Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarna biljka za pročišćavanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarna biljka za pročišćavanje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Močvarna biljka za pročišćavanje
    Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 22:16
Ako nemaš leće u blizini dokoturaj se do nas. Ima je u izobilju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 21:56
a onda ću tako,nema druge
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 18:54
Uzmi kantu i otiđi do prve bare i zagrabi leću.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 14:22
narode,jel ima netko šaku te vodene leće za prodati :))

za kontrolu širenja nije frka,napravio bih nekoliko plitkih bazenčića samo da one papaju ono što koke rade :) pa onda na kompost sa njima....
Uglavnom neki eko-bio krug bih zatvorio a neda mi petljat sa kompleksnijom obradom toga gnoja ipak ga nema previše ..

hvala unaprijed dobroj duši :)
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 00:38
Mislim da bi za tvoj eksperiment igrao dvojac: vodeni zumbul (Eichornea crassipes) i vodena leća (Lamonaceae).
Leće imaš po kanalima i stajaćim vodama a zumbul možeš naći po raznim centrima s vodenim biljem (cijena 20-30kn).
Obje biljke se razmnožavaju geometrijskom progresijom (1,2,4,8,16,...) naravno ako su uvjeti povoljni (obožavaju nitrate).
Omjer gnojiva i vode ćeš morati odrediti eksperimentom.
S lećom pažljivo, nećeš se je lako riješiti a zumbul unište niske temperature. Sretno!
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 23:32
ma ideja je ibila da bude što više mase za kompost,naime imam dosta gnoja od kokica i golubova(sve hranjeno samo domaćom hranom i zdravo) a vrt je relativno malen pa sam mislio saditi nešto što podnosi masu organskog ,a u vodi bi se i razblažilo,s tim da se može ostaviti cca 1 mj da malo bakterijice unište nitratni dio....
inače po vrtu malčiram tako da mi i treba materijala....

koliko raste taj zumbul,...krati li se u vegetaciji i gdje ga nabavljate ?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 21:42
Možeš pokuštai s vodenim zumbulom. Za početak ti je dovoljna jedna biljka no razmisli kuda ćeš sa hrpetinom zelnee mase na jesen.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 22:01
Imaju naše Božikovine prekrasno jezerce, pogledajte u rubrici MOj vrt u slikama, nesto su i tamo pisali o vodenom bilju.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 15:59
hvala,prekopat ću još malo tu temu
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 14:56
pogledajte u temi o vodenom vrtu, sigurna sam da ćete naći što Vam treba.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 13:34
Došao sam na ideju iskoristiti izvjesnu količinu organskog otpada( staja isl) za punjenje bazenčića u koji bih posadio biljke obilne biomase koja bi se mogla kompostirati i tako zatvoriti krug a da se u vrtu ne koristi gnoj direktno.

Pitanje za poznavaoce: koju biljku biste mi preporučili da ima bujnu biomasu i brzi prorast a može biti uronjena u vodu,u vodu bih miješao gnojnicu,pretpostavljam u omjeru 1:10 ili više ?

Molim prijedloge, i ideje
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.