Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Grašak,  biž,  Pisum sativum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Grašak, biž, Pisum sativum

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Grašak, biž, Pisum sativum
    Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 00:53
Nadam se da će poslužiti za grahoricu...ja je koristim za grašak i krastavce u vrtu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2016 u 20:28

Aurelia, hvala još jednom! Našla sam danas s tim da sam pitala prodavačicu. Ja sam to tražila ali sam  imala sasvim drugačiju predodžbu kako bi to u ponudi trebalo izgledati. Danas sam pitala i našla bez problema.

Inače, moram biti iskrena i priznati da mi to ne treba za grašak nego za gredicu na kojoj namjeravam uzgajati mirisnu grahoricu.

Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2016 u 17:55

Hvala!

 Morat ću pogledati još u malo široj okolici. Tamo gdje sam ja gledala, nisu imali.

Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 21:55
Mreže ima u agrocentrima Smile
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 10:34

Ne znam hoće li ona vidjeti moje pitanje pa me zanima zna li mi netko reći gdje se može nabaviti mreža kakvu je milica7 upotrijebila za uzgoj svoga graška?

Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 16:35
ja kupim sjeme (zadnje dvije godine što radim vrt) nemam neki domaći grašak, nego od kupljenog sjemena. tako da.. 
Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 16:04
Da li svake godine kupujete sjeme ili ostavljate od svog graška da dozori za sledeću godinu?
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2014 u 17:44
Nakon napada minera, grašak se oporavio

Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 09:27
jesu da u listu ima taj miner .. ispod opne .. dali da potrgam sve listove koji imaju šare? ove najgore, kako ih ja zovem albino listove, sam skinula. Čitala sam na jednom talijanskom forumu da te listove ne treba skidat, pa sad nisam pametna. 

Moram kupit one žute ljepljive kartone protiv tih muha koje ubace tog minera u listove. 
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 22:58
Hm, meni to izgleda kao napad lisnih minera.
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 14:42

Zašto su mi listovi graška ovako išarani Shocked

Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 22:33
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Moj grašak, sijan jesenas, su ovoga proljeća napali vrapci  jer je virio iz snijega pa im je to bila jedina hrana pa sam pokrila mrežom dok nije malo porastao a sada se lijepo penje na drugu mrežu. Ova vrsta se jede sa ljuskom i volimo juhu od toga graška......


Nisam nikada ovako stavljala mrežu kao potporanj.Clap Obično stavljam grane koje onda bacim zajedno sa stabljikom graška koji poberem. Kako odvojiš stabljiku od mreže (mislim da  se dobrano ispreplete)


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 21:39
Koliko smije biti staro   sjeme,da proklija,AKO JE držano na pogodnom mjestu!?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 21:50
Moj grašak, sijan jesenas, su ovoga proljeća napali vrapci  jer je virio iz snijega pa im je to bila jedina hrana pa sam pokrila mrežom dok nije malo porastao a sada se lijepo penje na drugu mrežu. Ova vrsta se jede sa ljuskom i volimo juhu od toga graška......



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 20:47
Probala sam malo sirovog graška, imam Čudo Amerike i Telefon i slađi mi je Čudo Amerike. Pričekat ću još koji dan pa sve berem i onda ću prerezat stabljike tako da korijen ostane u zemlji (zbog dušika) i posadit ću na to mjesto još koju rajčicu.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 12:21


Grašak sijan 7.03.2012, Čudo Kelvedonije
Velika gorica
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 20:08
Prošli tjedan sam sijala grašak, već je niknuo....baš sam ponosna...moj prvi grašak!Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:10
Iznikao grašak, sijala Telefon i Čudo Amerike i tt u redove.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 19:55
danas sam posadila grašak 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 08:05
Da i ja isto tako sadim,te ako imam mjesta ponovim jos jednom krajem 3mj ...tak da mi duze ima plodova.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.