Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bobičasto voće : ogrozd, maline, kupine...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bobičasto voće : ogrozd, maline, kupine...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 12:25
Imam kupine,ali mi stvaraju problem što su prije bile naslonjene na ogradu,sad im muž postavio željezne stupove i žicu i sad bi trebalo te stare maknuti ili izvaditi i maknuti,a nove posaditi i pustiti na žicu. Maline sam imala i iskrčili smo ih jer nisu bile baš nešto,pa sam se sad odlučila za Tayberry,dobila sam od prijateljice jednu sadnicu,pa ću vidjeti što će biti od toga.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 09:54
usadila ribizli i malinu, malina ni makac a ribizla listala ko luda.
i sad sam u petak uzela aroniju. posadila sam ju ispod drveta koje je sad jos mladica. jesam li pogrjesila za ubuduće ili moze tako ostati?
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 11:15
Lady ja mislim da ti je bolje aroniju zasebno posaditi kao samostalni grm ,negdje gdje će imati prostora raširiti se.Ja je imam i sad je to već jako lijep grm srednje veličine, negdje oko 1m visine i možda toliko i širine!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Nino Kupinko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nino Kupinko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 16:49
Svaka biljka treba sunce. Krošnja drveta baca sjenu i nije dobro ništa saditi ispod bilo kojeg drveta.

Što se tiče maline vodi računa da kad se primi malina pušta korjen do 2 metra  u krug.
Na vrh
Nino Kupinko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nino Kupinko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 19:38
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 20:23
tek sam je usadila. da je pustim sad jer sad je drvo uz koje je tek mladica pa presadim posijel ili mladice rasadim ili da je vec sad, 2 tjd nakon sadnje?

zao mi je sad sto sam pozurila sa sadnjom svega i svacega prije nego se je sve sredilo i navukla zemlja i prosirilo.

jer zato sam je i posadila pod drvo di je navezena fina zemlja.

a za maline mislim zicu razvuci izmedju dva kolca da ima ici po cemu. nadam se da ovo za korijen nece smetati ribizlama i malinama izmedju sebe...
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 20:44
Da li netko uzgaja borovnice, kakav savjet za nekoga tko namjerava nabaviti sadnicu i uzgajati u posudi?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 20:51
puno treseta i kiselo tlo
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 05:31
mene zanima sljedece vezano uz kupine. imam vec 3 godinu nekih 20 sadnica za osobne potrebe a kupljene su po 3 vrste od svake tak da stignu u razlicito vrijeme.

al problem je u tome da jedna vrsta slabo napreduje i plodovi su nikakvi i nevaljali i sad bi ja htio to najesen pospricat totalnih herbicidom i ponovno na proljece ako opet krenu mladice pospricat totalnim herbicidom preko lista da budem siguran da sam unistio ih.

na njihovo mjesto bih iducu jesen stavio onda neku od ove 2 vrste koje su mi super i fino napreduju.

i sad me najvise zanima ako ja od jedne vrste stavim grane na zemlju/povalim da se prime kako ih sacuvat do iduce jeseni? kad se povaljenica primi i pusti svoje korijenje kud s njom do iduce jeseni?

jel da ju ostavim u zemlji iako ce mi smetat ovo i cijelo iduce ljeto ili mogu u kakve tegle pa da na neki nacin prezimi do iduce jeseni?

nadam se da ste skuzili kaj me muci?
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 07:42

cvetaju kupine


život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2013 u 16:23
prvi puta imam kupine ove godine

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2014 u 16:10
evo ih danas

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 13:10
Pozdrav svima. Ja sam nova na forumu i nova u vrtlarstvu pa unaprijed isprike ako prekršim neka pravila.
Kupili smo kuću prosle godine i ja jako želim urediti mali povrtnjak na kraju našeg dvorišta.
kako bih taj dio ipak nekako vizualno i formalno odvojila od travnjaka i dvorišta planiram posaditi živicu od malina.
Oko 10 m. Kome god sam spominjala ovu ideju reklu su mi da cu požaliti jer su maline korov i da će mi izbijati izdanci po čitavom travnjaku i povrtnjaku. Sad vise nisam sigurna da je to dobra ideja. Jako volimo maline i bas sam mislila da je ova živica spoj ugodnog s korisnim.
Ima li netko drugi slična iskustva.
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 13:11
Fantastično izgleaju. Svaka čast.
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 13:14
Ne rade linkovi više, mene baš zanimaju maline.
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 13:14
Originalno poslano od člana Nino Kupinko Nino Kupinko napisao:

Evo nekoliko savjeta za sve koji se žele baviti malinama.
http://www.youtube.com/watch?v=edWydpa1Gog&feature=youtu.be - http://www.youtube.com/watch?v=edWydpa1Gog&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=ogw2j_ZYi-U&feature=youtu.be - http://www.youtube.com/watch?v=ogw2j_ZYi-U&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=FUeoJPKjXF8&feature=youtu.be - http://www.youtube.com/watch?v=FUeoJPKjXF8&feature=youtu.be


Linkovi ne rade, barem meni ne.






Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2014 u 13:16
Originalno poslano od člana *lady750* *lady750* napisao:

tek sam je usadila. da je pustim sad jer sad je drvo uz koje je tek mladica pa presadim posijel ili mladice rasadim ili da je vec sad, 2 tjd nakon sadnje?



zao mi je sad sto sam pozurila sa sadnjom svega i svacega prije nego se je sve sredilo i navukla zemlja i prosirilo.



jer zato sam je i posadila pod drvo di je navezena fina zemlja.



a za maline mislim zicu razvuci izmedju dva kolca da ima ici po cemu. nadam se da ovo za korijen nece smetati ribizlama i malinama izmedju sebe...



Pa zar stvarno treba žica za maline? Ja sam čula da one same stoje kao grm/živica?
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 20:37
Hej pa zar nema nitko neki savjet za maline.... a uuuu..
 a uskoro ih moram saditi ili ne ...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2015 u 21:58
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2016 u 20:00

Može li mi netko pomoći vezano uz kupine i maline. Prošle godine smo posadili po nekoliko sadnica malina i kupina. Ove godine su dale prvi, mali urod.

Muči me što je svaka sadnica ove godine potjerala samo po jedan novi izdanak. U savjetima o uzgoju kažu da bi, bar maline, trebale pustiti više izdanaka. Je li to u redu za prvu godinu sadnje ili nije? Sadnice su povezane uz žicu. Pročitala sam da ih treba pincirati. Ja sam to uradila kada su dosegle gornju visinu žice (cca 2m). Sadnice sad tjeraju  izdanke na mjestu reza, a ne pri dnu. Što i kada treba orezivati? Jesam li pogriješila što sam odmah nakon „berbe“ uklonila izdanke na kojima je bilo uroda?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.