Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biodinamičkio vrtlarenje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biodinamičkio vrtlarenje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 06:29
Imat ćemo jagoda finih, zdravih!
 
 
A i povrtnica iz mini bio vrtića.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 07:27
Onda ću ja doći na jagode sa šlagomTongue
Na vrh
winnetou View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje winnetou Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 14:40
Kako sam već negdje napisala,, stalno vas čitam, ali rjeđe pišem.. Već par godina u svom vrtu uzgajam isključivo bio i već sam se nekoliko puta susrela sa kamenim brašnom, a nikako da ga nabavim i sad sam odlučila - početkom sljedećeg tjedna idem po njega (a kamenolom mi je 3 km od kuće!!)
Htjela sam pitati, koliko toga mogu rasijati po vrtu, ono - šaku na m2?? I smijem li po već izniklim gredicama? Shvatila sam da treba prije kiše pa mi se čini sljedeći tjedan idealan, prema prognozama..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 21:41
....mi  smo  pobacali ,   od oka  ,    tako  nekako  saku  ili  dvije    ali  prije   sadnje ili   sijanja...

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 11:59
Dogovoreno, Mali Kaktus!
 
Rotkvice popapane, bile su nam jako fine -a druga tura već pomalo raste.
 
Ja sam kameno brašno nabavila, ali prekasno za nabacati ga ove sezone, pa ću iduće godine prije sadnje pobrašniti vrtić Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 13:15
Moje rotkvice još nisu ni posijane, u biti 60 posto vrta nije spremno za sjetvu. Na žalost nismo stigliCry
Moramo to nadoknaditi u jednom danu, a nikako da ga nađemo, sad su me praznici totalno poremetili. Vrt daleko , a do auta nikako da dođem.

A i kad sam počela sijati sujedi me zaustavljaju da se to ne radi tako rano ( bio snijeg, mraz  dr.) i ispadam kao neka luđakinja. A u biti sam čitala sve što je korjenasto može se saditi već čim snijeg okopni i zemlja odledi i da tako ljudi u planinama rade, a to su mrkva, rotkve, cikla....

Ali zato imam salate i kapulice iz prvog mjeseca pod tkaninomWink, još nije za jest ali bit ćeSmile

Počela sam redati sijeno i vrt izgleda kao velika štalaLOL, možda me protjeraju iz tog krajaLOL

Počinjem sa vjetrozaštitama iz svih smjerovaBig%20smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 21:38
....danas ugodno iznenadjenje  u  vrtu...rotkvice  koje  su  bile  k'o   frnje (  pikule  )  MM  je  zagrnuo  zemljom  i  humusom,  dobro  zalio   i  za  3,  4  dana  su   udvostrucile  velicinu ,  jos  su  i  ukusne....
 
...dodijelila  sam  mu  titulu  Glavni  Kraljevski  Gardener  LOL...moram  ga   motivirat   jer  stalno  govori  da  nece  se   baviti    vrtom  ,  a  dobro   mu  ide...   
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 21:51
Ako TM ima tendencije da najavljuje napuštanje radova u vrtu, obavezno nosi košaru i malo vinčeka ( ili čeg voli u malim količinama) i omiljeno jelo . A između odlazaka utanji sa hranomLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 09:26
Bravo Manči za Kraljevskog Vrtlara Smile
 
Smrčko, ove godine mi je povrtlarska sezona uranila radi dobrih vremenskih uvjeta. Samo da slično vrijeme potraje i dalje..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 12:00
Prirodno i zdravo.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 19:56
smile55
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 15:47
Drage moje.Sve sam živo isčitala no još uvijek mi nisu jasne neke stvari.Naime ja sam svoj vrt zastrla sa slamom i sada ga nadopunjavam travom koji kosim.Tu i tamo nešto posadim no ne sijem jer ne znam kako.Tako sam ove godine ostala bez mrkve,rotkvice,blitve,špinata, a i fažoleti su mi jadni,tj. jako su mi slabo izašli.Najviše ima trave koja se zaista lako čupa,ali sa njom pomrdam i slamu pa me je strah da će još više rasti.Možete mi pomoći i objasniti kako da sijem na zastrto.Naravno,ove godine sam žrtvovala taj urod ali bih slijedeće rado imala opet svog tog zelenja i mrkvice,rotkvice,kelerabe ......
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 21:06
Mikice, to sam ti pisala na PP, a sad ću ovdje. Sve što mi raste u zastrtom vrtu samo je sađeno.  Sijala sam u kontejneriće i kad je bilo dovoljno veliko u sijenu sam napravila rupe, malo odmaknula slamu, sadilicom (kao i inače) napravila udubljenje u zemlji i u rupu posadila.
Uspjela sam samo napraviti jedan red sa mrkvom jer mi je vjetar drugi red zatvorio.
Kad smo sijali grašak razmaknuto sijeno smo zadržali daskama koje su nam nekada služile za hodanje po vrtu.
 
 
Na slici se naziru rupe iz kojih prviruju sadnice. Sve raste bez zaljevanja, dosta sporije nego bez sijena, ali sve što izraste jako je i zdravo.
 
Za mrkvu, selen i peršin osigurali smo ove godine drugo mjesto.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 21:17

Hajde sada mi je malo lakše kada sam čula i vidjela,sada samo da još riješim problem trave koja isto tako lijepo i zdravo raste,počupam je ali ći sada i zastirati sa novom,pokošenom travom u kojoj nema sjemenja jer je bila mala kada sam ju kosila.

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 10:11
Super Mikice, pogledaj malo koliko ti je zemlja ispod vlažna. Zaboravila sam ti još napisati da prije samog sađenja nalijem vodu u rupu ili kasnije pažljivo nalijem .
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 21:08
...ja  sam    normalno  posijala  blitvu, rikulu,  grah  i  kupus ,  male  kolicine  za  pokus...nisam  odmah  imala  sijena  pa  dok  sam  skupila  trave  proslo  je  i  7  dana...stavila  sam  travu,  istina  tanji  sloj  nego  kod  vas,   biljke  su  niknule  i  imale  su  ipak  vise  vode  nego  one  nepokrivene i  narasle....taj  pokusni  mali  vrtic  je  u  dijelu  koji  zovem   Sahara  i  tu  mi  nikad  blitva  nije  narasla  vise  od  2  cm  ili  ne  bi  uopce  niknula...kupus  je  lijepo  narastao  za  presadjivanje...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 21:25
Evo i moj krumpir koji je ukopan u zemlju i zamalčiran, desno ovaj prvi je posađen par dana prije ovog manjeg lijevo.Smile

Imam još na dva mjesta ovakve nasade i imam pod travom na goloj zemljiSmile.



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 21:27
I da ne zaboravim jaja od zlatice kao u priči, nisam stigla sve pregledati.

Plan, kupiti vreću ugljena stući ga i pomješati sa pepelom i poprašiti krumpir. Možda ne bude delikatesan zlaticama tako poprašenSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 21:15
Onaj sa prve slike je ovolikiTongue


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 19:39
Odlična tema, sviđaju mi se uzdignute gredice. Kod nas to još neće biti moguće ovog proljeće ali na jesen krećemo i mi. Do tada ću slušati vaša iskustva i učiti Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.