Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crveni javor - sijanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crveni javor - sijanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
vlado955 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlado955 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 21:53
Hvala na javljanju.
A kada ste ga posijali ?
Ja sam svoje 12.02.stavio u klijalište u dnevnu sobu blizu prozora da ima svijetla - još se ništa ne vidi.
Osim javora,imam steviu,jacarandu,orhideju,planiku i passifloru.
Koliko upće treba vremena da nikne ?

Srdačan pozdrav !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 18:43
Čini mi se da je sjeme u prosincu stavljeno u zemlju i frižider. Treba biti strpljiv    . Ovo u zemlji ne daje znake života. Slikat ću ovog jednog malca koji se polako ispravlja ali baš polako. Smjestila sam ga ispod lampe, a što se tiče pasiflore obećala sam sama sebi da je neću više pokušavati zasijati. Od 50 nikla jedna. Za javor znam da mu u frižideru treba oko dva mjeseca da proklija ali i to vjerovatno ovisi o svježini sjemenki
Na vrh
vlado955 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlado955 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 20:16
Ups,a ja mislio da će sve biti vani za najviše mjesec dana.
Ne znam da li bi bilo dobro sada,nakon 3 tjedna topline,staviti u frižider,pogotovo što nemam previše sjemenki....
Riskirat ću i naoružati se strpljenjem,pa šta bude !

Zahvaljujem na trudu i dobroj volji,pozdrav V.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 01:19
I meni je stiglo naručeno sjeme crvenog javora...ja sam ga odmah posadila u zemlju i pokrila folijom...na prozorskoj je dasci ispod koje grije radijator...vidjet ćemo kako će dalje...
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 13:33
Teško da će niknuti bez stratifikacije. Meni niti jedan nije proklijao vani, a oni koji su prošli stratifikaciju su proklijali
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 14:31
danas evo prvo izvješće...u jednoj čašici se još ništa ne vidi, a u drugoj je neka bijela točka ( kao glavica šibice ) bila već par dana...nisam znala što je to jel naka plijesan na zemlji ili što, ali nije se baš dalo pomaknuti na lagani dodir noktom.Danas vidim da je zazelenilo...još koji dan pa će se vidjeti jel to mlada klica...baš sam sad sva napeta...Approve
Na vrh
vlado955 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlado955 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 23:41
Ja sam se jako razočarao jer u klijalištu ništa nije niknulo od 8 vrsta biljaka,ali se pojavila plijesan....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.