Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomozite!!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomozite!!

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomozite!!
    Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 00:38
Baš se i ne vidi dobro, ali ako itko zna recite....">
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 00:39
E da, listići imaju sitne dlačice, možda pomogne u prepoznavanju.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 11:52
možda neka vrsta begonije
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 16:53
i meni s ecini ko neka begoniaj ali slike su ful  tamne pa se ne moze bas prepoznati dobro a i listovi su cini mi se osteceni
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 20:27
Pa da, istina oštećena su, ali stavila sam je na jedno mjesto i tu su se ta dva lista počela sušit, no kad sam ga premjesttila tada je počela tjerat mlade kao što se vidi na slici...
tako da su ta dva oštećena listića od prije....
ne znam da je to begonija, stavit ću nove slike gdje će se bolje vidjet.
Pa pogledajte...
Uglavnom hvala!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 20:31
slici malo na begoniju ali rekao bih da nije i to sigurno
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 22:43
[/IMG]


Evo nadam se da se ovdje vide bolje pa ako prepoznate javite!!
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 22:47
Da li bi itko znao kako se ova biljka zove?
Moja majka kaže da je vrlo stara, sad preko zime se drži u kući zato je tako mala, ali preko ljeta se puno raširi, bude preko 2m...
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 22:51
Ovo bi nešto bilo kao neka vrsta palme, ali želim biti sigurna?
[/URL
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 16:15
Tanja,meni ova tvoja zadnja biljka izgleda kao yucca.
Ako ne,onda je vjerojatno nekakva palma.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 18:53
Htjela bi znati nešto o ovoj biljci, no nitko mi nije rekao konkretno njezino ime, ne znam koje joj uvjete moram dati????
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 20:05
možda griješim, ali mislim da je zadnja dracena, po izgledu stabljike, a i listovi mi djeluju meki

a ona predzadnja viseća je možda neka tradescantia, ima li ikakve cvjetiće preko ljeta?
ili čak gibasis geniculata...
uguglaj i jedno i drugo ime pa pogledaj slike
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 10:19
Mislim da je tradescantia, inače preko ljeta buja ali nema nikakvih cvjetića. Hvala na pomoći!!!
Za onu biljku sličnu palmici bih rekla da je yucca, ali nisam 100% sigurna, guglala sam slike pa sam našla jednu jako sličnu takvoj i zove s yucca, sad ne znam...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 10:23
...vrlo lako  jucca...moze li  malo   bolja  slika?
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 18:02
bit će...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 16:59
Ovo je jedna vrsta puzavice i to jako stara vrsta i zove se tradeskancija to je gajila i moja mama i isto je bila duga preko dva metra i ljeti je bila jako krupnih listova nadam se da si zadovoljna odgovorom a na sljedećoj slici ti je biljka koja se zove yuca ili juka i veoma se lako održava kao i ova puzavica jedino nemogu da prepoznam biljku sa dlakavim listovima iako me list podsječa na list ljubičice nisam siguran ali u svakom slučaju nači će se netko ko zna.Pozić.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 19:56
Originalno poslano od člana Tanja 20 Tanja 20 napisao:

Htjela bi znati nešto o ovoj biljci, no nitko mi nije rekao konkretno njezino ime, ne znam koje joj uvjete moram dati????
 
Ovo bi mogla biti neka vrsta peperomije (biberovca).
 
Ovo su ti vrste peperomija (pretraži, pa probaj utvrditi vrstu), evo popisa vrsta peperomija:

Peperomia argyreia
Peperomia clusiifolia
Peperomia dolabriformis
Peperomia fraseri
Peperomia glabella
Peperomia griseoargentea
Peperomia hederifolia:griseoargentea
Peperomia incana
Peperomia maculosa
Peperomia magnoliifolia:obtusifolia
Peperomia marmorata
Peperomia metallica
Peperomia nivalis
Peperomia nummulariifolia:rotundifolia
Peperomia obtusifolia
Peperomia orba
Peperomia residiflora:fraseri
Peperomia rotundifolia
Peperomia rubella
Peperomia sandersii:argyreia
Peperomia scandens
Peperomia velutina
Peperomia verschaffeltii:marmorata
Peperomia verticillata

 
 
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:30
Hvala puno...
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:41
E sad, za peperomiju nisam sigurna, jako su slične neke mojoj ali nije ni to.
Moja majka kad je kupovala, tražila je nešto novo, nešto što nitko nema.
Ali eto nema pojma kak se zove, niti je gledala.
Ona je to kupila tetki a ja sam si odmah maznula pelcer, ali kod nje je to ogromno, raste u grmić, ne u visinu.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 21:50
Ja bih rekla da to je peperomia i po izgledu i opisu lista, a i po tom kako si opisala rast biljke. Ja ju imam, evo ti slika gdje se dobro vidi list
 
i da ne stavljam svoje slike pogledaj u mojoj temi, evo ti link http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5299&PN=3 (imaš ju uslikanu samostalno i skupno na prozorskoj dasci
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.