Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Međugorje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Međugorje

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Međugorje
    Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 10:14

Tonguejučer sam po tko zna koji put bila u Međugorju, i evo par slika koje sam vam obećala!

pogled s parkirališta:
 
Vanjski oltar;ovdje se održavaju mise za vrijeme ljetnog računanja vremena. tada je vrhunac sezone, sve je prepuno hodočasnika,a crkvu je gotovo nemoguće ući.
 
jedno od otajstava svijetla koji se nalaze duž šetnice do velikog križa: 
križ:kip podignut 1998.
iz desnog koljena križa ima nekoliko godina kapi voda.. unatoč brojnim ispitivanjima još nam službene potvde o čudu.. brojni hodočasnici te kapljice kupe na maramice i nose sa sobom kao moći..
oaza mira;desno od crkve podignut križ u čijem se podnožju nalaze zavijetne svijeće.
priroda je ovdje prekrasno uređena,nadam se da dio tog možete uočiti na slikama!
pročelje crkve SV:Filipa i Jakova
prostrano dvorište:
zavjetni kip ispred crkve:
 
 
Unutašnjost crkve:
 
 
 
kip kraljice mira u crkvi:
 
ovo je samo kap u moru ljepote i mira koje ovo mjeto nudi! nadam se da sam vam ga barem malo dočarala!Tongue
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 10:18
Nadam se da cu ovog ljeta sve te ljepote uzivo vidjeti
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 13:10
Nikad još nisam bila u Međugorju, ali zahvaljujući ovom forumu i dragim članovima toliko toga naučim i vidim, bar na slikama.. Hvala, Vilmač!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 13:39
Vilmice bravo
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 23:03
....prelijepo!!!!!Smile
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 23:42
hvala za lijepu i sažetu reportažu.. a sigurna sam da je mnogo forumaša posjetilo ovo mjesto molitve i mira
ipak uvijek se je dobro podsjetiti, za mne je novost ovo što se događa s raspelom iz kojeg izlaze kapljice vodesmile84
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 10:59

gioiaa:Tongue od srca želim da ti se želje ostvare i da posjetiš  Međugorje! To je zaista posebno mjesto i tko god jednom dođe,opet se vrati!

Mari, ne znam može li se primjetiti na slici,al na mjestu gdje voda ide iz koljena toliko se izlizao kip,ja sam bila tu u prvim danima i sad kad sam ga gledala...mislim koliko li ga je ljudi dotaklo....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 12:55
Vilmač baš si me obradovala slikama Međugorja. Istina da kada jednom dođeš da se opet vraćaš. Ja sam prvi puta bila 1997 godine, i to je bio nezaboravan osjećaj. Bila sam i druge godine a onda sam se udala za svoga muža, čiji roditelji su iz Međugorja i Šurmanaca. Tako da smo svake godine dolje ( prošle nismo bili). Prolazila si pored njihove kuće kada si išla u crkvu...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 13:05
bila sam zadnji put 1998. nakon jedne operacije trbuha, tada još nije bilo tog raspela, valjda je postavljen poslije, oduševljena sam što si nam ovo prikazala, ima tu puno toga što se dogodi u tišini, a puno bogatstava koje svatko ponese sa sobom doma, nešto se od tih milosti ostvari a da toga nismo ni svjesnismile75
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 14:03

proljeće,Wink znači ti si hercegovačka nevjesta!????

Tonguee pa drago mi je da sam i tebe obradovala slikama!

mari, slažem se, ovo mjesto je zbilja posebno!! svi koji su tu bili barem jedamput znaju o čemu govorim!

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 19:51
Vilmač, nas ti prijatelji zovu BH koalicija, ja sam rođena u Bosni, a muž je u Zagrebu, ali su mu svi dolje...mislim u Hercegovini.
 
Jesam, jesam ja sam ta snaha.LOL
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 21:30
Prekrasno, nadam se skorom odlasku u Međugorje Thumbs%20Up
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 11:36
u subotu je bio prekrasan da pa sam ga iskoristila za posjet Međugorju.... dolje kao i obično rijeka hodočasnika.... al ovaj put puuuuuuuuno više nego dosadašnjih godina u ovo doba... ipak je ove godine trideseta obljetnica Gosinih ukazanja.
donosim vam nekoliko slika dvorišta i crkve:
 
 
 
 
 
pogled prema parkingu; najviše brdo na slici je Križevac
 
 
 
 
 
 
 
pogled iz obližnjeg restorana
 
kip u crkvi uobičajeno urešen cvijećem.. sada prevladavaju bijele orhideje i bijele hortenzije
boja plašta iza kipa je ljubičasta jer smo u korizmenom vremenu... ta boja inače simbolizira nadu i isčekivanje... za godišnjicu ukazanja bude zlatna.... za vrijeme papinih pohoda Hrvatskoj i BiH bila je kombinacije žute i bijele jer je to boja papinske zastave..
 
 
 
evo nadam se da sam vam barem u nekoliko slika mogla dočarati ljepotu ovoga mjesta... za sve one koji su bili tu znaju o čemu govorim..a za one koji nisu bili tu,a žele želim da im se želje što prije ispune.
 
mir vam i dobro!
 
 
 
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 19:30
sigurna sam da ovi ljudi ovdje ne nose parole  "nema nam pomoći"
vidi si da ima nade i da nije sve propaloHeartsmile86smile71

























Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:37
VILMAČ, divno si nam to pokazala!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:55
smile79Hvala ti što si mi omogučila da sa tobom budem na tako svetom mjestu.Pozdrav sa otoka Krka. Još jednom ti hvala,Vilmač.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 11:00
dragi moji forumaši, danas je 30ta obljetnica Gospinih ukazanja u Međugorju!
 posjetite stranicu: svetište kraljice mira međugorje, gdje možete pronaći nove fotke i novosti iz Međugorja!
 
ja večeras idem na središnje misno slavlje u 19h koje predvodi Zvjezdan Linić.
 
Sve vas i vaše potrebe preporučiti ću Kraljici Mirasmile79
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 12:13
Vilmač, hvala ti smile78
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 21:31
Vilmač, hvala ti kaj si nas se sjetila!!!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 22:21
smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.