Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik radova by:Tajči
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik radova by:Tajči

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dnevnik radova by:Tajči
    Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 17:55
Danas sam se malo ražalostila što se tiče moje medinille magnifike, otpao joj je i treći list,iako sam pisala na određenu temu, baš mi se nije puno ljudi javilo. Pa ću pokušati sa novom temom. Zabrinuta sam jer ima sve uvjete koji joj trebaju a opet joj otpadaju listovi. Voljela bih da mi se netko javi u čemu griješim jer ta biljka mi znači puno.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 18:04
A i bila sam malo vrijedna danas. Nadotrpavala sam zemlje u svoje sobne biljke jer ova kupovna samo propada pa mi zadaje posla. I tako sam skužila da mi je šareni benjamin odbacijo listove, ali vjerujem da je to zato jer se još uvijek korijeni, nadam se sa uspjehom.
Malo sam ispremještala svoja dva kaktusića i difenbahiju koja nikako da se primi.
Imam i reznicu bonsaia koji je trenutno pod vrećicom i trudi se valjda pustiti korjenčiće, sa njega svaki dan maknem vrećicu na pola sata. Još bi trebao tako nekih desetak dana dok ne bude mogao živjeti bez svoje klimice (vrećice).
Malo sam čistila svoj mali vrt kad ugledah dvije visibabe, odmah sam ih morala čiknut, a slike će te pogledat kad mi se napuni fotić.
Eto toliko od moga posla za danas.Sutra je novi dan.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 11:19
evo javljam se da nemaš osjećaj da nikog nije briga za tvoju medinilu...žao mi je zbog padanja listova i nažalost, ne mogu ti nikako konkretno pomoći jer ne znam u čemu je problem, kao i većina ostalih...jedino što mogu pretpostaviti da je doživjela preveliki šok premještanjem i dopremanjem iz trgovine do tvoje kuće i protestira odbacivanjem listova. To ne znači da ćeš ostati bez nje, ako se radi o tome, ona će se nakon nekog vremena naviknuti na novo stanište i krenuti novim listovima. 
nadam se da će se oporaviti
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 12:03
Evo me opet, baš sam usamljena na svojoj temi, no nikom ništa, valjda će se javit netko sličan mojim problemčićima. Iako sam shvatila po temi o medinilli da i nema puno osoba koje je imaju.
Hvala ti puno Saro, ja se iskreno nadam brzom oporavku, jer su dva listića na putu, valjda će biti nešto...
Jedva čekam da se krenu formirat.
Još jednom hvala.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 12:05
Baš sam jučer pročitala u nekoj knjizi o vrtovima i povrtnjacima, pa me zanima da li bi to vrijedilo i za sobne biljke.
Recimo ima dosta prirodnih gnojiva i biljnih juha, ekstrakata koji se rade od koprive, gaveze, poljske preslice...Pa me zanima da li se itko susreo sa tak nečim i da li bi to bilo pametno primjenit na sobne biljčice?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 19:57
Danas ssm išla kao kupit neke namirnice i zapelo mi za oko nešto jako malo, kad ono tamo menta.
Tak da imam još jednu biljčicu u svojoj kolekciji.
Da li itko zna o kojoj se vrsti radi, pošto je pisalo na vrećici samo menta.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 07:55
E jučer sam dobila od svoje drage majke fitoniju i kućnu sreću i to zato jer smo bile na ratnoj nozi, ipak se valja nekad posvađat :)
I od buduće svekrve sam dobila solanum, koliko ćemo si dugo bit ovako dobre, :):):)


