Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anastazijin_   zeleni raj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anastazijin_ zeleni raj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121122123124125>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 21:04
I ja sam dugo promatrala tvoje sličice i uživala u svakoj od njih. Vrt ti je poput parka! Iz tvojih majstorskih kombinacija biljaka sjene puno možemo naučiti. Thumbs Up
Ako se ne varam, imaš i Aegopodium podagraria. Namjeravam ga sijati pa me zanima kako ga uspijevaš zadržati u željenim okvirima?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 22:15

Cure, dobro mi došle i hvala svima na pohvalama !

Andina, je to je on. Dobila sam ga prošle godine od susjede i tek se ove godine počeo širiti.
Do tada nisam niti vidjela tu biljku i ustvari još ni do sada nisam o njoj ništa pročitala  Embarrassed.
Da se jako širi skužila sam ljetos i tamo di mi je smetao, počupala sam ga.
Nemoj sijati kad je jednostavnije i brže sa pelcerima  Wink.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 22:24
Park, park  e to je to. Ljepota nadmašuje gazdaricu. Ma šalim se ljepota izvire iz duše , a duša ovog parka je u ljepoti gazdrice, jer kakav bi to park bio kad nebi bio lice onoga tko ga uređuje. Anastazijasmile79 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 22:50
Dugo sam razmisljala kaj mi je od svega najnajnajnajlepse ;
odlucila sam se za ovo :

               
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 18:37
Predivan prizor kale, carexa i još nečega u podnožju što ne znam šta je ali je jako lijepo i dekorativno. Savršeno usklađene boje (zeleno-bijelo prošarano) i sve u svemu idealan prizor.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 19:09
Anastazija tvoj vrt božanstveno izgleda, a na sekulente su mi oči ispale, predivno!smile91
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 19:13
Zadnji put sam ti se oglasila, ako se ne varam, točno prije tri mjeseca. U međuvremenu sam šetkala ovuda, očekujući nove slikice ove divote. S radošću sam pregledala tvoj vrt u zagrljaju ljeta, koje iako je kišno, uopće mu nije naškodilo. 

Sad ti ostavljam pozdrave do slijedećeg puta... smile79
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 22:27
Ništa samo da ti kažem da sam jedno 5 puta ulazila u tvoj vrt i gledala slike, i da sam jaaako ljubomorna.  Puno truda i prekrasnih detalja, a sve tako dobro uklopljeno. Čovjek poželi prošetati tvojim vrtom.

Psu najveća pusa na svijetusmile78
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 23:12
Hvala ti na odgovoru. Dobila sam sjeme, a uživam gledati kako iz malene mrvice nastaje prekrasna biljka. Smile
I ja se pridružujem svima koji hvale tvoju kanu. Stvarno je lijepa, a ova slika vjerno dočarava tu ljepotu. Varijegirani polemonium u podnožju daje slici dozu intrigantnosti. Je li ti on ove godine cvao? Moj nije.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 08:41
sukuenti ocaravaju...nema kakvog nema...a kala ako se navaram da je kala,i sve ono nisko oko nje rajska silika....predivno...smile106
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 22:13
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Hvala ti na odgovoru. Dobila sam sjeme, a uživam gledati kako iz malene mrvice nastaje prekrasna biljka. Smile
I ja se pridružujem svima koji hvale tvoju kanu. Stvarno je lijepa, a ova slika vjerno dočarava tu ljepotu. Varijegirani polemonium u podnožju daje slici dozu intrigantnosti. Je li ti on ove godine cvao? Moj nije.



Ove godine sam ga kupila i nažalost je imao jednu potrganu cvjetnu stabljiku.
Kasnije kod mene nije više cvjetao.
Možda bude više sreće sljedeće godine.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 22:21
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Predivan prizor kale, carexa i još nečega u podnožju što ne znam šta je ali je jako lijepo i dekorativno. Savršeno usklađene boje (zeleno-bijelo prošarano) i sve u svemu idealan prizor.



Na slici je Schwarzwalder calla, Phalaris arundinacea picta i Polemonium.




U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2014 u 22:24
Malo je reći da sam oduševljena svakom tvojom slikom.Nisam htjela ponavljati sliku kale,ali ona je stvarno i meni najljepša.Toliko si truda uložila da,vjeruj mi,vrijedi svake minute provedene uređujući ga.Moram doći u obilazak.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 01:05
Večeras sam obilazila tvoj vrt, polako, uranjajući u neke prizore dušom i tijelom. Pronašla sam kutak koji me posebno privukao - drvena kućica. U pravom smislu kućica u cvijeću. Svijet izvan ovoga svijeta, izvan stvarnosti. Svijet iz mašte, mjesto za sanjarenje. Cigleni zid kao da je tu upravo zato da te što dulje zadrži u prostoru gdje se osjećaš tako dobro. A ja se tako volim osjećati dobro!
Sutra je novi dan.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 23:13

lucy, hvala ti na tako lijepim riječima.
Od jučer sam razmišljala kaj da ti napišem, ali nisam nikaj pametno zmislila, pa ti samo šaljem veliku  smile78.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 23:14
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

Malo je reći da sam oduševljena svakom tvojom slikom.Nisam htjela ponavljati sliku kale,ali ona je stvarno i meni najljepša.Toliko si truda uložila da,vjeruj mi,vrijedi svake minute provedene uređujući ga.Moram doći u obilazak.



Držim te za riječ  Wink.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 00:36
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


lucy, hvala ti na tako lijepim riječima.
Od jučer sam razmišljala kaj da ti napišem, ali nisam nikaj pametno zmislila, pa ti samo šaljem veliku  smile78.
Puno hvala. Ponekad, kad ne pronalazimo odgovarajuće riječi, dovoljan je osmijeh, topao pogled, poslani poljubac. Hvala ti.
Sutra je novi dan.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 12:51
Anastazija, čini mi se da sam kod tebe (ako me pamćenje dobro služi, a da sad ne listam cijelu tvoju temu Wink) negdje vidjela da si spominjala Callune i Erice (nešto od toga imaš ili možda oboje, ne sjećam se sad točno).
Vidim u ponudi MBM imaju i jedno i drugo, vrlo su slične, na netu su poprilično izmješane, ovdje na temi se u istom kontekstu spominju i jedne i druge. Ako nisam "promašila misao" da li znaš koja je razlika između njih, kada koja cvjeta i mogu li prezimiti na kontinentu ? Bilo koja informacija je dobrodošla. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 22:05
Prošetala sam unatrag sve do proljeća, tada sam napisala da mi je kamenjar naj..., ali kod tebe je sve naj od sukulenata, to tog prekrasnog zelenila koje okružuje ovaj vrt, pa do malih jednostavnih, ali savršenih detalja tvoga vrta kao ovaj

život je more
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 22:10
Draga Anastazija , rado bih ti ispricala ovo :

kad sam vidjela tvoju crnu kalu odmah sam se dala u potragu za njom ! Nebi vjerovala ,
nekoliko velikih rasadnika ju ima u programu ali je u svima rasprodana ! Ja sam u
nekoliko njih ostavila svoju adresu , pa ako dobiju , da me nazoveju ! Nije ni toliko
skupa , jedan Calla-Rhizom (korijen) kosta 4,95 Eur ,  tri komada kostaju 4,32 Eur/komad
i t.d.  a narucuju se pod imenom CALLA QUEEN OF NIGHT Zantedeschia Hybride . Obecali
su mi da ce mi u sijecnju , najkasnije u veljaci poslati .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121122123124125>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,395 sekundi.