Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sheme za heklanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sheme za heklanje

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sheme za heklanje
    Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 14:33
Kako nas je sve više koje volimo heklanje i sve češće se traže nove sheme,  evo otvaram novi topic gdje možemo stavljati samo slike shema.

Bez komentara, bez čavrljanja, bez chata - SAMO SLIKE SHEMA!

Dakle, sheme koje stavimo (podrazumijeva se Wink) svi si mogu isprintati i koristiti.

Napominjem samo da vodite računa o autorskim pravima, pa ako stavljate sheme iz knjiga i časopisa navedite izvor.
Sve ostale sheme koje ste nabavile od mame, bake, susjede i susjedine susjede ... dajte ovamo!

U slučaju da netko traži shemu za nešto određeno (npr. veliki okrugli stolnjak, ovalni milje od cca 40 cm dužine, čipku sa cvijetnim motivom, ... ) , možemo otvoriti novi topic za takve razgovore.

Slažete se?
Smile

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 14:34







Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 14:36







Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 14:37








Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 14:38







Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 14:38







Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 11:21
pridružujem se ovoj temi i smatram da je super jer uvijek neko ima nešto drugo nego ja  ili ja imam nešto što je drugom potrebno

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

još bolje ako ima šema i slika gotovog rada ovako

Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 11:23


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 00:12
curke...bacajte se na posao stižu šeme...
















Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 15:23
Draga evo neke šemice za spajanje....




















Na vrh
r-danica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje r-danica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 08:26
Pozdrav,ja sam nova na forumu,mene zanima dali neko ima šemu gospe za heklanje,
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 19:16
Originalno poslano od člana r-danica r-danica napisao:

Pozdrav,ja sam nova na forumu,mene zanima dali neko ima šemu gospe za heklanje,

 raga moja šeme za heklanje možeš nači na  internetu ukucaj  "picasa web albumi diana hakeln" ili picasa web albumi june holford" tu sam naišla na mnoštvo šema pa mislim da ćeš i ti naći nešto za sebe.smile95
Na vrh
brankavk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankavk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 09:26
Imam ja dvije sheme gospe,ali su dosta velike.Kad ih uspijem smanjiti stavit ću ih.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 10:09
Ovo je super tema, hvala vam sto ste ovo postavile.
Na vrh
brankavk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankavk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 09:07
Evo uspjela sam nešto napraviti.
http://imageshack.us/photo/my-images/829/img010r.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/11/img012ew.jpg/
Ne znam kako funkcionira ovo sa slikama,ako mi netko može pojasniti.

http://imageshack.us/photo/my-images/829/img010r.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/11/img012ew.jpg/



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Breskvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Breskvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 16:53
Pozdrav! Nisam znala gdje da uputim svoja pitanja, mislim da sam ovdje najbliža temi - ako ne molim da premjestite. Ovdje sam nova i evo već tjedan dana heklam - bolje rečeno pokušavam. Naučila sam lančić, krug i znam još dvije kombinacije no to je meni sve u redu ako heklam deku no ja želim stolnjake ili zavjese pa da imaju motive razne. Gledam ove sheme i meni uopće nije jasno kako se to dobije? Kako to ide da se dobije neki uzorak? Kako se dobije da pune ispunjen dio - kao npr. aureola oko glave? Molim vas neku pomoć ili link sa uputama za neznalice .
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 11:07
draga breskvice,tebi tu štošta nije jasno.nemoj ni razmišljati o zavjesama dok dobro ne naučiš sve tehnike heklanja,no nemoj se prepasti.Znaš kako kažu svaka baba zna heklati pa zašto nebi i ti naučila.
dakle ovako -osnova ti je lančić.uzmi šemu sa malo lančića.recimo 20 lančića,5 lančića ostavi za okret,zatim u 6.lančić napraviš stupić(on se pravi tako da namotaš 1 navijutak,zabodeš u 6.lančić,provućeš kroz dobiveni lančić i navijutak,zatim još jedan put kroz oba dobivena lančića).napraviš 4 stupića,zatim 2 lančića,preskočiš 2 lančića na podlozi pa u treći lančić staviš stupić i opet u 4.tako 4 stupića.kad dođeš do kraja reda ponovo se okreneši tako dok nisi gotova.Na šemi ti je križić -4 lančića(odnosno 3 ako je  u nizu).Prazno polje ti je ono sa 2 lančića pa preskoćeno .Čini se komplicirano no vjeruj nije.Nadam se da si razumjela
Na vrh
Breskvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Breskvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 11:29
Hvala Ajama, ma to eto znam, shvatila sam eto i to jučer no sad
opet ne razumijem neke druge stvari no ne vrijedi meni objašnjavat
jer samo vizualno mogu shvatit, muči me sada oni valoviti završeci
na stolnjacima... Al neka, ja radim, ubadam... gledam predložak,
shvatit ću s vremenom, oduvijek sam sve stvari u životu sama naučila
i na vlastitim greškama, nema meni druge hehehe
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 22:09
Breskvice, samo naprijed!
Nije teško ništa naučiti. Najbolje je početi sa nečim jednostavnim kao npr.:
 
Ako ti nešto nije jasno samo pitaj (možeš i mene na pp).
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:07
ovo je mojih ruku djelo šema je malko preuređena ,ali to je šema kao kod brankavk
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.