"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 07:57
Eh da, maznula sam si od susjede reznicu benjamina, strpala sam si je u vodu, valjda će pustit korjenčiće.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 13:37
predivne biljkice si dobila..
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 11:56
Joj koji ja imam peh danas, onak, probudim se na lijevu nogu i krenem kao čistit, nisam ni krenula već mi je sve krenulo naopako. Prolila kavu po sebi, daljinskom i po pola kuhinje. Inače sam trapava, al nisam znala da sam ovoliko.
Eh, kupila sam si jučer u maxi konzumu dracenu sanderianu, ak sam dobro napisala, inače "sretni bambus" i jednu biljčicu kojoj ne znam ime. Ovdje ću vam pokazat svoj mali bambusek, a na identifikaciji ako ima znalaca neka pomognu.
Jadna dracena, selila sam je iz jedne u drugu vazu, da bi joj na kraju oštetila jednu malu žilicu korijena. A valjda mu nebu nikaj bilo.
Da, i uspjela sam prevrnuti svoj cvijetnjak sa bonsaiem koji još uvijek nije pustio korijenčiće.
I onda idem isprobat svoju novu prskalicu za cvijeće (onu običnu ručnu špricu), pošto mi je jučer stara pukla, napravim takvu poplavu u kući da sam imala šta brisat.
Jeeeej, zar može biti gore. Da lupim triput od drvo?
Ma to meni nemre proći.

"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 23:09
Citam i kao da o meni pises...to je samo takav dan...
za fikus benjamin najbolje ga stavi pod vrecicu,primit ce ti se sigurno..malo strpljenja i vlazna zemlja (ja sam upravo tako svoj zapelcala i sad je malo drvce)
jako mi se svida sta si dobila.. sve je slatko i neka ti kucna sreca donese punoooooooooooo srece..
medinilla je predivna biljka,nazalost nemam je pa ti ni neznam dati savjet al nadam se da ce se oporavit. Obicno biljke pretrpe velike sokove prilikom samih dostava u trgovine i onda kod konacnog kupca pokazu jadne pravo stanje. Nadam se da ce tvoja pokazat da je u dobrim rukama i da ce brzo krenut na boljeThumbs%20Up
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 23:36
hvala ti na ohrabrenju, jas e iskreno nadam da će mi sve usopjeti, naravno i kućna sreća, jer ako mi ugine kao prva, onda stvarno nemam sreće. Kak kaže moja baka-bumo videli. E idem pajkit, malo je previše buljenja u ekran danas, a morala sam napunit malo spatifilium, kaže da od zračenja buja kao lud!!!!!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 15:07
meni je svaka biljka koju sam donijela iz dućana prošle godine otišla k vragu... điran su napale gusjenice, drastično sam ga ošišala jer su ušle i unutar stabljike i odustala od njega... eno ga sad pun lišća u drugi mjesec...
fitoniju su mi napale neke glistice... promijenila sam joj zemlju al sumnjam da ce se ikad oporavit... eustoma je pustila dva cvjeta koja je imala da odcvjetaju i nije se više makla, da bi na kraju u 10. mjesec pustila pri dnu nove zelene stabljike... rekli su mi da se ničem ne nadam jer je jednogodišnja, a ona prezimila ispred kuće... i na kraju moja jadna fuksija... jedno vrijeme je cvjetala, da bi joj se na kraju osušili listovi i odrvenile grane... eno sad iz tih drvenih batrljaka u produžetku zelene grančice, a i cijelom njihovom dužinom gdje su bili listovi koji su bili odbačeni... tako da ako sam ja išta naučila prošlu godinu od cvijeća... za sve ima nade Approve
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 16:42
Tanja moj savjet ti je da za kućno cvijeće uzmeš đubrivo koje je namjenjeno kućnom bilju. U granulama, štapićima ili tekuće.

Inače ćeš zbog smrada zemlje morati mjenjati svu zemlju, to se meni 2 puta desiloLOL. Užas.

Sve te gnojnice i organske stvari proizvode užasan smrad i za vanjsko je bilje koje je na zraku.Wink
---

Ovo je za Moranu.

U poljopriv. apotekama imaš granule koje idu u zemlju i one ti mogu suzbiti gusjenice. Obavezno moram sveko proljeće to staviti zbog hrušteva i gusjenica. Čim izneseš biljke na proljeće kreće invazija buba.  A gusjenice mislim da operiraju najviše noću a danju se kriju u zemlji, bar moje lukavice.LOL

Glistice su ti se pojavile zato što su jaja bila u zemlji, pogotovo ako je bilo vrtne zemlje. Za balkonsko cvijeće najčešće uzimam zemlju sa benziskih crpki i ne bude glista.

