Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe

 Odgovori Odgovori Stranica  123 29>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aloe
    Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 18:11
Kako ima puno aloa, a imamo temu samo o aloi veri, molila bi članove da u ovoj temi obradimo ostale aloe, naravno one koje imamo
 
Ovo je -mislim aloa aristata (baš ona koju rado zamjenjujemo sa haworthiom.
Ovo je slika one koja mi je cjelu zimu u dvorištu i nije smrzla.
 
 
a ova je bila u zatvorenom
 
 
Osim ovih imam i alou feroks, alou striatulu, koja je cjelu zimu vani i podnosi niske temperature.
 
Tu se otraga vidi još jedna aloa, kojoj ne znam ime
 
 
Ako sam s ovim aloama na pogrešnom mjestu, odmah me ispravite, da ne radim zbrku.
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 19:23

Aloe veriegata


Aloe ciliaris

Ima mjesec dana što je Aloe veriegata prestala cvjetati, sada Aloe ciliaris preuzima štafetu. Malo mi je to neobično da Aloe cvjetaju sada preko zime.
Tko oprašuje njihovo cviječe u prirodi. (vjetar?)
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 20:01
Prekrasne biljčice Thumbs%20Up
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:02
Aloe oprašuju kukci slični Uholaži ili Štrigi kako ih još zovu u nekim krajevima
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:46
Razumijem da je sada u Južnoj Africi ljeto i da sada južno afričke Aloe cvjetaju. Kod njih su sada dugački vrući dani i ti uvjeti stimuliraju biljku da cvijeta.

Aloe ciliaris držim na temp. od 10 - 13 C. Temperatura i dužina dana odgovaraju zimi u njezinom prirodnom staništu a ona je ipak odlučila da cvjeta.
Za očekivati bi bilo da se Aloa prilagodi temperaturi i dužini dana, i da cvjeta u trenutku kada je toplo i dan dug (ljeto).

Ali ne, ona cvijeta sada makar je za nju sada hladno a dan kratak (zima).To mi izgleda kao neka anomalija. Ili su Aloe rodoljubi i rade sve isto i u isto vrijeme kao njihova braća u Južnoj Africi.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:50
Prekrasne su obje.
Variegatu sam imala dvije godine, a ove godine mi je sagnjilila od silnih kiša. Bilo mi je strašno žao, ali nađe se u našim rasadnicima pa ću je sigurno nabaviti.
 
Cvjetala je i moja, ali ne u zimi, već kako i sam kažeš da bi bilo normalno u kasno proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 22:56
....stavit cu par slika ... nisam  sigurna u vrstu?
 
 
...ova  raste   vanka  u  kamenu...
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 08:06
Lijepa je manči, mislim da je to kao moja aloe aristata.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 08:48
...tako sam  i ja mislila,  Trisa,  ali  tvoja  ima  nekako  duge  igle-niti   na  kraju  listova...moja to  nema....mislila  sam  da  nije  haworthia  ali  ne  odgovara  mi  ni  njenim  slikama....Questionosim  toga  moje  ,  dvije  su,  podnose ludo ljetno  sunce  na  otoku  a  haworthia  je  navodno  osjetljiva  na  sunce.... 
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 09:03
Manči tvoja je Aloa, Aloe imaju šire listove od Haworthia
Naj lakše ih je razlikovat po cvjetu
Da li je tvoja cvala
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 13:21
Mislim da je mančina aloa Aloe brevifolia. Razliku između Aloe brevifolia i Aloe aristata vidite u završetku listova i debljini samih listova kod baze biljke.
Listovi Aloe aristata su nešto uži i završavaju sa nitkom. Listovi Aloe brevifolie su deblji. Ovako suditi po slici izgleda mi krasno. Čini mi se da bi zbog svojih dimenzija bila idealna za uzgoj na prozorskim policama.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 14:01
...nisu   jos   cvjetale....poznam  cvijet  aloja    jer  imam  jos 3  vrste  pa  ce  to  biti  odgovor  ako  se  udostoje  procvjetat....
 
...idem  malo  guglati  za A.brevifolia.... Clap 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 14:21
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....stavit cu par slika ... nisam  sigurna u vrstu?
 
 
...ova  raste   vanka  u  kamenu...
 
 
 
 



Stavila sam ovu sliku od Manči i moju, radi usporedbe jer su slične, ali čini mi se  ipak različite (po ovim točkicama na listovima)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 14:34
Skoro sam 100 % siguran da su to obadvije aloe, Aloe brevifolie. Recimo neka bude 99 % da je tako.
Zbilja su to krasne biljčice, odoh ja ovih dana u potragu za njima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 16:07
Dakle moja je malo drlugačija, ipak, iako vrlo slična, nadam se da ću i ja uspjeti nabaviti brevifoliu, slatka je.Danas sam kupila dvije malecke, stavim kasnije i slikice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 16:50
Evo je mala, ali zdrava aloa veriegata.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 17:22
A gdje je druga?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 18:07
Ovo je moja Aloe aristata
 
Tek sam ju jesenas dobila. Još je u prosincu bila vani dok temperatura nije počela padati ispod nule. Tad sam ju smjestila unutar stana na prozorsku dasku gdje se ne grije ili se samo malo "smlači". A sad vidim da može biti i vani.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 18:15
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

A gdje je druga?
Kaktusiću drugo nije bila aloa, već hawortia, što možeš, idi je tamo vidi - prekrasna je .
 
Moon, dakle prekrasna je - moći ćemo ih uspoređivati, neka nam samo rastu i cvjetaju naravno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 18:21

Tako je Triša, evo veselim se - vidiš da s desne strane ima jena nova mlada, pa ću moći isprobati da li može izdržati kod mene u vrtu vani (jednu spremim, a jednu ostavim vani - pa da vidim hoće li preživjeti u vrtu) Voljela bih da može jer stvarno nemam mjesta za sve biljke kojima treba zaklon od zimeUnhappy

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.