prvi puta oprezno zalio. Navečer sam sve kaktuse vratio u kuću.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 20:27
Jako lijepi primjerci Pinus. Mammilaria je jedan od najljepših kaktusa, barem što se cvijeta tiće, evo jedne moje u cvatu, neznam koja je vrsta

život je more
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 20:29
Lantana to ti sad cvate?????Koliko ima cvjetićaTongue
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 20:49
Ah, kako lijepa mammillaria i kako krasni cvijet !!!

Lantana mislime da je to Mammillaria laui. Slikao sam ju jučer u kaktusarniku moje susjede.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 20:56
Pinus onda ću i ja sutra malo kaktuse na sunce,ja sam ih danas malo zalila,neki su već totalno dehidrirali,valjda nisam pogrešila,samo sam otvorila prozore da budu malo na svježem zraku.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 21:04
Kaktusić potreban je oprez ! Sunce je sada dosta jako i potreban je oprez dok se malo po malo ne naviknu na sunce. Svoje sam držao polovicu vremena pokrivene sa vrtnom folijom.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 21:14
OK,bit ću opreznaWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.