Ako se javljaju gliste ili se koristi zemlja koja je šumska ili vrtna treba sterilizirati zemlju u rerni ili sa ključavom vodom preliti ( pustiti da se procjedi i prosuši. Biljci oprati i rastresti korjenje.
Takođe one granule će uništiti i gliste.

Za fuksiju ti se to zna desiti kad je napadne crveni pauk, pa obavezno od samog početka špricati biljku insekticidom, kod mene je samo sustavni insekticid pomagao.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 17:02
svo moje cvijeće je u kupovnoj zemlji... u posude nikad ne stavljam nista vrtne zemlje, ne mijesam je s ničim upravo da izbjegnem takve situacije... i moje gusjenice su se skrivale, a po noći tamanile sve živo, ali jedna nezasitna je zaostala jedan dan na listu pa sam skuzila sto se desilo... na fuksiji nisam ništa primijetila da se kreće... a i čim sam je stavila u kuću, počela se oporavljati... tako da mislim da joj je bio šok vani...

moram priznat, nisam jos ni kupila nikakav insekticid, ja samo dignem ruke, stavim to u neki kut, odbacim i to cvijeće se preporodi kad ga ne diram... tako da mi se čini da sam ja glavni krivac Big%20smile

samo sam htjela utješiti Tanju, a dobila sam hrpu dobrih savjeta Big%20smile
hvala smrcko!
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 17:36
Hvala curke, ma ja sam takva od muhe napravim slona. Prije dvije godine sam se bavila kaktusima ali kako su mi već išli na živce sve sam ih dala teti-i bacim se na malo "glađe" biljke. Sad vidim da su ove puno puno zahtjevnije od kaktusića. No povećala mi se ljubav prema biljkama od kad se bavim ovakvim biljkama. Zapravo kad jednoj biljci samo list otpadne ja razbijam glavu zbog čega. Sve imaju moju ogromnu pažnju i svaka ima svoje uvijete, zato je to tako.
Inače, svoje malo zelenilo prihranjujem običnim gnojivom za sobne biljke, malo je tu bilo dodataka od banana i ljuskice jaja tu i tamo. Ma sve im dajem samo da mi ostanu zdrave i da rastu kako treba. Kad su one sretne ja uživam!!!!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 00:33
Morana i kupovna zemlja može imati jajšca u sebi i biti zagađena, ne uvijek ali se desi. Dobro bi bilo sterilizirati zemlju, ako se može.

Crvenog pauka je teško uočiti premal je, sa donje strane listova je i primjećuje se samo žutilo listova.

Fuksija inače ne voli direktno sunce, bar moje nisu. Bolje im je u hladu.


Tanja
ne trebaš razbijati glavu, nekada biljke kupimo već propadnute.
Bacila sam šefleru i anturij, propali su u rekordnom roku. Jedno nije htjelo u uvjetima koje imam , a drugo su već u dućanu upropastili.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 17:13
Ma ne brine me to za sada, presretna sam, sve mi se drži, u odličnom su stanju sve biljčice, a danas mi se dogodilo nešto predivno, pogodite šta????
Dobila sam jednu prekrasnu biljčicu od majke povodom ne znam ni ja čega, ali eto, kalanchoa koju možete pogledat na temi "moj mali dvorac zelenila" pod cvijeće foto, a ono najviše što me obradovalo:proklijao je moj limunček i solanum!!!!

Evo prvo limuna:

Tu su tri proklijala, a negdje ih je još unutra oko 10-tak...
I solanum:
Isto, ima ih još hrpa posađenih.
.
Još ćete vidjet slikica od mojih bebica...jedva čekam da narastu.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 19:58
cestitam za proklijavanje :-) a jesi limn sjeme kupila ili si od kupovnog sijala ? pitam jer ak je od kupovnog da ja pokusam :-)
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 19:54
od kupovnog, samo stavi koštice da ti budu u vodi 3 dana zatim posadi, cvijetnjak prekrij vrečicom, prije toga dobro zalij. i čekaj da proklije...:):)
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,283 sekundi.