Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mesožderke koje žive u hrvatskoj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mesožderke koje žive u hrvatskoj

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mesožderke koje žive u hrvatskoj
    Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 21:41

1.      Rod: Aldrovanda L. - vodene stupice, Aldrovanda vesiculosa L. - mjehurasta vodena stupica (vodena biljka živi u močvarama)

  1. Rod Drosera L. - rosike (na tresetištima), Drosera anglica Huds, Drosera intermedia Hayne, Drosera rotundifolia L.
  2. Rod Pinguicula L. - tustice (močvarna mjesta i tresetišta), Pinguicula vulgaris L. - tustica kukcolovka)
  3. Rod Utricularia L. - mješinke (vodene biljke stajaćih voda), Utricularia minor L., Utricularia vulgaris L., Utricularia neglecta L.

 s time da su neke zaštičene  kao npr.Drosera intermedia Hayne

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 05:03
ovo stvarno nisam znao.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 09:35
jos da slikice stavis :) ja isto ovo nisam znala :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 11:39
Ma da ima i toga?
Daj stavi slikice ak imaš.
Ja sam prerondala valjda jedan dio sisačko moslavačke za dionejom ako se tak kaže, uglavnom ona koja hvata muhice, da bi mi na kraju u zadnjoj cvjećarni ženska rekla da to naručuju samo preko ljeta kad ima muha...

Zamislite mene u toj situaciji...
Eeeeeeeeeee kad je mozak na paši.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 14:12
Drosera rotundifolia
utricularia_minor
Pinguicula vulgaris
D. anglica
Utricularia_vulgaris
Drosera intermedia Hayne
Utricularia-neglecta
Aldrovanda vesiculosa
Na vrh
Heliofit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 459
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Heliofit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 18:31
Ove Urticularie su baš očaravajuće...
Svaka čast na odabiru teme i slika
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 19:58
Ja sam znao samo za okruglolisnu rosiku zato što se ona redovno ući u školi, za ove druge nisam znao...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 20:06
super su slikice :)

Per aspera ad astra.



Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 00:28
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 09:30
Davore, odlično si predstavio ove naše mesožderke. Meni je to nešto novo.
Na vrh
Davor96 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davor96 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 14:08
na jednoj stranici sam našao još ponešto o njima
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 19:06
Davor96 Clap ovo je zaista zanimljivo
Na vrh
malavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2011 u 14:10
Uz navedene vrste u Hrvatskoj žive Planinska tustica (Pinguicula alpina L.)i Južnjačka mješinka (Utricularia australis R.Br.)
Prema zadnjim podacima u Hrvatskoj nema više vrsta Drosera anglica Huds i Drosera intermedia Hayne.
Vrste su izumrle zbog nestanka staništa, posljednji se puta spominju 1931.g
Na vrh
jasaVuki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasaVuki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 10:11
Vidim da puno znaš o mesožderkama.
Neke stvari prvi puta čujem mada obožavam cvijeće i pun o proučavam o njemu.
Usput jel znaš gdje se u Slavoniji mogu nabaviti te biljke?Star
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2016 u 10:09
Nisam pojma imao da kod nas tako nešto raste. Pinguicula vulgaris izgleda kao ljubičica :)

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.