Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cereus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cereus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 20:56
Pinus,da ovaj peti po redu nije neka euphorbiaThumbs%20Down
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 10:09
Dobro , dobro, vidiš kakva si. . . . Zar ti moraš sve vidjeti.   
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 11:57
Ista sam kao i ti,bilo mi je čudno što ima okolo puno malih,pa sam zato bolje pogledalaWink
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 08:48
Jako su zanimljivi!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 19:53


Ovo su moji najveći kaktusi, imaju sigurno punih 30 cm. Ovu sezonu su narasli od 5 – 10 cm. Za kaktuse to i nije tako malo.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 13:39
Lijepi su ti kaktusi Pinus,kako je lijepo vrijeme sad će još rastiClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 20:04
ajmo kaktusari pomagajte mama je dobila reznicu kaktusa cerus peruvianus velicine 80 cm i jos jednu manju od kolegice ona joj je to odrezala pa ih je mam ostavila 5 dana da se rez  zasusi  i sad ih je posadila u zemlju sa 1 trecinom pijeska zalila i to je to ..... dali je dobro postupila ???
unaprijed hvala
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 20:15
Originalno poslano od člana panda panda napisao:

ajmo kaktusari pomagajte mama je dobila reznicu kaktusa cerus peruvianus velicine 80 cm i jos jednu manju od kolegice ona joj je to odrezala pa ih je mam ostavila 5 dana da se rez  zasusi  i sad ih je posadila u zemlju sa 1 trecinom pijeska zalila i to je to ..... dali je dobro postupila ???unaprijed hvala
Bez zalijevanja, svjetlo mjesto i prskanje. Ja reznice inače stavim u čisti pijesak i prskam dok ne puste korijen tek kad je korije dovoljno razvijen slijedi sadnja u supstrat.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 22:34
hvala ti miss m porucit cu joj..... inace su kaktusi moji pa ja o njima vodim brigu a sam sam odsutan od kuce pa se mama brine o njima a eto nabavlja i reznice :P
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:34
Evo moga doprinosa ovoj temi.... Objavljujem moj cereus peruvianus var. monstruosus. Ovaj je star oko 7 godina, imam još jednog starijeg od oko 10 godina, ali mi nije bio dostupan za slikanje. Naime kaktuse držim na 2 lokacije - kod kuće i te zovem Baterija D (doma), a u firmi je Baterija F (firma).
Pozdrav................schumy




**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 23:27
schumy lijep je i unosiš ga, koliko vidim

meni su rekli da on može prezimiti vani, naravno, ne izložen kiši

ali ova tvoja "kraljica" pokraj njega mi je famozna
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 23:46
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

schumy lijep je i unosiš ga, koliko vidim

meni su rekli da on može prezimiti vani, naravno, ne izložen kiši

ali ova tvoja "kraljica" pokraj njega mi je famozna


Da, unosim sve kaktuse unutra, osim opuntie, a onu moju "kraljicu" objavljujem pod "agave...." kamo i spada......
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 13:28
prošle su dvije godine,dajte da vidimo koliko su još narasli kaktusi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 18:04
cereus peruvianus monstrosus, cephalocereus senilis, 4x pilosocereus pachycladus azureus - različiti kultivari  19. 9. 2013
Originalno poslano od člana tekel tekel napisao:

prošle su dvije godine,dajte da vidimo koliko su još narasli kaktusi

nisu baš puno narasli,  zadnje dvije godine su na dijeti što se dušika tiče.  To su mi bili jedni od prvih kaktusa uopće. O uzgoju kaktusa tada nisam znao ništa 

Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 20:15
lijepi i zdravi,cephalocereus je baš odličan
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 21:15
 cephalocereus je od Z. Rovška. ostali su „nizozemci“ . Jednom je Glikica pokazala svog cephalocereusa, e da si njega vidio. Cool Zbilja lijepi primjerak cephalocereusa! Approve
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 09:07
Pinus, jel ovaj ? Čini mi se da ove sezone nije rastao u visinu nego se debljao.


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 09:10
evo još i ova dva ( prema redovima cigli, može se procjeniti koliko su)


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 10:23
glikica i ovi tvoji su divni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 20:36
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Pinus, jel ovaj ? Čini mi se da ove sezone nije rastao u visinu nego se debljao.


ma super je, pogledaj samo tu frizuru  Cool. . .

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.