Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Philodendron - koja vrsta?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Philodendron - koja vrsta?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
chalatea77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chalatea77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Philodendron - koja vrsta?
    Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 11:18
Dobila sam reznicu i  po mojoj pretpostavci radi se o philodendronu, ali neznam koja vrsta, niti sam sigurna da će u vodi pustiti korjenje da se može posaditi,
 
evo prilike da malo fotkate svoje philodendrone i da date savjete o tome kako ih oblikujete, presađujete kad postanu ogromni, i koji su se stupići za penjanje pokazali najboljima......
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 12:09
Imala sam godinama takvoga, ali ni dan danas ne znam kak se zove. Dobro nam došla na forum.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 16:41
Hm, kad bi mogla malo bolja slikica lista, ili full cijele biljke.
Ima jako sličan tome, p.red emerald, p.gold fire, ili Philodendron erubescens "Blushing Philodendron", daj si uguglaj taj zadnji, rekla bih da je najvjerovatnije on, iako ne mogu sa sigurnošću reći.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
chalatea77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chalatea77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 23:00
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Imala sam godinama takvoga, ali ni dan danas ne znam kak se zove. Dobro nam došla na forum.
 
S obzirom da si imala tu biljčicu, znaš li barem da li će pustit korjenje ako je u vodi...
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 11:45
Trebalo bi pustit korijenje, ima puno koljenaca, vjerujem da hoće, samo budi strpljiva!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 23:15
Bez brige sirurno će pustiti korjenčiće jer radi se o jednoj vrsti filodendrona koji inaće lako puštaju korjenčiće.Evo ovih dana i ja namjeravam jednog razmnožiti tako da ga stavim u vodu premda se lako ukorjeni i u zemlji,ali ovako je sigurnije.Pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.