Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bobičasto voće : ogrozd, maline, kupine...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bobičasto voće : ogrozd, maline, kupine...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 19:17
Ja sam od njih kupio kupine i ogrozde, jako kvalitetne sadnice...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 19:42
Maline imam vec evo 4 godinu,posadjene su mi uz brajdu zajedno sa grozdjem izabelom,oko malina doista nemam skoro nikakve brige ,posadili smo 2 mladice i eto sada ih imam oko 10metara uz zemljiste,u ovo doba kako mi vrijeme dopusta,obrezujem ih na nekih metar i pol od oka ,i naslanjam na brajdu ,proslogodisnje maline se osuse tako da njih uz zemlju cvaknem,tokom cijele godine jedino sto radim rezem nove mladice jer doista pupaju kao lude ,na suncu su po cijele dane ,i koliko vidim to im nista ne smeta,sto se tice gnojidbe eto prosle godine smo probno stavili pod noge malo konjskog gnoja i doista nema neke velike razlike ,a godisnje ih naberem oko 20kg,od 7 do 9mj... a ako je ljepo vrijeme tokom jeseni nadje se i neka malina u 11mj...
A sto se tice kupina,sada neznam ime tocno ,jedne su bez trnja druge nisu ,one su pak sa visnjama susjede i u hladu su tokom vecinom dana isto mi rode dosta puno ...
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 10:54
Evo malo i o ljekovitosti malina :

RL=http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7631.0.html]http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7631.0.html[/URL]

http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/863/zlocudne-maligne-bolesti/Malinama-protiv-karcinoma.aspx

http://www.artlife.info/Herbs%20pages/malina.htm

http://djuliman.blogger.ba/arhiva/2007/06/20/996832
Na vrh
kerber View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kerber Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 08:28
Pozdrav svima,
 evo  virim iz prikrajka, čitam, učim...
Obožavam bobičasto voće, a vidim da nas ima dostaSmile ljubitelja sočnih  bobica...imam viška sadnica malina pa ako netko želi , tu sam Tongue

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 13:25
Koje su sorte?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 07:47
POgledajte si malo o lisnim ušima na bobičastom voću :

http://www.vocarstvo.net/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=1
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 14:53
...danas  sam  kupila  2  maline  i  1  kupinu...pocinje    avantura  sa  novim  biljkama.... 
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 18:44
Maline "Toulamen" kupljene na njuškalu za 5 kn po sadnici niti jedna nije nikla, pokušao sam naći kontakt tog čovjeka ali da više nema, inače ogrozdi mi neki već cvatu, pogledajte temu Ranč Vallis Aurea....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 20:02
Kaj nisi kupil maline tam gdje sam i ja lani?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 20:38
Ne, ja sm od njih kupio ogrozde i kupine i one su razlistale i već cvatu...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 13:41
Nek cvatu i plode da buš i vina imal!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 21:20
bit će i vina samo ne treba previše...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 08:07
...posadila  ,  eksperimentalno,  2 maline i  1  kupinu,   na  jedan  malo manje osuncan polozaj...sad  cekam...problem je  voda...da li  je  dovoljno  2x  sedmicno  dobro  politi????
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 13:26
Ja ne polijevam uopče, dali trebam?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 13:57
tek posađene zalij barem 2 x tjedno
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 14:43
ok...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 21:46
Jedan od dva moja ogrozda te vrste, slikan sa svih strana,prepun plodova...











(ukoliko već postoji tema OGROZD, molim preselite, ja je vidjela nisam)
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 07:34
bravo lovro
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 17:37
Baš je krcat plodovaClap
Prošlu godinu sam pobrala, ostavila ga i plodovi su mijenjali boju i sazrijevali. Bili su sve slađiSmile

Kako sam proučavala ogrozde kroz knjige iz knjižnice, ali i dalje nemam pojma, čini mi se da ti je stablo pregusto i da treba prorjeđivanje.
Ako se to ne radi vremenom se  vide posljedice.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 13:37
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.