Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Datulje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Datulje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Datulje
    Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 18:14
Pozdrav sta mislite o sadnji ovih palmi ?? Jedno ljeto sam posadio susene datulje iz marketa i preko ljeta je nikla !! Za par godina je narasla preko 1 metra.. Ali postala je veca i mjesta nije bilo pa ju je tata bez mog znanja dao baki :(( nema veze sad krecem s novom sadnjom i to vise kostica ;)) one iz kauflanda mi se cine dosta suhe, nadam se da to ne skodi ! Sad se trenutno fokusiram na te tropske biljke hahahah krenuo sam sa ananasa na kikiriki pa kokos pa sad ovo..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 13:05
Možeš li malo pojasniti kada i kako si sadio sjemenke
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 13:15
I ja sam sadila, i fino su nikle, ali moje su ostale vani i ubio ih minus, kao i dosta ostalog bodljikavog drustva :( ...ja nista posebno nisam radila, samo zabola u zemlju i to obicnu iz mog vrta!
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 16:48
Zmaj : lijepo kupio sam u marketu sušene datulje i koštice stavio sušiti van par tjedana.. onda sam je jednostavno zabo u zemlju i krenulo je drvo

Maso : jao baš šteta što su ti se smrzle.. da i ja sam tako nisam se nadao da će niknuti
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 01:57
alias pa gdje si nabavio kikiriki? znam da su ga moji tražili i nikako naći jer su po trgovinama i oni u ljusci prženi

a datulje su meni znale izaći neplanski - kad bih pobacala sjemenke bez ikakvog reda i namjere, nakon nekog vremena provire listići, a kako bi izašle na neprimjerenom mjestu (u nekoj tegli s drugim cvijećem ili u vrtu na krivom mjestu) pokušala bi ih presaditi, ali uvijek bezuspješno
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 07:54
Kikiriki ima na njuškalu...i to baš sjeme pa pogledaj, htio sam ja kupit ali nisam znao ništa o njima pa onda nisam...pozdrav...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 17:36
natalija nabavio sam kikiriki u bosni kod rođaka koji iz zasadi među krumpire ili kako antun007 kaže pa pogledaj na njuškalu..
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 20:25
Ja sam prije nekih mjesec dana utaknuo u zemlju koštice datulja ali se još ništa ne nazire
Koliko je vremenski vama trebalo da niknu
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 12:44
Originalno poslano od člana zmaj zmaj napisao:

Ja sam prije nekih mjesec dana utaknuo u zemlju koštice datulja ali se još ništa ne nazire
Koliko je vremenski vama trebalo da niknu

a ne znam baš točno,ali oko 3 tjedna tako..
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 22:23
evo moje hurme ili datule, trebalo im je oko mjesec dana da niknu


Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.