Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zlatna trubica – allamanda cathartica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zlatna trubica – allamanda cathartica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 23:33
Moja je Allamanda izgubila skoro pa svu listnu masu, ali gdje god je nekad bio list, sad ima novi lisni pupThumbs%20Up
Jednu sam joj granu žrtvovala, pretvorila sam je u reznice, nekoliko sam ih smjestila u pjeskovitu zemlju u grijano klijalište, dok sam dvije sitne grane stavila u destiliranu vodu. One u klijalištu baš i ne ulijevaju nadu, dok su one u vodi pustile sićušno korijenjeThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 00:50
Bravo za alamandu da je živa i da pušta listne pupove i naravno za gazdaricu koja je stvarno prava sretnica sa biljkama...ClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 00:53
@jagodasmile78
Samo se trudimWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 01:05
Istina da se trudiš, ali ia ipak ima neka tajna veza između tebe i biljaka...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 18:26
damica se budiThumbs%20Up

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
samira View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 17:14
predivne nemam rijeci zaista

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 08:13
Evo damiceEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 16:13
Allamandi je jako dugo trebalo dok se nije privikla navanjske uvijete i na nestabilno vrijeme koje smo imali proljetos. Sve grane koje je razvila dok je bila unutra morala sam porezati, čak sam se bojala da bi je mogla izgubit, ali živnula je i super napreduje.
Sadnice koje sam mukotrpno uzgojila od sjemena, sve su propaleThumbs%20Down
Velika dama danas izgleda ovako

ima dovoljno jutarnjeg sunca, dok je popodne u polusjeni.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 22:29
Prekrasna ti je alamanda Bebi, ali si i puno truda uložila u brigu oko nje...Žao mi je za sjemenke..
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 23:07
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Prekrasna ti je alamanda Bebi, ali si i puno truda uložila u brigu oko nje...Žao mi je za sjemenke..
To su već bile kršne sadnice, bile su velike desetak cmUnhappy ali mene nije jako dugo bilo doma, nisu imale pažnju koju su trebale i to je to.
Ponovit ću gradivo čim stigne sjeme, možda budem bolje sreće.
Ova velika bi uskoro mogla podarit mi poneki cvijetićWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2012 u 18:00
Evo sam se ponovila
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 00:52
smile227prekrasna damicasmile162
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 15:00

stalno ima po dva prekrasna zuta cvijeta
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 16:13
Moja dama me ove sezone nije počastila ni s jednim, jedinim cvijetom.....nije fer...
Jako lijepo i zdravo izgleda, jako je puno narasla a zašto ljenčari s cvjetanjem, neznam, nisam pametna

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 16:18

ljepotica još uvijek cvijeta
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 21:59
Štefica, krasna je!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 00:17
Štefice, stvarno ti je divna, koja boja ! A još puno pupova, dočekat će i mene da ju vidim uživo !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 01:18
Štefice prekrasna ti je rascvjetana allamanda. Ja sam je prošli tjedan kupila na Floriani od gospođe iz rasadnika u Vodnjanu. Kupila sam žutu, ali imali su i jednu u nekoj čikolada boji. Dok sam se ja odlučivala prodala se je...Nema veze sad imam žutu, možda druge godine tu drugu...
Bebolina žao mi je da tvoja nije cvjetala...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 01:18
Štefice prekrasna ti je rascvjetana allamanda. Ja sam je prošli tjedan kupila na Floriani od gospođe iz rasadnika u Vodnjanu. Kupila sam žutu, ali imali su i jednu u nekoj čokolada boji. Dok sam se ja odlučivala prodala se je...Nema veze sad imam žutu, možda druge godine tu drugu...
Bebolina žao mi je da tvoja nije cvjetala... [IMG]smileys/smiley7.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley7.gif" align="middle" />
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 12:05
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Štefice prekrasna ti je rascvjetana allamanda. Ja sam je prošli tjedan kupila na Floriani od gospođe iz rasadnika u Vodnjanu. Kupila sam žutu, ali imali su i jednu u nekoj čikolada boji. Dok sam se ja odlučivala prodala se je...Nema veze sad imam žutu, možda druge godine tu drugu...
Bebolina žao mi je da tvoja nije cvjetala...
Ja sam kriva što ljepotica nije cvala, bila na mjestu gdje joj je bilo premalo sunca. Početkom kolovoza sam je presadila i stavila je na mjesto gdje je na full suncu cijelo jutro, sad me nagradila s pupovima, nadam se i ponekim cvjetićem prije unošenja u kuću na prezimljavanje. Bitno da je ona meni zdrava i jedraWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.